•  

#anonimowemirkowyznania
    Mirki i Mirabelki. Jestem zmęczona już swoim stanem skóry. W skrócie zawsze miałam trądzik (żuchwa/broda/skronie). Nie jakiś bardzo uciążliwy, pewnie dlatego nic z nim nie robiłam, ale jest, cały czas. A mam już 30 lat. Staram się na tyle na ile mogę dbać o swoją buźkę. Oczyszczam ją, unikam ciężkich podkładów, przerzuciłam się na kosmetyki mineralne z lekkim składem, zawsze starałam się wysuszać wyskakujące wypryski (teraz bardziej stawiam na oczyszczanie i nawilżanie kosmetykami z naturalnym składem i gówno to daje). Ech. Czytam tony postów na fejsie na grupach twarzingowych i tutaj co jakiś czas wertuję tagi tematyczne. Jeżeli chodzi o dietę, staram się jeść zdrowo, czasem naturalnie wskoczy coś przetworzonego, ale naprawdę sporadycznie. Już nawet przerzuciłam się na mleka roślinne, praktycznie unikam nabiału i rzadko jem mięso (podobno można się wysypać od kurczaka, ech, a od czego nie można). Wnioski jakie mi się nasuwają po tych wszystkich informacjach jakie wyczytałam są takie, że lepiej od razu udać się do endokrynologa i leczyć problem od wewnątrz, niż do dermatologa i skazywać się na tony maści i tym podobnych. Myślę o endokrynologu, ponieważ mam wrażenie, że problem znacznie się nasilił, gdy przestałam brać tabletki antykoncepcyjne (już od 4 lat ich nie biorę). W trakcie ich brania wyskakiwało mi tam coś, ale znacznie mniej. Więc chcę się przebadać. Czy był ktoś w podobnej co ja sytuacji albo zna się i wie, czy warto byłoby zrobić sobie przed pierwszą wizytą jakieś badania by nie iść tak na pusto czy zdać się na endokrynologa? I czekać aż on zleci odpowiednie badania? Zimą badałam tarczycę i wszystko w normie. Polecacie w #warszawa jakiegoś dobrego endokrynologa?

#tradzik #dermatologia #mirabelkopomusz

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
    Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
    Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
    Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie

•  

Zaplusuj ten komentarz, aby otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach w tym wątku. Kliknij tutaj, jeśli chcesz skopiować listę obserwujących

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: jakość w konkretnym miejscu masz te pryszcze?

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: Rzeczywiscie kuracja hormonalna moze wplynac na wystapienie tradziku, bo hormony reugluja prace gruczolow... Skoro przy ich stosowaniu nie mialas takiego jak teraz, to moze w jakis spsobo hamowaly go. Musisz zrobic badnia pod katem tej grupy, ktora stosowalas.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: idź do dermatologa. Ja jestem w stałym kontakcie z moją endokrynolog (wiem co mi jest i dlaczego mam pryszcze), a i tak muszę chodzić do derma. Polecam epiduo.

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: cetaphil emulsja micelarna na twarz i ciało do mycia, do nawilżania effaclar h i idź do dermatologa, to serio najprostsze wyjście. Sam miałem podobny problem i w podobnym wieku do twojego bo unikałem dermatologa. Pamiętałem że w wieku nastoletnim łaziłem od lekarza do lekarza, dostawałem jakieś apteczne płyny na twarz których jedynym efektem była sucha, czerwona pękająca skóra i nadwrażliwość na światło. Nic nie pomogło więc unikałem dermatologów przez lata. Poszedłem dopiero jak nagle przy jakimś osłabieniu organizmu wysypało mnie tak że myślałem że zwariuje. Młoda lekarka, inne podejście. 2 miechy z antybiotykiem, zalecenia jak dbać o skórę (poleciła mi właśnie cetaphil i effaclar) i jest spokój. Żałuję że nie zrobiłem tego wcześniej.
      edit na początku też dostałem punktowo epiduo polecane wyżej-zajebiste jest.

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: Izotek, izotretynoina. jak to nie pomoże to nic nie da rady.

•  

Dermatolog here. Jest duże prawdopodobienstwo że wizyta u endokrynologa nic nie da. Chyba, że faktycznie masz np nadmierne owlosienie, łysiejesz itp - to wtedy trzeba sprawdzic.

•  

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: mało popularna może rada, ale nie przesadzaj z oczyszczaniem. Serio, szorując się codziennie psujemy warstwę ochronną skóry i florę bakteryjną. Wiem, że jak się nosi makijaż to trudno o nieużywanie detergentów, ale (dowód anegdotyczny) mi na skórę pomogło właśnie... Robienie z nią minimum. Oczyszczanie czystą wodą, z jakimś mechanicznym sposobem - może ogrzanie skóry, by otworzyć pory i pocieranie delikatnym ręcznikiem?
      Nie twierdzę, że to remedium, szczególnie jeśli problem leży głęboko. Ale czasami skóra się broni przez agresją szorowania właśnie tak. Nadmiar sebum, zaczerwienienie, syfki.

