Gorące dyskusje ostatnie 12h

Fajny wyjazd był. Żona jednak stwierdziła, że zagra mi na nerwach, bo tak. Wziąłem 1 mg alpry i zamknąłem się w samochodzie, bo jej znajomi na mnie naskoczyli. Złoże fotel, jakiś do rana tu zdzierze, nie uśmiecha mi się napierdalaka z większymi od siebie ludźmi nie rozumiejącymi moich problemow. Drzwi i okna wytrzymają te noc, ona gra mi na emocjach przy pierwszej lepszej okazji. Nie tego się spodziewalem po tym wyjezdzie. Czuję się jak najwieksze gówno tego świata, mój ostatni bastion do 2mm szyby w samochodzie, w który co chwilę ktoś przychodzi napierdalac. Oby im się znudziło i żebym mógł wrócić rano do domu. Jak dalej będą tłuc, to będę musiał po pijaku spierdalac, bo nie dam rady dwom 4x większym ode mnie typkom.

Nie ufaj nikomu.
    #probujewyjscnaprosta
    pokaż całość

odpowiedzi (174)

NIE DLA INDOKTRYNACJI BĄBELKÓW W SZKOŁACH, NO CHYBA ŻE KOŚCIELNA: Znalezisko: nowa katecheza min. na temat seksu przyjęta w czerwcu 2018 będzie wprowadzana od 1 września 2020 i jest projektem bardziej ideologicznie radykalnym niż obowiązująca jeszcze podstawa z 2010 roku. Będzie nauczała min. o złu jakie niesie antykoncepcja i in vitro. Chcecie poznać szczegóły? Zapraszam do lektury ( poniżej opisane skrótowo, bardziej obszerny tekst w znalezisku ):

Powinność religijna jest ujmowana jako obowiązek i posłuszeństwo wobec starszych: rodziców, dziadków, katechetów, księży, zakonnic” (s. 30).
    Katecheta powinien „cierpliwie kształtować przekonania i postawy dzieci” – stwierdza „Podstawa” na s. 44. ”Treści i wymagania szczegółowe powinny oddziaływać na zachowania katechizowanych” (s. 15).

Katecheza ma przekonać dzieci i młodzież, że ich seksualność jest boskim darem i wymaga szczególnej troski zgodnej z zaleceniami Kościoła. Główny przekaz brzmi:

„uczeń odpowiedzialnie kształtuje swoją seksualność jako Boży dar” (s. 102).

Już uczeń podstawówki:

„podejmuje pracę nad sobą w trosce o czystość” i jeszcze mocniej: „jest odpowiedzialny za trwanie w czystości” (s. 71).

Wśród umiejętności, jakie uczeń klas V-VIII nabywa (ocenianych na stopień) jest:

„wskazanie sposobów troski o czystość w wieku dojrzewania” (s. 71). Katecheta ma wzmacniać tę walkę z seksualnością zaleceniami typu „uczeń troszczy się o kształtowanie w sobie prawidłowego sumienia” (s. 60).

Katecheza dla szkół średnich obejmuje hasło „powołania do czystości”, które ma obowiązywać młodzież przed zawarciem sakramentalnego małżeństwa:

Inspiruje innych do zachowania czystości” (s. 113).

W szkole podstawowej uczeń ma:

„wyjaśnić na czym polegają zagrożenia dla życia oraz uzasadnić zło aborcji, eutanazji, zapłodnienia in vitro oraz kary śmierci”.

To miłe że umieścili in vitro obok kary śmierci, eutanazji i aborcji ( ͡º ͜ʖ͡º)

„podejmuje inicjatywy mające na celu obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci” (s. 71). Przedstawia takie inicjatywy, np. „duchową adopcję dziecka poczętego (s. 72).

W kategorii „wiedza i umiejętności” (czyli na ocenę) „uczeń [szkoły podstawowej] wyjaśnia, na czym polegają naturalne metody regulacji poczęć” i „uzasadnia zło antykoncepcji” (s. 71). A także „uzasadnia potrzebę ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci (s. 71).

Zło antykoncepcji ??? ¯\_(ツ)_/¯

W szkole średniej:
    „wymienia i omawia wykroczenia przeciwko V przykazaniu: zabójstwo zamierzone, aborcja, eutanazja, samobójstwo” (s. 112);
    „przedstawia i uzasadnia naukę Kościoła na temat in vitro” (s. 112);
    „identyfikuje się z wartościami pro life” (s. 113)

https://www.wykop.pl/link/5092251/katecheza-o-seksie-uczen-uzasadnia-zlo-antykoncepcji-i-in-vitro/

#neuropa #bekazkatoli #bekazprawakow #szkola #edukacja #seks #polska #lgbt
    pokaż całość

odpowiedzi (71)

• odpowiedzi (16)