•  

  1 153 - 1 = 1 152

  Tytuł: Dusza z ciała wyleciała. Rozmowy o śmierci i nie tylko.
  Autor: Leon Knabit OSB, Łukasz Wojtusik
  Gatunek: Wywiad
  ★★★★★★★★☆☆

  Proszę ojca, chciałem się dowiedzieć, dlaczego umieramy, po co? Czy śmierć może być godna? Po co nam cierpienie? Co dzieje się, gdy dusza z ciała wyleciała? Co powiedzieć matce, która straciła dziecko? I co z samobójcami? Dlaczego śmierć lubi publiczność, dlaczego media grają śmiercią? Dlaczego wyrzuciliśmy śmierć za próg, nie trzymamy ciała zmarłej osoby w domu? Czy żałoba może być na pokaz? Dlaczego chrześcijanie nie cieszą się ze śmierci, przecież za moment z martwych powstaną? Co potem - niebo i aniołki? Ojciec boi się śmierci?

  #bookmeter

  źródło: Dusza.jpg

  Gorące dyskusje ostatnie 12h

  • avatar

   Nie wiem co mnie bardziej triggeruje.
   To, że młodzieżowe słowo roku jest wybierane przez 30-letnich zoomerów, czy to że normictwo uważa, że "śpiulkolot" jest synonimem słowa łóżko.

   Słowo śpiulkolot stworzył ktoś na potrzeby mema, na którym jest pies w stroju pilota. Później powstały wersje z psiulkowozem, psiulkoczołgiem itp. Sformułowanie "wsiadaj do śpiulkolotu" można rozumieć jako "pora iść spać" ale samo słowo "śpiulkolot" nie znaczy łóżko!

   #gorzkiezale #zalesie
   pokaż całość

   odpowiedzi (105)

  • avatar

   O tej godzinie dosłownie siedzą 4 osóby

   -Ten co dopiero wstał i będzie zaraz przeglądać Gorące6h z nocnej na kiblu
   -Ten siedzący i/lub wracający z nocki w kołchozie
   -Ten jeden typ co jest zawsze aktywny i nikt nie czy on nawet śpi ani jakim cudem w ogóle istnieje (on sam pewnie nie wie)
   -Ten gówniarz gimnazjalista co przegrał nockę w CSa a teraz ma zjazd energii i dogorywa myśląc jak się wykręcić od budzika 1 godzina 25 minut żeby nie iść do szkoły pokaż całość

   odpowiedzi (28)

  • avatar

   #pierdzepokotach
   poranne wydanie #koty z #pies
   1.

   GFY

   odpowiedzi (18)