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: Mi pomógł Izotek a później stała suplementacja cynku i picie dużo wody. Ale ja jestem facetem.

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: A ja po prostu wyrosłem z tego. Przemywam tylko twarz żelem antybakteryjnym po powrocie z pracy, bo jest taka, że jak się np. podrapię po czole, to czuję brud na rękach.

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: ziomek, to przez promieniowanie elektromagnetyczne, niektórzy źle reagują na wi-fi, 4g, 5g... Ciesz się że tylko taki problem masz. Rozwiązanie to wyjazd gdzieś w góry, w Bieszczady czy coś. Daj plusa jeśli pomogłem, pozdrawiam.

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: Idź do dermatologa. Też miałem trądzik do trzydziestki i myślałem, że sam przejdzie. Nic z tego, raz lepiej, raz gorzej. W końcu się wk***iłem i poszedłem do dermatologa. Dostałem leki widoczne na zdjęciu i po kilku miesiącach było całkowicie po problemie. Szkoda, że tak długo czekałem. Powodzenia!

źródło: 2019-05-30 22.58.30.jpg

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: A czy próbowalaś diety keto? wielu osobom pomaga na na prawdę poważne problemy trądzikowe. Po już po 2-3 miesiącach będzie powinnaś mieć efekt. Poczytaj :)

•  

@ciagleloginzajety: poza tym pryszcze na brodzie i rzuchwie (jak u Ciebie) mogą oznaczać problemy z hormonami. Albo niewłaściwa pastę do zębów :)

•  

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: Problem może być hormonalny, natomiast zainteresuj się izotekiem - 100% wyczyści wszystko. Sam nie stosowałem, ale znam ludzi, którzy to stosowali no i ogółem uchodzi to za taką bombę atomową na problemy z trądzikiem. Efekt uboczny to potężne wysuszanie skóry, więc od razu się zaopatrz w kremy do rąk i pomadki do ust, natomiast nie będziesz tego brała wiecznie. Powodzenia

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: MI dermatolożka przypisała jakieś mocne leki w oparciu o badania krwi i tradzik zniknął w pół roku

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: Tak jak już kilka osób wspomniało, Izotek. I nie sugeruj się opiniami z neta o strasznych skutkach ubocznych. Dobry lekarz będzie kontrolował stan zdrowia podczas brania leku (morfologia, itp). W Warszawie masz dermatologów specjalizujących się w trądziku. Szkoda Twojego czasu na eksperymenty z dietą czy kosmetykami.

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: tylko kuracja z izotryoniny jeżeli dermatolog ci jej nie da to idź do innego dobrego hormony właściwie nie mają tu nic do rzeczy bo te wydzialane naturalnie które mają wpływ na naszą skórę tj estrogen proaktyna testoteron można zbić chemicznie as jaki to będzie miał wpływ na organizm i samopoczucie nie muszę mówić chyba:) Posłuchaj rady człowieka który ma z tym problem 30 lat i przerobił wszystko obecnie jestem nawet na cyklu syerdyowym bo uprawiam sport i mam może z 5 wyprysków z czego jeden na twarzy wszystko to zawdzięczam kuracja izotrytonina :) pamiętaj o badaniu wątroby co jakiś czas przy braniu jej bo czasami ludzie źle reagują i wątrobowe wyniki słabo wychodzą ale nie ma co panikować wtedy kupujemy heparagen w aptece lecimy dalej

•  

Gazhamulec: Witam,
      Poeksperymentuj z dieta tłuszczowa jeśli nie masz przeciwwskazań zdrowotnych. Problem z trądzikiem najczęściej wiąże się z problemami hormonalnymi wiec warto tez pod tym katem na własna rękę się przebadać.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}

•  

Nata: Tu ci raczej nie pomogą. Ja walczę z trądzikiem hormonalnym, paskudnymi suchymi skorkami i przebarwieniami ale od tabletek. Z przebarwieniami nic większego nie zdziałałam ale na to drugie i trzecie pomogly mascie skonoren (jest tańszy odpowiednik ale dopiero z nim zaczynam, wiec czy działa nie napiszę) i tania maść z apteki retimax. Pozdrawiam 3maj sie.

•  

Polfa: Trądzik leczy dermatolog! dodatkowo jezeli uzna, że trzeba wykonać dodatkowe badania hormonalne to je zleci.
      Jeżeli uzna, że wymagana jest konsutlacja dermatologiczna - zleci ją.
      Leki pierwszego rzutu stosuje się jak wyżej w postach. Zineryt + epiduo
      Leki drugiego rzutu izotek
      W przypadku silnego trądziku od razu stosuje się izotek, zależy od obrazu klinicznego.
      W przypadku odstawienia antykoncpecji czasami obserwuje się nasilone zmiany krostne. Jeżeli nie przemija - dermatolog.
      Etiologia to nie tylko hormony. Prosze poszukać dobrego dermatologa.

