Wpis z mikrobloga

Cześć koledzy i koleżanki spod tagu #grybezpradu ! Przyszedłem do Was zwrócić i o pomoc w znalezieniu nowej super pozycji. Szukam gry przygodowej, najlepiej kooperacyjnej, choć to nie jest wymagane, w której rozgrywka trwa ponad godzinę, w której jest sporo do odkrycia, a regrywalnosc stoi na wysokim poziomie. Poza tym co na zdjęciu, mamy w zbiorach jeszcze wojnę o pierścień, time stories, scythe, terraformacje marsa, drakule, the others, pandemic i zapewne coś jeszcze co w tej chwili mi uciekło z pamięci.. Czy mogę liczyć na jakieś polecenia z Waszej strony? Z góry serdecznie dziękuję (ʘʘ)

#planszowki #grybezpradu #gryplanszowe
FILEmoniusz - Cześć koledzy i koleżanki spod tagu #grybezpradu ! Przyszedłem do Was z...

źródło: comment_42fg5uB4kdalWE32DPctEqIb6GSysCVh.jpg

Pobierz
  • 14
@FILEmoniusz: Mage Knight i Gloomhaven (to drugie jest nie bez powodu numerem 1 na liście boardgamegeek). Ale to gry fantasy i nie wiem jak się na nie zapatrujesz.

Widzę, że grasz w Horror w Arkham. Uważam że jego zdecydowanym upgradem jest Eldritch Horror, więc mogę to polecić. Horror był dla mjie trochę przekombinowany a Eldritch wprowadza kilka ŚWIETNYCH mechanik.
@Musze_Isc: W zadnym wypadku fantasy mi nie przeszkadza, zerkne na tę pozycję bo chyba obila mi siekiedys o uszy, aczkolwiek nigdy jej nie sprawdzałem. Myślałem nad Eldritch Horror, ale czy to nie jest po prostu Arkham Horror w uproszczonej nieco wersji?
@FILEmoniusz: Słabo pamiętam Arkham Horror więc mogę się pomylić, ale o ile Eldritch jest uproszczoną wersją pod kątem zasad tak wprowadza do systemu rozgrywki kilka świetnych rozwiązań. Dla przykładu, karty stanu, które mają kilka wersji negatywnych efektów (znajdują się na odwrocie karty, więc nigdy nie wiesz co trafisz).

Ogólnie dla mnie Arkham się po prostu dłużył, podczas gdy w Eldritch cały czas czułem ekscytację z tego co się stanie w fazie
@FILEmoniusz: O Eldritchu mówi się, że to prostszy Horror w Arkham, łatwiejszy w przyswojeniu zasad, jednak HwA (zdaniem wielu) wygrywa klimatem. Zagrać możesz do 8 osób, regrywalność (jeśli się wczujecie) powinna stać na wysokim poziomie. Podobno najlepiej gra się w 4 osoby (ja zazwyczaj grywałem w 4-5, więc trudno mi mówić, co jest "lepsze").

Runebound (3 edycja, niedługo ma być dodruk) sprawdza się świetnie (gra do 4 osób), ALE kooperacja jest
@CKNorek: Dzieki za bardzo wyczerpującą odpowiedź! Dracula tez jest w kolekcji :P I Zombicide. Na tę chwile najbardziej kusi mnie Runebound (tylko trzeba poczekac na dodruk) oraz Gloomhaven, z czego jak rozumiem, nie ma chyba jeszcze(?) polskiej wersji jezykowej
@FILEmoniusz Polecam Horror w Arkham LCG (Karciany). To taki RPG karciany. Masz badacza, rozwijasz jego umiejetnosci, grasz cala kampanie skladajaca sie z kilku scenariuszy. Twoje wybory maja znaczenie, kazdy scenariusz ma pare zakonczen. Duza regrywalnosc z uwagi wlasnie na rozne zakonczenia scenariuszy i losowe rzeczy i wydarzenia majace miejsce ale chyba najbardziej z uwagi na bardzo rozbudowany system budowy badacza.
No i jak to LCG masa dodatkow zwiekszajacych mozliwosci i regywalnosc.

Mozna
@FILEmoniusz: Polska wersja jest zapowiedziana, ale z tego co się orientuję, to ludzie zdecydowanie potrzebują stałego składu do rozgrywania przygód. Runebound może być o tyle dobry, że całkiem nieźle się skaluje na 3-4 osoby. Na pewno warto zastanowić się nad Gloomhaven, a z obecnych już na rynku - Mage Knight, bo wyszło pudło ze wszystkimi dodatkami po polsku : )
@mateqt: Anachrony super! Polecam bardzo. Gra typu "worker placement". Powiedziałbym, ze ekonomiczna z motywem podrozy w czasie :P Na poczatku moze troszke przerazac ilość elementów, oznaczen i symboli, ale juz podczas pierwszej rozgrywki okazuje sie, ze nie taka straszna jak sie na poczatku maluje. Na pewno dostarcza sporo frajdy.