•  

1 153 - 1 = 1 152

Tytuł: Dusza z ciała wyleciała. Rozmowy o śmierci i nie tylko.
    Autor: Leon Knabit OSB, Łukasz Wojtusik
    Gatunek: Wywiad
    ★★★★★★★★☆☆

Proszę ojca, chciałem się dowiedzieć, dlaczego umieramy, po co? Czy śmierć może być godna? Po co nam cierpienie? Co dzieje się, gdy dusza z ciała wyleciała? Co powiedzieć matce, która straciła dziecko? I co z samobójcami? Dlaczego śmierć lubi publiczność, dlaczego media grają śmiercią? Dlaczego wyrzuciliśmy śmierć za próg, nie trzymamy ciała zmarłej osoby w domu? Czy żałoba może być na pokaz? Dlaczego chrześcijanie nie cieszą się ze śmierci, przecież za moment z martwych powstaną? Co potem - niebo i aniołki? Ojciec boi się śmierci?

#bookmeter

źródło: Dusza.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Nie wiem co mnie bardziej triggeruje.
      To, że młodzieżowe słowo roku jest wybierane przez 30-letnich zoomerów, czy to że normictwo uważa, że "śpiulkolot" jest synonimem słowa łóżko.

Słowo śpiulkolot stworzył ktoś na potrzeby mema, na którym jest pies w stroju pilota. Później powstały wersje z psiulkowozem, psiulkoczołgiem itp. Sformułowanie "wsiadaj do śpiulkolotu" można rozumieć jako "pora iść spać" ale samo słowo "śpiulkolot" nie znaczy łóżko!

#gorzkiezale #zalesie
      pokaż całość

odpowiedzi (105)

O tej godzinie dosłownie siedzą 4 osóby

-Ten co dopiero wstał i będzie zaraz przeglądać Gorące6h z nocnej na kiblu
      -Ten siedzący i/lub wracający z nocki w kołchozie
      -Ten jeden typ co jest zawsze aktywny i nikt nie czy on nawet śpi ani jakim cudem w ogóle istnieje (on sam pewnie nie wie)
      -Ten gówniarz gimnazjalista co przegrał nockę w CSa a teraz ma zjazd energii i dogorywa myśląc jak się wykręcić od budzika 1 godzina 25 minut żeby nie iść do szkoły pokaż całość

odpowiedzi (28)

#pierdzepokotach
      poranne wydanie #koty z #pies
      1.

GFY

odpowiedzi (18)