+: zxc999
    •  

OP: @CzarneChmury: Konkretnie mam je na brodzie, żuchwie i na skroniach.
      @farmaceut: Gdybym tylko wiedziała co to za grupa hormonów. Ok, sprawdziłam, etinylestradiol i lewonorgestrel, ale nadal mi to nic nie mówi, jakie badania powinnam sobie zrobić.
      @hotpizza: Lepiej iść najpierw do dermatologa czy później?
      @thewickerman88: Boże, dzięki. Korzystałam kiedyś z cetaphilu, ale nic nie robił i uznałam to za wadę, ale właściwie, jak tak teraz myślę to...dość duży plus, zależy jak na to spojrzeć. Zapisuję polecone kosmetyki i może faktycznie podbiję najpierw do dermatologa. Btw, po tej dwumiesięcznej kuracji nie miałeś już nawrotu? Efekt buźki niemowlaka utrzymuje się już tylko aż przy odpowiedniej pielęgnacji?

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)

•  

blablahome: Jak chcesz naturalne metody to spróbuj olej kokosowy. Wysusza skórę i działa bakteriobójczo.
      Terapia za 10zł, a może pomoże.

•  

@mogewszystko100: a zapomniam dodać bo widzę że tu jakieś debilizmy piszą na górze żeby unikać nabiału i mięsa nic bardziej mylnego moZesz spróbować nawet diety ketogenicznej lub wysokobiałkowej pewnie zapytasz dlaczego tak a no dlatego że cukru zwiększają stany zapalane a pryszcz to jest czop łojowy który podał się zakażeniu w skrócie mówiąc :) ale dieta to tylko dodatek podstawa to serie kuracji z izotryoniny badania wątrobie co miesiąc heparagen pod ręką zawsze do tego możesz dodać dietę i inne pierdoły typu pilong ale tylko enzymatyczny itp uwierz mi 30 lat doświadczenia :)

•  

@NatashaFromRushya: Mi izotek pomógł ale chyba na 2-3 lata. To silny lek (w ulotce napisane ze niszczy płód).

•  

OP: @Pies_Benek: bajtujesz mnie? ;) Szczerze nie wyobrażam sobie bym miała zrezygnować z jedzenia, które stanowi w większości 90% mojej diety, tym bardziej, że ostatnio praktycznie nie jem mięsa, bo mi się przejadło. Ty stosujesz taką dietę?
      @Muoda: mam właśnie wrażenie, że trochę przesadziłam z oczyszczaniem, bo jak to tak, skoro będę się peelingować i szorować to oczyszczę się z tego całego syfu, i wtedy już nie ma bata, wszystko zniknie, ale wiem już, że nie tak to działa i nie tędy droga. Używam płynu micelarnego żeby pozbyć się makijażu i delikatnej pianki do mycia by zmyć płyn micelarny i to tyle, tonik, na to czasem serum/teraz zamiennie zaczęłam stosować aloes i krem. Gdyby nie te syfki pewnie w ogóle bym nie korzystała z podkładów, bo tam gdzie nic mi nie wyskakuje, mam tak gładką i ładną skórę, że pewnie nie byłyby to już potrzebne. I tak gdy mam wolne chociaż przez te dwa dni daje skórze odpocząć i nie maluję się w ogóle. Są czasami dni, że już myślę, że jeszcze dzień, dwa i zaraz mi wszystko poznika, ale zazwyczaj gdy zdążę tak pomyśleć, znów mam nowych przyjaciół do kolekcji, ech. I co zrobisz, nic nie zrobisz. Szpachlujesz się dalej, bo co pozostało.
      @CzlowiekAmbicja: słyszałam o cynku, polecone przez dermo? Izotek ma ten minus, że trwa w ui czasu i ma swoje skutki uboczne.
      @Pangia: Daj mnie swoją skórę człowieku, też bym chciała z tego wyrosnąć, ale muszę ruszyć dupę i trochę sobie pomóc.
      @ciagleloginzajety: poczytane, chociaż już ostatnio miałam za sobą przygodę o rzekomych problemach z tarczycą, ale może wspomnę o tym lekarzowi, bo parę objawów by mi się zgadzało. Też czytałam, że takie umiejscowienie to hormony właśnie dlatego rozważałam endo zamiast dermatologa. O paście nie słyszałam? :)
      @nolsc: idę w przyszłym tygodniu. Dzięki, oby równie owocnie skończyła się moja przygoda z tym syfem i będę mogła dołączyć do teamu ludzi z twarzą gładką jak pupa niemowlaka ;)
      @frugos: Strasznie restrykcyjna ta dieta, nie jestem zwolenniczką wprowadzania takich diet bez zaleceń i bez oka lekarza
      @krisskow: czytałam wiele złego o izoteku i że to ostateczność, no cóż, zobaczymy co zaleci lekarz. W końcu to on się na tym zna.
      @atur94: to budzi nadzieje, dzięki

