•  

Konfederacja powinna pozbyć się Kai Godek (osobiście jestem przeciwnikiem aborcji na żądanie, ale zmuszanie ludzi do wychowywania ciężko chorych dzieci mnie przeraża), być może powinna pozbyć się Brauna (lubie gościa jako człowieka, ale niekiedy mam wrażenie, że mentalnie jest amiszem) i Korwina (za tym natomiast nie przepadam, chociaż niekiedy trudno odmówić mu racji w kwestiach gospodarczych). Gdyby do tego udało im się wciągnąć Karonia na listę - byłaby to moja partia (Karoń, Bosak i np. Bartosiak*, Sekulski*, Gwiazdowski*, Jakubiak). Antyszczepionkowcy (chociaż rozumiem obawy niektórych rodziców - sam znam matkę upośledzonego dziecka, która twierdzi, iż dziecko zachorowało tuż po szczepieniu. Kilka godzin po zaczęła się tragedia), antysemici i katotaliban to nie moja bajka. Nawet nie do końca jestem eurosceptykiem (w sferze światopoglądowej jestem - LGBT i inne dziwactwa, natomiast ekonomicznie i geopolitycznie jestem za unią).

Ciekawe ilu nas jest? Może liderzy RN przeglądają Wypok. RN nie idźcie tą drogą. Ilu jeszcze wyborów potrzebujecie, żeby ogarnąć w czym rzecz? Potrzebny jest Ruch Narodowy na miarę XXI wieku, a nie szury pachnące naprzemiennie naftaliną i stęchlizną. Gówno na nich zbudujecie.

grafikę ukradłem koledze @szurszur
    *Nie znam/ nie znam do końca poglądów politycznych zaznaczonych osób

#polityka #konferencja #wybory #hahard #ruchnarodowy

źródło: comment_qwWrvA87uoXzIdwZkNaaiv9OQ01GLPeU,w400.jpg

•  

@HaHard: jak pozbędą się wyrazistych osób to kto na nich zagłosuje? Ona ma takie poparcie tylko dlatego że ma betonowy elektrorat korwina, brauna i tak dalej

+: lemek3
    •  

@FLAC: tak działa tzw elektorat negatywny. Ci "wyraziści ludzie" mają duży elektorat negatywny. Ci sami dzieki którym dostają głosy dzisiaj sa jednoczesnie przeszkoda w rozszerzaniu elektoratu dalej

•  

@miejskismog: czyli są skazani na porażkę a te polskie głupie społeczeństwo na utylizację. Nikt inny o takim programie nie zdobędzie więcej głosów.

•  

@miejskismog: Tak. Wyglada na to, że jednak na Konfederacji mogło się zemścić zbieranie róznych wyrazistych środowisk w rodzaju antyszczepionkowców czy Godek. Bo z jednej strony takie osoby na listach przyciągają pewien elektorat, ale z drugiej zniechęcają ten trochę bardziej umiarkowany.
      A jaki jest stosunek do antyszczepionkowców nawet na mocno ansytsytemowym wykopie mówić chyba nie trzeba.

Ogólnie zbieranie takich skrajnosci nie wyklucza co prawda przekroczenia progu, ale chcac miec mocne kilkanscie to już takich ludzi trzeba chować. Przypomnijmy sobie nurt antyszczepionkowy w PiS. Taki był, ale przy pierwszej krytyce został schowany lub nawet różne Patryki Jakie sie wykreciły z tego a minister nawet publicznie zaszczepił.

•  

@FLAC: Jest wiele osób z niewykorzystanym potencjałem (np. Karoń). Wielu geopolityków to często narodowcy (wielu spośród z tych, których znam), patrząc na popularność tej dziedziny - wiele można by na nich ugrać. Pytanie, czy wspomniani chcieliby się zaangażować w taki projekt (w katotaliban jestem pewien, że się nie zaangażują)

Ona ma takie poparcie tylko dlatego że ma betonowy elektrorat korwina, brauna

Ale nie ma mojego poparcia i kilku mi znanych osób (wiem, że jest to dowód anegdotyczny, natomiast z mojej perspektywy w ujęciu statystycznym Korwin i Braun są jednak dużym problemem).

•  

tak działa tzw elektorat negatywny

@miejskismog: Dokładnie.

•  

@szurszur: @HaHard: no dobra, ale dla mnie jest niepełnej inteligencji człowiek, który nie głosuję na konfę POMIMO kilku świrów choć dobrze WIE o tym że nie ma lepszej grupy.

