•  

-------------------------------------------------- #stheira --------------------------------------------------

Dzisiaj podrzucę króciutką ściankę, która jest o tyle ważna, że posłuży mi w przyszłości jako klucz – będę się do niej w przyszłości wielokrotnie odwoływał.

------------------------------------------------ Wołam -----------------------------------------------------

Osoby plusujące ostatni wpis: @orfan, @yeron, @Lisaros, @SpaceMonkey, @x.........K, @JohnMarkII, @qnebra, @pocotosienoginoco

-------------------------------------------- Poprzednie posty -------------------------------------------

Temat nie wymaga znajomości poprzednich postów. Jeżeli zaciekawiłem to zapraszam na wikię

Inne posty z tego uniwersum na Wykopie: klik

----------------------------------------- Istoty Duchowe -----------------------------------------

Mniejsze dusze nazywane w niektórych regionach świetlikami, duszkami lub duchami są transcendencyjnymi istotami, które w gruncie rzeczy „rodzą się” w momencie śmierci wyjątkowych jednostek. Mogą one propagować się poprzez wpływanie na rzeczywistości lub poprzez słabą emitację fal elektromagnetycznych (w zakresie zmiennym). Właściwości tych istot zależą od wielu czynników, które swoje źródło mogą mieć przed śmiercią lub w aktualnych warunkach. Na podstawie obserwacji można zaobserwować kilka rodzajów duszków:

1) Świetliki właściwe – najsłabsze i najbardziej powszechne wśród mniejszych duszy. Błądzą one po świecie i nie mają zbyt wyrazistych właściwości. Co dla nich charakterystyczne występują one w dużych ilościach wśród dużych skupisk Aury tak jakby były przez nie zasysane.
    2) Dusze domowe – żyją one w domostwach ludzi, najczęściej w ich przedśmiertnych rodzinach. Pomagają one domownikom, przynoszą szczęście i powodzenie. Poprawiają płodność (nie pytajcie w jaki sposób :v) i strzegą rodzinę przed nieszczęśliwymi wypadkami.
    3) Patroni – w historii pojawią się zaledwie kilka razy. Potężne istoty, które nawet po śmierci zachowują pełnię świadomości. Po wieloletnich interwałach w stanie są objawić się śmiertelnikom i realnie wpłynąć na losy świata dzięki swojej wielowiekowej wiedzy lub potędze nagromadzonej Magii.

Aby doszło do transformacji stworzenia w mniejszą duszę konieczne jest zrealizowanie dwóch podstawowych warunków. Przede wszystkim stworzenie musi być Świadome i mowa jest tutaj o poziomie znacznie wyższym niż Świadomość zwykłego zjadacza chleba. Jest to konieczne do ustabilizowania wyrwy w strukturze przestrzennej w stopniu na tyle dużym, aby ten nie zapadł się jeszcze przez jakiś czas po śmierci ciała. Drugim warunkiem jest czynienie dobra za życia jakkolwiek typowo by to nie brzmiało.
    Poprzez „czynienie dobra” mam na myśli raczej pozytywną opinie innych świadomych istot nt kandydata. Wszystko za sprawą siły ich Świadomości, która wpływając na rzeczywistość pomaga ustabilizować strukturę przestrzenną, aby nowopowstała duszyczka mogła pobrać wystarczającą ilość energii, aby pozostać w świecie realnym (śmierć jest zazwyczaj jednoznaczna z wessaniem świadomości do struktury magicznej Sihr).

-------------------------------------------- Dodatkowe tagi ---------------------------------------------

#conworld #conworlding #worldbuilding #fantasy #magia #duchy #paranormalne #demony

Gorące dyskusje ostatnie 12h

2 miesiące temu rozstałem się z dziewczyną. Oboje pracujemy w jednej firmie. Nasze relacje po rozstaniu były w miarę normalne czyli jakieś cześć, krótka rozmowa. Nadal trochę mnie boli bo to ona mnie zostawiła dla innego typa, z którym już tydzień po zerwaniu bujała się po mieście i chwaliła się w pracy nim przed koleżankami. Mimo wszystko nie pokazywałem, że mam do niej jakąś urazę tylko starałem się zachowywać w pracy pozory, że wszystko jest ok. Jakoś 2 tygodnie temu mojej byłej popsuł się samochód a, że dojeżdżamy z jednej małej miejscowości do miejsca pracy poprosiła mnie o to czy na czas naprawy mogłaby ze mną jeździć. Zgodziłem się bo i tak nie poniosę za to dodatkowych kosztów. Po pierwszym tygodniu zaczęły się prośby typu "mógłbyś mnie dziś podrzucić do Kamila" (tak na imię ma jej obecny chłopak), "Poczekasz na mnie godzinę po pracy bo muszę zrobić zakupy". Nawet była sytuacja, że wracał z nami jej chłopak bo akurat był w mieście i miał jechać do niej a po co ma się męczyć autobusem. Po tych akcjach czuje się jak ostatni frajer a wiem, że to potrwa jeszcze przez kolejny tydzień. W pracy ze mnie podśmiechują, że jestem jej szoferem. Najgorsze, że oni podczas jazdy przy mnie potrafią się miziać na tyle samochodu albo pocałować. Nie wiem co mam zrobić i czuje się jak totalny przegryw. Jak z tego wybrnąć tak żebym już nie musiał jej wozić i żeby wyszło to z klasą? Nie chce spin bo potem w pracy będą niezręczne sytuacje a chce mieć spokój i pracować.
    #przegryw #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zalesie #zwiazki #feels #pytanie #rozowepaski #niebieskiepaski #pracbaza
    pokaż całość

odpowiedzi (114)

• odpowiedzi (114)

#gimbynieznajo #nostalgia #kiedystobylo

Ach ten ui design wczesnych lat 2000 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

odpowiedzi (50)