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)

pokaż spoiler Wołam obserwujących: @rysownik

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: 3 miesiąc testuje z dziewczyną. Same pozytywy. Raczej żaden lekarz ci nie powie, że jest spoko, bo oni dalej myślą, że miażdżyca bierze się z tłuszczu a nie jedzenia węglowodanów. Idź do dobrego dietetyka, który Ci powie jak robić clean keto. Pozbędziesz się problemów skórnych raz dwa a jeszcze poczujesz się lepiej na ciele i duchu

•  

Anonim: Cześć. Też mam 30 lat i do teraz czasami wyskakuje mi na twarzy ochydny trądzik. Zauważyłem że w moim przypadku jest to spowodowane jedzeniem, tj jeżeli co jakiś czas (Np 2 miesiące) zdarzy mi się zjeść w fastfoodach typu Mac, to po dwóch dniach mam na twarzy kilka pryszczy. Jest to również uzależnione od mojej masy ciała, bo jeśli ważę >85kg to problem pojawia się częściej. Zgadzam się z tobą w pełni żeby walczyć z tym od środka i odpuścić dermatologa. W moim przypadku problem jest bardzo blachy, bo pojawia się kilka razy do roku, natomiast pisze to żeby Cię może jakoś pocieszyć :)

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: Znaczy się ja ogólnie mam chyba farta do zdrowia, bo nie robię zupełnie nic i się trzymam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moja dieta składa się z głównie z kebabów, cukru i głęboko mrożonego pieczywa, a mimo to mam wszystkie wyniki w normie, stabilną i prawidłową wagę i zauważyłem, że od pewnego czasu nawet włosy przestały mi się tak przetłuszczać, jak kiedyś.

•  

@nolsc: brałem Zineryt i Epiduo, nie pomogły. Dopiero Izotek zadziałał i jestem gładziutki

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: a nie wystarczyłby tylko korektor na zmiany, a potem zmywanie chociazby tym kremem? Kiedys tak robilam, ze jak uzywalam pudru to smarowalam buzie gruba warstwa poltlustego kremu, zostawialam na chwilei scieralam wacikiem. Ladnie czyscilo a skora nie miala szoku pH. Taka luzna sugestia. Powodzenia!

+: ypoauy
    •  

@AnonimoweMirkoWyznania: teraz jest ok, a gdy poszedłem do lekarza było na tyle kiepsko że dermatolog stwierdziła że kwalifikuje się na leczenie ogólne antybiotykiem (zsypana praktycznie większość ciała-twarz, klatka,plecy,skóra głowy ). Cetaphil i Effaclar H są spoko bo to rzeczy do pielęgnacji które ogarniesz sama. Resztę dobierze ci lekarz jak się do niego wybierzesz.
      Po effaclarze twarz się strasznie błyszczy na początku, potem dopiero robi się normalnie. Jak nakładasz makijaż i chcesz matowić to gdzieś w necie są porady co i jak (kojarzę bo czytałem opinie o kremie). Jego zaletą jest to że nie zatyka porów i jest mega nawilżający a to ważne przy cerze trądzikowej.

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: z badań polecam jeszcze sprawdzić: androstendion, DHEA, testosteron wolny. Trądzik mam już chyba 6 lat, obecnie jest bardzo dobrze, ale to była kwestia spierdolonych hormonów, ale mimo wszystko wydaje mi się że najbardziej pomógł peeling kawitacyjny. Nie żadne maści przepisywane przez różnych dermatologów, nie antybiotyki, nawet nie kuracje hormonalne. Wytrwałości życzę i powodzenia!

•  

Zrobiłbym od razu badania krwi we własnym zakresie żeby zaoszczędzić czasu i hajsu i z tym szedł na wizytę. Na pewno będą wymagane, jeśli lekarz będzie chciał wejść z izotretynoiną, a przy tak uporczywym trądziku prawdopodobnie leczenie pójdzie w tym kierunku. Brałem, przeżyłem, od kilku lat mam względny spokój, a efekty uboczne przynajmniej dla faceta nie są tak straszne do zniesienia

•  

@AnonimoweMirkoWyznania:

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: pics.me.me

+: H4v3n
    •  

W warszwie polecam zapisać się na Inflancka, robią wyczerpujące badania, tylko oni przyjmują na oddział na 2 lub 1 dzień, zależy od fazy cyklu i wyników (A wiec nie przyjście na samo pobranie krwi). Widziałam, ze dużo osób rekomenduje izotek, przeszłam kuracje tym lekiem i niestety po niecałych dwóch latach wszystko wróciło, a sama kuracja jest dość inwazyjna dla organizmu i nie zawsze jest rozwiązaniem problemu

+: Sigrun
    •  
      lubiejablecznikzkruszonka via Android

0

@AnonimoweMirkoWyznania kup sobie w aptece "4 akne", serio pomaga. Tylko niestety już wycofali, ale może gdzieś są jakieś resztki. Do tego bierz cynk.