Na zasadzie: zajebisty samochód, dobra cena, wszystko w nim mi się podoba no ale opony nie tej firmy co bym chciał to idę jeździć na rowerze xD

•  

@FLAC: Słabe porównanie. Od dopuszczenia świrów do władzy może o wiele więcej zależeć (może wydarzyć się wiele złego). Każdy, kto spogląda na świat w ten sposób (kalkulując ryzyko dopuszczenia wariatów do władzy, czy nawet wyłącznie do głosu) nie odda głosu na taką partię.

•  

@HaHard Nie szukaj partii, na którą zaglosujesz, z którą zgodzisz się w każdej kwestii, bo takowa nie istnieje. Chyba, że sam sobie taką założysz i będziesz jedynym członkiem. Będziesz się wtedy zgadzał sam ze sobą we wszystkim. Jeżeli najbliżej ci do konfederacji, to głosuj na konfederację.

•  

@HaHard: gorzej niż poddaństwo izraelowi albo niemcom (ke+wiosna) i tak nie będzie

•  

@HaHard: Innymi słowy, liczyłbyś na to, że narodowcy zbudują ci w Polsce cywilizowaną partię konserwatywną. Niestety, obawiam się, brak potencjału intelektualnego. Czego mimo radykalnie odmiennych pogladów bardzo żałuję, bo cywilizowanej partii konserwatywnej brakuje nam jak powietrza.

PS Jakubiaka nie poważam zupełnie.

•  

@HaHard: Szkoda tylko, że ty będziesz analizował program partii i poglądy ludzi których wystawia, a przyjdzie Janusz z Grażyną i zagłosują na PIS bo córka dostała po 500 na dziecko, a Janusz 13 emeryturę miesiąc przed wyborami.

+: fenriz_
    •  

Innymi słowy, liczyłbyś na to, że narodowcy zbudują ci w Polsce cywilizowaną partię konserwatywną

@Andreth: Tak. Natomiast mnie ideologia interesuje mniej (jeśli troski o dobro narodowe nie uznamy za ideologię, wówczas ideologia nie interesuje mnie wcale) niż skuteczność i chłodna analiza warunków (że tak to ujmę), tzn. interesuje mnie interes narodowy, ale w globalnym ujęciu - świat jest systemem naczyń połączonych, zaślepienie może doprowadzić do zachwiania jego równowagi, które to zachwianie, w naszym położeniu geograficznym i przy naszych możliwościach ekonomicznych i militarnych może doprowadzić do tragedii. Tragedii jaką, dla przykładu, zakończyła swój żywot IIRP. Mieliśmy Gdynie, mieliśmy COP ale cóż z tego, skoro wojnę przegraliśmy w kilka dni. 6 milionów polskich obywateli straciło życie tylko dlatego, że polscy politycy popełnili błąd (a jak przyszło co do czego, wspomniani politycy uciekli do Rumunii). Dzisiaj nam sie wciska mit, moze zapytajmy o opinię na temat IIRP 6 milionów trupów? Nie chcę się rozpisywać, po prostu jestem radykalnym przeciwnikiem głupoty, krótkowzroczności, mitów oraz budowania obrazu potęgi, komuś umknął fakt, że potęga śmiga na kroplówce UE (nie mam na myśli wyłącznie dotacji). Pozdrawiam

•  

: gorzej niż poddaństwo izraelowi albo niemcom (ke+wiosna) i tak nie będzie

@FLAC: Wiesz, w naszych warunkach i przy naszym potencjale powinniśmy mieć sojuszników. Albo Rosja albo Niemcy. Stany, póki funkcjonuje Pax Americana są ok, ale co jeśli ład się zmieni? Państwa na rubieżach, do tego mało rentowne, w pierwszej kolejności przestaną interesować upadającego hegemona.

gorzej niż poddaństwo izraelowi

Chyba trudno mówić o poddaństwie, gdy nawet rządząca partia otwarcie sprzeciwia się ich roszczeniom?

•  

@HaHard: tak się sprzeciwia, że w ukryciu od kilku lat z nimi o tym rozmawiają

•  

@HaHard: Odnoszę wrażenie, że politycy najbliżsi ci programowo nie nazywają się Bosak i Jakubiak, tylko Sikorski i Siemoniak. Oni to rozumieją. (Sikorski ma ten walor, że jako jeden z bardzo nielicznych polskich polityków na własne oczy widział prawdziwą wojnę). Rozumiem jednak, że zaszłości historyczne, Schetyna, tudzież egzotyczna poliamoria PO (serio? PSL, Zieloni i Nowacka w jednej koalicji?) utrudniają identyfikację.

