Wpis z mikrobloga

Dziś w polskich kościołach jest poruszany temat pedofili.
Krótkie podsumowanie tego, co można usłyszeć od klechów:

- jest to afera, która ma na celu zniszczyć kościół katolicki w polsce
- największym poszkodowanym jest także kościół, bo ludzie się będą od niego odwracać
- najlepszą rekompensatą za krzywdy wyrządzone dzieciom jest modlitwa w ich intencji
- to samo dotyczy karania księży pedofilów, żarliwa modlitwa do boga to wystarczy by odkupić swoje winy
- przypadki pedofilii należy zgłaszać organom kościelnym, w żadnym wypadku organom państwowym, bo to zdrada kościoła
- zbieramy dodatkowe fundusze na pomoc prawną dla oskarżonych księży
- ludzie, którzy poruszają temat pedofilii w kościele spłoną w piekle

#bekazkatoli #bekazpodludzi #neuropa #pedofilewiary
  • 18
@przemek89x tak tak płacz w necie jaki to kościół zły, wszyscy plujcie na księży a za tydzień jak co tydzień główke spuścić i posiedze bo to tylko godzinka bo co ludzie powiedzo, mamie bedzie smutno i dziewczyna sie obrazi ()

Chłopie przeszkadza Ci to? Mała rada która sam praktykuje. Wkur*ia cie coś tam ? Olej i nie chodź. A jak nie masz jaj to stul dziób i nie
@Ov3rKill: Autorowi nie chodziło w poście o to, że Kościół jest zły, księża są źli itd. tylko o to, że spotkał się z taką narracją podczas kazania. Krytyka pedofilii i zinstytucjonalizowanego jej ukrywania nie jest równa krytyce Kościoła, bo każdy wierny jest zobowiązany o troskę i dbanie o społeczność kościelną, także w wymiarze moralno-prawnym.

tak tak płacz w necie jaki to kościół zły, wszyscy plujcie na księży a za tydzień jak
Polecam Wam znaleźć sobie w internecie oryginalny tekst tego listu, ponieważ to co głosi OP jest według mnie bardzo dziwną i naciąganą interpretacją i "czytaniem między wierszami".
@Awerege a mi się wydaje, że próbujesz Opa wytłumaczyć stosując dziwne nadinterpretacje, a sam autor nawet by nie pomyślał o czymś takim nawet jakby tydzień myślał. (Chyba że multi?)

Nie widzisz, że gość stostuje manipulacje?? Co prawda nie byłem na jego kazaniu, ani żadnym innym i nie zamierzam, ale serio uważasz, że chociaż 50% tego co napisał jest prawda i jakikolwiek ksiądz na takiej fali nienawiści strzelałby sobie tak w kolano?

Mirki