•  

Tarczyca do zbadania!

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: Jestem w Twoim wieku i dopiero jakieś 1,5 roku temu pozbyłam się problemu. Retinoidy polecam, ale zewnętrznie, w postaci kremu. Izoteku i tego typu podobnych się cykałam. No i pilnowanie tego, co się je.

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: a ja bym na Twoim miejscu poeksperymentowala z dietami. Sama bardzo długo narzekalam na stan cery, dopóki nie zainteresowałam się jedzeniem do tego stopnia że wiem co wyeliminować. U mnie akurat nabiał i chude mięso na pierwszym miejscu w diecie, za to inne rzeczy ucinam ;)

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: Lepiej iść najpierw. Zdobędziesz jakieś maści, które zniwelują problem. W międzyczasie do endo.

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: jako przyszły diagnosta laboratoryjny polecam pójść i zrobić posiew skóry twarzy i z takim wynikiem udać się do dermatologa. Na posiew należy pójść rano, przed snem umyć twarz tak jak zwykle, a rano tylko wodą i iść do laboratorium mikrobiologicznego. Na posiewie będą wyniki antybiogramu, więc jest pewność, że lekarz nie przepisze antybiotyku (jeśli przyczyną są bakterie) który nie działa. Izotec jest skuteczny, ale bardzo szkodliwy, podczas brania tego leku (bierze się około rok) trzeba kontrolować morfologię i szczególnie wątrobę. Nie będę wspominać o teratogenności tego leku i całej innej gamie skutków ubocznych. Naprawdę polecam posiew w pierwszej kolejności - koszt to około 40 złotych, a bardzo to pomaga lekarzowi w diagnozie.
      Powodzenia mirabelko :)

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: mi pryszcze znikly jak przeszlam na ścisłą dietę z niskim indeksem glikemicznym. Najpierw mi wywalilo jak nigdy ale potem skóra jak u dziecka, nawet zaskorniki ppszly. Ile masz lat?
      Moim zdaniem wysuszanie sobie skóry to największa głupota.
      Jeżeli nie masz innych problemów typu tycie, zaburzenia okresu to raczej poszukaj dobrego dermatologa. A jakie ci tsh wyszlo jak robilas?

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: Pij normalną wodę, nie taką z kranu tylko źródlaną np. primaverę. Moja alergia na mleko zniknęła kiedy przestałem pić wodę z kranu. To jest podstawa, od tego trzeba zacząć. Przy czym zniknęły mi ze skóry na twarzy ropiaki, stan skóry poprawił mi się bardzo.

•  

Już nawet przerzuciłam się na mleka roślinne, praktycznie unikam nabiału i rzadko jem mięso (podobno można się wysypać od kurczaka, ech, a od czego nie można).
      @AnonimoweMirkoWyznania: xD
      Obczaj sobie na Internecie jak ludzie pozbywają się problemów dermatologicznych (ja też miałem problem, wprawdzie nie z pryszczami a z atopowym i wyleczyłem je w kilka dni) przechodząc na diety tłuszczowe (carni, keto, paleo).

Na problemy skórne najlepszy jest tłusty boczuś i masło.
      Zobacz sobie profil tej dziewczyny jakie problemy skórne miała ta dziewczyna i jak sobie wyleczyła je dietą wysokotłuszczową.

źródło: instagram.com

•  

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: Witamina B5 (1-2g dziennie) i l-carnityna. Działa cuda. Oczywiście w miare spoko dieta do tego. Bez fast foodów.

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: Moja żona miała podobny problem. W końcu poszła do dobrego dermatologa który przepisał kurację tabletkami Curacne. Pomogło w 100%. Pozdrawiam

•  

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: Kierunek dermatolog. Mogę Ci polecić jedną znaną z Wrocławia na PW. Kobieta lat 50+ a wygląda jak 30 latka jej skóra więc samam jest reklamą, ma swoją klinikę. Zna się na rzeczy, miałem podobne problemy co ty i nikt nie był wstanie doprowadzić tego do odpowiedniego stanu. Niestety leczenie dermatologiczne to bardzo długi proces. To nie tylko branie leków, ale również uregulowanie flory bakteryjnej na skórze. Ona zapewne wykona Ci zabieg "piling" ale taki, że część warstwy skóry Ci ściągnie to trochę przyspieszy bo pozbędziesz się tej "złej" i potem tylko dbać według jej zaleceń. Minus teraz taki, że jest lato i nie będziesz mogła chodzić po słońcu

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli do tego czasu sama próbowałaś z tym walczyć nie będąc jeszcze u dermatologa to jesteś głupia po prostu. Sam miałem kiedyś problem z trądzikiem ale dermatolog mi pomógł, a nie na siłę sam próbowałem się leczyć.