Nie to żebym popierała w/w panów (zarówno światopoglądowo jak i ekonomicznie nie moja bajka), ale pod pewnymi względami mają jasny ogląd i trochę szerszy niż nasz grajdołek.

Z priorytetami, BTW, się zgadzam, acz są jeszcze inne.

Albo Rosja albo Niemcy

@HaHard: Niemcy. Sojusznikiem jest ten, który ma interes. Niemcy mają u nas poważne interesy. Rosja ma interes, by nas destabilizować.

•  

@FLAC: Poszło w eter, że nie ma mowy o wypłacie żadnych roszczeń. Jeśli zmienią zdanie, będzie to prawdopodobnie koniec PiS.

tak się sprzeciwia, że w ukryciu od kilku lat z nimi o tym rozmawiają

Prawdopodobnie zasługa środowisk związanych z Konfederacją jest nagłośnienie sprawy jak i mocna reakcja PiS.

•  

@HaHard: wyborcy mają pamięć 4 lata, przecież jak przed pisem było PO to zapomnieli dlaczego na pis nie głosowali.

Roszczenia zapłacimy, NS2 puścimy i upadniemy. Ale przetrwają socjaliści, bo normalni ludzie są zmuszani do składania się na ich dupy i po kryzysie zamiast w końcu normalne partie to będzie PIS V2 i PO V2

•  

ale kto ci każe głosować na Godek, Brauna i Korwina? Głosuj na inne osoby z listy okręgowej.
      Jedyny wyjątek to gdy totalnie nie akceptujesz osoby #1 ze swojej listy okręgowej, wtedy faktycznie nie da się głosować na kogoś innego, bo #1 zbiera najwięcej głosów i w 95% przypadków wchodzi.

•  

Roszczenia zapłacimy

@FLAC: Zobaczymy, mam nadzieję że nie. Po pierwsze kwota roszczeń została chyba wzięta z kosmosu, przecież nasz biedny kraj upadłby po takim wydatku. To są jakieś 3 roczne budżety Polski.

NS2 puścimy i

Na to wpływ mamy akurat niewielki (bo jesteśmy mało liczącym się państwem). Jeśli groźba sankcji US i dogadanie się z Duńczykami co do ich sprzeciwu nie pomoże pozostaje nam tylko... wyrażenie zgody na gazociąg, jeśli dostaniemy gaz w cenie dla Niemiec? Rozumiem bezpieczeństwo energetyczne, ale o rozbudowę terminala w Świnoujściu, budowę ewentualnego nowego w woj. pomorskim, Baltic Pipe, łączniki z systemami państw sąsiadujących możemy budować swoją drogą. Jedyny problem jaki widzę, to zasilanie budżetu naszego potencjalnego przeciwnika. Pytanie jakie mamy rzeczywiste możliwości. Jakiego rzędu byłyby to oszczędności. W ogóle pytanie jest zasadnicze - o pomysł na Polską politykę zagraniczną.

•  

@JohnnyFajf: Ale czy Twoj głos nie przyczynia się do tego, czy przejdą próg, czy też nie przejdą?

•  

Odnoszę wrażenie, że politycy najbliżsi ci programowo nie nazywają się Bosak i Jakubiak, tylko Sikorski i Siemoniak

@Andreth: Ja wyrastam poniekąd z konserwatywnego liberalizmu (i chyba do niego wracam), Siemoniaka cenię i lubię (też mi kryterium). Natomiast rozemocjonowany, rozdygotany właściciel dworu w Chobielinie mnie nie przekonuje. Posyłający służby pan na włościach. Będąc na jego miejscu nigdy nie posunąłbym się do pewnych ruchów (vide rozmowy w Sowie). Mam jednak inne wyobrażenie misji i męża stanu. Sikorski mentalnością przypomina mi nowobogackiego dorobkiewicza. Chociaż znam takich, którzy niegdyś zachłystnęli się jego stosownym wykształceniem jak i perfekcyjnym angielskim. Mnie natomiast nigdy nie przekonywał. I chyba miałem rację patrząc na niego z perspektywy jaki niesmak po sobie pozostawił wśród dawnych kolegów z PiS, jak i niektórych obecnych kolegów z PO. Natomiast jak oceniam sam fakt przytulenia się do Niemiec? Była to jakaś zmiana, ale nie sądzę, że był to ruch najlepszy z możliwych (chociaż nie pamiętam już ówczesnego kontekstu międzynarodowego). Taka nieudana próba balansowania, która finalnie dodała Niemcom wiatru w żagle (to dobrze i źle zarazem).

