Wpis z mikrobloga

@OfficeLady:

I Shall Seal the Heavens;

World of Cultivation
History's Strongest Senior Brother

To są xianxie/xuanhuan (easter fantasy), sztuki walki jako ścieżka do zostanie Nieśmiertelnym/Bogiem w kontraście do wuxia, gdzie się biega po suficie. Tam najważniejszym autorem jest Jin Yong ze swoją Legends of the Condor Heroes. Ale jego mam dopiero na liście do przeczytania.
ISSTH i WoC mogą odrzucić ze względu na dość nieprzetłumaczalne słowa z chińskiego odnośnie poziomów jakie
@yeron: Comrade! Cieszę sie ze mam z kim dzielić pasję ʕʔ

Co do tych poziomów to jestem zaznajomiona z tematem, da sie ogarnąć ale serdeczne dzięki za ściągę !

Swoją drogą moim ulubionym motywem jest "rebirth" druga szansa, od zera do bohatera :D
@yeron: Plus za I Shall Seal the Heavens. Ze swojej strony polece jeszcze klasykę czyli Coiling Dragon. Inne pozycję, które są dobre, to Tales of Demons and Gods oraz Desolate Era. Fajnie, że ktoś jeszcze z polski to czyta :).
@yeron: Zgodzę się, troszkę pociągnęli te historię za daleko, ale to ogólny problem literatury wuxia. Chyba że masz w pamięci jakiś tytuł, który nie stracił na jakości do samego końca. Chętnie bym przeczytał.