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: mówię całkiem poważnie. Zacznij myć twarz najzwyklejszym mydłem. Im bardziej 'prymitywne' mydło tym lepiej. Moja żona miała to samo do czasu aż mnie poznała, mówię myj codziennie dwa razy zwykłym mydłem dokładnie wcierając i cyk minęło jak ręką odjął.

•  

Dziewczyno trochę normalności, daj skórze odpocząć
      Olej leki, kosmetyki, codzienne mycie i zwolnij psychike - przestań o tym dumać codziennie. Problem zniknie sam

Oosba która znam latami z tym walczyła w końcu za moją poradą odstawiła wszystko i się uspokoiło(a był grany nawet izotek, tetracyklina, cynk i niewiadomo co jeszcze). Szkoda zdrowia na silne leki, antybiotyki czy kosmetyki które również mocno zatruwaja organizm.
      Kup sobie zwykłe mydełko za 1.5zl takie niby szare i tyle. I do całego ciała niech będzie, żadnych perfum, żeli itp..

Lekarzem nie jestem nie traktuj tego jak wyroczni ale chyba warto się zdystansować zarówno chemicznie jak i psychicznie

•  

Zbadaj się na obecność robali. Wcale nie żartuję, znam przypadek gdy gość ok 10 lat leczył się od wszystkiego, a okazało się że przyczyną problemu ze skórą były robale.

•  

pewnie masz podwyższony poziom androgenów, prolaktyny, progesteronu, nadaktywność aromatazy poprzez nadwyżkę w produkcji kobiecych hormonów lub patologii w ich przemianach
      terapia hormonalna tj. antykoncepcją działa ze względu na to, iż zmienia proporcje produkowanych hormonów ale może po długim czasie upośledzać naturalne funkcjonowanie gruczołów i narządów, które je produkują skutkując kolejnymi problemami
      to samo u kulturystów, którzy nak*rwiają testosteron, a potem rosną im cycuszki - ponieważ organizm dąży do homeostazy i przerabia nadmiar androgenów do estrogenów, a to z kolei prowadzi do zmian męskich elementów ciałą w kobiece
      jeżeli chcesz się pobawić w naturalne regulowanie poziomu androgenów to możesz spróbować z DIM (diindolometan) i solforafanem dostępnymi jako suplementy diety. Substancje, która są naturalne, pochodzące z roślin kapustnych będącymi inhibitorami aromatazy a tym samym nie powodują przemian estrogenów w androgeny a tych dalej m.in. z testosteronu do dihydrotestosteronu a tyn samym regulują sposób przemian nadmiaru estrogenów w wątrobie
      jest wiele pozytywnych opinie na temat ich stosowania w leczeniu trądziku na internecie

•  

Happy Buddha: Hey!
      Czy próbowalas może , srebrna koloidalnego lub mydła Allepo, ewentualnie krem Solaris z Dr nony?

Pozdrawiam!

•  

WolnaPrzyjaciółka: Same, koleżanko (✌ ゚ ∀ ゚)☞ 30 za 2 lata, a mam twarz (i nie tylko) jak nastolatka z burzą hormonów od 15 lat. Może faktycznie tu tkwi cały problem. Jak znajdziesz jakiś magiczny sposób napisz znowu na anonimowym.
      Od siebie dodam, że bardzo pomaga mi słońce tylko nie sztuczne z solarium, a naturalne. Najwięcej wyprysków/wągrów mam na plecach, ramionach, dekoldzie i to trochę utrudnia opalanie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

AzjatyckiPan: Jest jeden prosty sposób - przejdz na dietę ketogeniczną, a za parę tygodni peoblemu nie będzie. Pozdrawiam.

•  

ObityHultaj: Ja za bardzo się nie znam na tym, ale mogę podać przykład mojej żony, która od długiego czasu walczy z wypryskami, trądzikami, czy jak to tam się nazywa.
      Otóż ciekawostką było to, że stan skóry diametralnie się poprawiał, gdy brała antybiotyk, np. przy przeziębieniu. Jak odstawiła, to problem wracał. Niestety przeróżne badania nie dały odpowiedzi na to, czy nosi jakiegoś wirusa, zakażenie czy cokolwiek co reagowałoby na antybiotyki.
      Ale najciekawsze jest to, że jakiś czas temu lekarz zalecił jej (z zupełnie innej przyczyny) dietę bezglutenową. I od tego czasu jej skóra poprawiła się nie do poznania.