Rozumiem jednak, że zaszłości historyczne, Schetyna, tudzież egzotyczna poliamoria PO (serio? PSL, Zieloni i Nowacka w jednej koalicji?) utrudniają identyfikację.

Też. Ale mnie przede wszystkim interesuje skuteczność (rozwój gospodarczy, pozycja międzynarodowa, bezpieczeństwo obywateli). Do zrealizowania mojej wizji świata potrzebni są wyraziści, wyedukowani, inteligentni i pewni swego faceci (sorry). Politycy PO w większości nie mogą nawet aspirować do tego miana.

Niemcy. Sojusznikiem jest ten, który ma interes. Niemcy mają u nas poważne interesy. Rosja ma interes, by nas destabilizować.

To zależy od momentu historycznego (Niemcy niekiedy także próbowały nas destabilizować i wybili nam ogrom narodu, inteligencji), natomiast z dwojga złego też celowałbym w Niemcy. Bo silna gospodarka - kieruję się interesem Polski. Czysty pragmatyzm. Poza tym są jeszcze US, o których zapominać nie warto. Wykreślenie stanów z mapy krytycznych sojuszników byłoby głupotą.

•  

@HaHard: uważam za błąd logiczny odrzucanie wielopunktowego zbioru z tego powodu, że nie pasuje nam jeden punkt.

•  

@Andreth: Nie zdążyłem poprawić poprzedniego wpisu, wrzucam poprawiony fragment:

Natomiast jak oceniam sam fakt przytulenia się do Niemiec? Była to jakaś zmiana, ale nie sądzę, że był to ruch najlepszy z możliwych (chociaż nie pamiętam już ówczesnego kontekstu międzynarodowego). Taka nieudana próba balansowania (nie wiem, czy przypadkiem nie wynikająca z jego niechęci do US), która finalnie dodała Niemcom wiatru w żagle (to dobrze i źle zarazem - determinantą jest jak myśmy planowali to rozgrywać długoterminowo).

•  

uważam za błąd logiczny odrzucanie wielopunktowego zbioru z tego powodu, że nie pasuje nam jeden punkt.

@JohnnyFajf: Ja też. Ale co jeżeli wielopunktowym zbiorze nie pasuje nam połowa punktów?

•  

Natomiast rozemocjonowany, rozdygotany właściciel dworu w Chobielinie mnie nie przekonuje.

@HaHard: Nie znam go osobiście i niespecjalnie z reputacji. (Tj, nie znam nikogo, kto go dobrze zna). Może mam zbyt pochopny osąd, ale miał kilka wypowiedzi, które IMO były bardzo zdroworozsądkowe (a nie jestem zwolenniczką polityczną). No i ma mądrą żonę.

To zależy od momentu historycznego (Niemcy niekiedy także próbowały nas destabilizować i wybili nam ogrom narodu, inteligencji), natomiast z dwojga złego też celowałbym w Niemcy. Bo silna gospodarka - kieruję się interesem Polski. Czysty pragmatyzm. Poza tym są jeszcze US, o których zapominać nie warto. Wykreślenie stanów z mapy krytycznych sojuszników byłoby głupotą.

@HaHard: Zgoda.

•  

straciło życie tylko dlatego, że polscy politycy popełnili błąd

@HaHard: jaki?

