Wpis z mikrobloga

Jako, że #neuropa.ru nie potrafiąca odnaleźć się w rzeczywistości po 2019.05.26, a konkretnie po ogłoszeniu oficjalnych wyników #eurowybory2019 w dniu 2019.05.27, postanowiła wrzucać #fakenews celem szerzenia #dezinformacja, to ja postanowiłam założyć hashtag #codziennyfakenewsneuropa
REPOST po korekcie

Każdy z nich oprócz daty i autora znaleziska, będzie okraszony odpowiednim opisem wyjaśniającym, na czym polega fejkowość danego znaleziska.

Dziś, wyjątkowo, będzie zbiorczo:
#1
2019.05.27 - Jaki chce walczyć ze śmiesznymi obrazkami wyśmiewającymi politykę PiS - @denzelkowal
Nieprawdą jest, że Patryk Jaki chce walczyć ze śmiesznymi obrazkami wyśmiewającymi politykę PiS. W programie Magdaleny Ogórek jasno określił, że chodzi o taki fan page jak Sok z Buraka, który preparuje wypowiedzi, zmyśla fakty, tworzy opisy zdarzeń okraszając je zdjęciami, które nie pochodzą z tych zdarzeń, a sugerują, że to miało miejsce.

̶#̶2̶
2019.05.28 - R̶e̶k̶o̶r̶d̶o̶w̶y̶ ̶i̶m̶p̶o̶r̶t̶ ̶w̶ę̶g̶l̶a̶ ̶z̶ ̶R̶o̶s̶j̶i̶
@miejskismog miał rację. Poszukałam źródeł i jednak to było z mojej strony błędne wytypowanie #fakenews. Zwracam honor.

#2
2019.05.29 - Dariusz Szczotkowski informuje: PiS planuje podnieść VAT do... 26%! - @Tumurochir
Były rurkowiec od Korwina, wcześniej bodajże działacz SLD napisała sobie newsa, że jego znajomi z PiS mu powiedzieli, że VAT będzie wynosić 26%. Tak, ten #przegryw ma wśród swoich znajomych wysoko postawionych działaczy z PiS. Bardzo wiarygodne źródło, bulwo. Takich rzeczy nie wie nawet dupowłaz prezesa Richard Henry Francis Czarnecki, a co dopiero jakiś randomowy ex #korwin'owiec

tag do subskrybowania/czarnolistowania: #codziennyfakenewsneuropa

#polityka #4konserwy
  • 6