•  

AfrykańskaElfka: Dziewczyno dopiero teraz zaczynasz myśleć o endokrynologu? Leć jak najszybciej porób badania to może i coś wyleczysz o czym nie wiesz! Powodzenia i nie załamuj się!

•  

SilnaDziewczyna: Wejdź na kanał Ketokocur na YouTube. Na pierwszy rzut oka tematyka kompletnie z czapy ale chyba w pierwszym odcinku chłopak wyjaśnia dlaczego głównie przeszedł na dietę ketonową. Baj baj

•  

Quokka: Zbadaj sobie hormony meskie. Wypryski na zuchwie sa typowe dla osob z podwyzszonym testosterone. Moze to byc spowodowane problemami tarczycy lub policystycznym zespolem jajnikow. Anrtykoncepcja pomaga doraznie, po odstawieniu moze sie nawet pogorszyc. Zrob sobie jeszcze usg transwaginalne. Najlepiej wybrac sie do ginekologa-endokrynologa szczegolnie jezeli bez pigul masz nieregularne miesiaczki.

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: po pierwsze Izotek, po drógie dieta ketogeniczna

•  

idz do lekarza a nie na wykopie pytasz :D
      Powodzenia!

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: Dermatolog > Axotret przez pol roku = super poprawa

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: Z leczenia trądziku to ja bym mogła korki dawać (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) bardzo możliwe, że to po odstawieniu tabletek, ale Twój wiek też może mieć na to wpływ. Ja miałam największy problem z trądzikiem w wieku 27-29 lat, czasami miałam na twarzy istną masakrę ( ͡° ʖ̯ ͡°) Byłam na hormonalmych badaniach krwi i to podstawa! Mam podwyższony poziom jednego hormonu, który wpływa na trądzik i na...dobre samopoczucie XD Trochę bałam się przy tym majstrować, no i jednak pryszcze wygrały, ale poziom tego hormonu po 30. spada (。◕‿‿◕。)

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: Próbowałeś kombinować z dietą?

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli mogę coś dodać, to owszem dermatolog i maści spoko, ale to zawsze będzie tylko chwilowy efekt, jeśli hormony masz rozjechane. A pewnie masz skoro na tabletkach anty było lepiej (same here). Tak czy siak zbadanie ich nie zaszkodzi. Najczęściej jest to podwyższony testosteron i androstendion (tym bardziej jeśli zauważasz np mocniejsze owłosienie).

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: Ta laska ma też jakieś problemy z cerą, może to coś podobnego. Tu coś tam tłumaczy dlaczego tak jest

źródło: youtube.com

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: jakim cudem to jest na głównej

źródło: wykop.pl

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: poproś lekarza o Curacne. Kilkumiesieczna kuracja i problem powinien zniknąć.

•  

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: a miałaś pobrany wymaz do badania u dermatologa na obecność pasożytów w skórze? np. nużeniec?

•  

Miałem okropną twarz. Syf na syfie. Takie z ropnymi grudami. Pełno ropy.
      Po latach brania leków zalecanych przez dermatologa, znalazłem w necie informację o leku Izotek. W necie przestrzegano, że bardzo silny, że dużo efektów uboczny.

Efekt?
      Po 2 tygodniach zauważyłem dużą różnicę na plus.
      Po półtora miesiąca nie miałem chyba ani jednego pryszcza.
      Zgodnie z zaleceniami brałem przez pół roku. Od tej pory mam zdrową skórę, wyglądam zupełnie inaczej i czuję się innym człowiekiem.

Koszt całej kuracji wyniósł mnie 1800zł.
      Każda paczka po około 100zł, paczki w miesiącu przez pół roku.

Jedyny efekt uboczny to skrajne wysuszenie skóry, które utrzymuje się w czasie brania leku.

źródło: fitynka.pl

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: Spróbuj może pójść do kosmetyczki na kwasy. Mi pomogło, moze Tobie też pomoże :3

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: to może być właśnie wina diety roślinnej. Dziewczyna z tego kanału Klik dostała podobnego trądziku po przejściu na dietę wegańska. Obejrzyj sobie jej filmiki bo mówi ciekawe rzeczy o diecie.

•  

@poniewaz_kot: na przewlekłe zmiany skórne nie zaleca się silnego działania z zewnątrz. Jeśli problem jest poważny, to da radę go tylko pozbyć od środka.
      Brałem Izotek i efekt był taki jakby stał się cud. Każdemu będę polecać.

•  

czemu to jest na glownej? Ile tagów musiało wpaść na czarnolisto żeby to wisiało na pierwszej stronie? :D

•  

GrubaPani: Polecam VISAXINUM-D (dla dorosłych) lub Visaxinum.
      Efekty już po 1-2 miesiącach brania.
      Pierwsze efekty widać jak np. wyskoczy Ci coś na plecach - organizm się oczyszcza i gdzieś to musi wychodzić.
      Zawsze miałem wysyp syfów, a po Visaxinum - 0.