•  

@spere: Przegrana Polski została przede wszystkim zawiniona przez polskich polityków, ponieważ jako kraj nie byliśmy w stanie dotrzymać umownego terminu - nie byliśmy w stanie stawić czoła wrogowi przez 15 dni określonych w umowie pomiędzy Polską a państwami-gwarantami. Po tym terminie do boju miały wkroczyć Anglia i Francja. Nie ma mowy o żadnej zdradzie, możemy mówić o cwaniactwie aliantów w kontekście, w pewnym sensie rozegrania kwestii polskiej - nasi "sojusznicy" znali plany Hitlera (zemsty inspirowanej niepomyślnymi postanowieniami z Wersalu) istnieje taka teoria (prawie fakt), iż UK i FR wystawiły Polskę Hitlerowi. Do kwietnia 1939 nie istniały plany ataku na Polskę, zostały one stworzone na rozkaz Hitlera. Rozkaz z przełomu marca i kwietnia 1939. Niedługo po tym, gdy Hitler dowiedział się o sojuszu PL z UK/ FR (przyjęciu przez Polskę ichniejszych gwarancji). Obwiniam polskich polityków, gdyż doprowadzili do hekatomby narodu polskiego. O złe rozporządzanie ojczyzną, nieprawidłowego oszacowanie wojennego ryzyka (m.in. lekceważenie danych wywiadowczych spływających z Niemiec) oraz nieprawidłową dystrybucję mocy produkcyjnych, zasobów i rezerw.

•  

nie byliśmy w stanie stawić czoła wrogowi przez 15 dni określonych w umowie pomiędzy Polską a państwami-gwarantami.

@HaHard: przecież i tak by chyba nie ruszyli z pomocą? nawet po miesiącu pewnie też nie

Do kwietnia 1939 nie istniały plany ataku na Polskę,

ale znacznie wcześniej chyba planował zwiększenie przestrzeni życiowej na wschód? (czytaj Rosja) a Polska stała mu po drodze przecież

•  

przecież i tak by chyba nie ruszyli z pomocą? nawet po miesiącu pewnie też nie

@spere: UK już w pierwszych dniach wojny, drogą morską próbowało dostarczyć do Polski uzbrojenie, samoloty itd. Z uwagi na błyskawiczną porażkę Polski fracht/ frachty zostały zawrócone (nie pamiętam ile ich było). Oczywiście w Polsce się o tym nie mówi.

ale znacznie wcześniej chyba planował zwiększenie przestrzeni życiowej na wschód? (czytaj Rosja) a Polska stała mu po drodze przecież

Ale co to zmienia? Jeśli cokolwiek to wyłącznie na naszą niekorzyść. Pierwsze wzmianki Prawdoppdobnie pojawiły się w „Mein Kampf” Hitlera. Czyli w latach 20 XX. Skoro mieliśmy silne przesłanki dotyczące intencji Adolfa oraz wiele czasu na reakcję (ogarniecie strategii), to dlaczego tak sromotnie przegraliśmy...

Edit:

przecież i tak by chyba nie ruszyli z pomocą

Doprecyzujmy jeszcze powyższe stwierdzenie - jeżeli miałeś na myśli to, że brak militarnej odpowiedzi (niezaatakowanie Rzeszy) płynącej z UK i FR bylo błędem, to ja się oczywiście zgadzam.

+: spere

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (16)

Ja z bąbelkiem już na spacerze. Gorąco w opór, więc staramy się chować w cieniu. Pozdro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#psy #pokazpsa #smiesznypiesek

odpowiedzi (40)

Kurde ale jajca u lekarza xD. Poszedłem sobie do lekarza bo mnie brzuch boli od 4 dni i jakieś skierowania potrzebuje. To se wchodze mowie, że mam legitymacje zasłużonego honorowego dawcy krwi i wchodzę bez kolejki xD Baby przy recepcji sie pytają siebie nawzajem czy tak mozna w końcu wyszło, że tak. No dobra mówią, że Pan nastepny wchodzi po pacjencie, który zaraz wyjdzie, mówię spoko. Za chwile jakaś babka zaczęła krzyczeć, że przed nią nie wejdę i chuj bo ja jestem młody i moge poczekać. Zaczęła wykrzykiwać na całą przychodnie aż Panie z recepcji się przeraziły i mówiły żebym ustąpił xD ale ja twardo się trzymałem, że nie i chuj i wchodzę następny. Wychodzi koleś od lekarki i się wbijam ja razem z tą #p0lka i ta krzyczy, do niej ze jak to tak można i w ogole. Lekarka ją wyśmiała i kazała jej wyjść i powiedziała, że ja mam pierwszeństwo. Kurwa pierwszy raz widziałem takie zło w oczach kobiety xD ale wyszła. Jak już wychodziłem od lekarza to tylko rzuciłem do Pań recepcjonistek i do niej do widzenia to coś tam powiedziała, że jestem bezczelny i w ogóle. Wkurwienie p0lki niemiłosierne i już dzień stał się lepszy xD.

#heheszki #wygryw #zdrowie #honorowidawcykrwi
    pokaż całość

odpowiedzi (98)