•  

UwielbianyEskimos: W moim przypadku była to nadczynność układu odpornościowego takiego jak przy alergii. W końcu dostałem leśniewskiego-crohna i wszystkie syfy zniknęły za to zaczałem s.rac ... nie wiem co gorsze. Nie pomagał żaden lek, żadna maść nic. Syf na syfie na twarzy na plecach. Przyszła inna choroba układ odpornościowy zajął sie jelitami i czary mary nie ma trądziku. Jak to wyleczyć bóg jeden wie.

•  

Trądzik killer: Sprawdzony sposób to ograniczenie cukrów do zera i smarowanie codziennie wieczorem wodą utlenioną. Warto też dbać o czystość poduszek i wszystkiego co ma styczność z chorą skóra. Z miesiąca na miesiąc Twoja skóra będzie zdrowsza, możesz robić krótkie przerwy w smarowaniu jeżeli skóra za bardzo wysuszona.

Powodzenia

•  

NiepełnosprawnaMurzynka: Hm... napisałaś że odstawiłaś nabiał na rzecz mleka roślinnego ale mimo to nie pomogło? Wysypy na skroni to 100% nabiał. Może poczytaj składy produktów które kupujesz i coś tam w nich jednak siedzi?

•  

UwielbianaMaciora: Cześć też miałem taki problem jak ty do końca liceum. Wszystkiego probowałem. Dopiero wizyta u jednego dermatologa który przepisał mi to sprawiła cuda
      https://fitynka.pl/izotek/ (na 90% procent myśle, że to ten lek)

Jedyny problem jaki miałem to fakt, żę musiałem mieć pomadkę nawilżającą zawsze przy sobie, bo tak mi wysychały usta. To był jakiś profesorek z łodzi, który to przepisywał i kontrolował. Powodzenia!

•  

CynicznaBarmanka: Spróbuj przez miesiąc brać kwasy omega 3 i witaminę a+e. Mojemu mężowi pomogło.

•  

Bartek: Jeśli tabletki antykoncepcyjne pomagały to masz odpowiedź - to hormony. U żony było to samo i teraz znowu bierze i jest bardzo dobrze. Więc można się bawić w endokrynologa albo po prostu iść do ginekologa będzie szybciej i taniej :)

Jeszcze taka porada - myj twarz tylko zimną wodą i nie otwieraj porów w skórze tymi wszystkimi waszymi (tak, jestem facetem :) oczyszczaczami.
      Możesz sobie zrobić test, to nic nie kosztuje :) - odstawić wszystkie toniki i podobne i myć twarz tylko zimną (nie letnią, ZIMNĄ) też bez mydła. Serio działa, więc może i Tobie pomoże?

•  

zyzy: Możesz mieć policystyczne jajniki. Tu koleżanka ma podobny problem: https://www.youtube.com/watch?v=GEcDbgKcDoM

•  

ChytryJegomość: Zanim pójdziesz do lekarza przebadaj się na niedobory cynku w organizmie. Nawet jak będą w normie kup sobie cynk w tabletkach. W zasadzie nie można go przedawkować. Po miesiącu-dwóch powinnaś mieć problem załatwiony.

•  

ElfickiTygrys: Trądzik to choroba skóry, idź do dermatologa, a nie endykronologa...

•  

Ryjek: Hej czesto przyczyna moze siedziec gleboko w podswiadomosci, stres lub samo myslenie o problemie go nasila. Przez około 10 lat miałem problem z łojotokowym zapaleniem skóry co było fatalne w skutkach na mojej twarzy, depresja i wgl ale problem praktycznie minal gdy zaczalem miec to w dupie i to zaakceptowalem, taki jestem i dziekuje. Sprawa może rowniez miec podloze hormonalne gdyz Twoja skora produkuje za duzo sebum (łoju). Trzymasz diete wiec mysle że cukier w kazdej postaci odstawiłas i drożdze bo to podstawa. Pewnie za wiele nie pomogłem ale może trochę rozszerzylem temat problemu, pozdrawiam i powodzenia !

•  

ŚwiętyMirek: Hej, miałam dość podobny problem, też na brodzie /żuchwie itp, mam niedoczynność, leczę się u endokrynologa, też testowałam diety itp itd. Jestem w podobnym wieku. Co mi pomogło? Przeszłam się na jakieś trzy zabiegi oczyszczania skóry laserem z taką czarną mazią, to się black doll nazywa czy coś takiego. Robił mi to lekarz medycyny estetycznej, ale nie liczyłam na żadne spektakularne efekty, chciałam trochę chociaż cerę oczyścić... ale o dziwo po kilku miesiącach zauważyłam znaczną poprawę (najwidoczniej skóra musiała się zregenerować po tym). Dodatkowo przerzuciłam się w zupełności na naturalne kosmetyki (zrezygnowałam z podkładu w ogóle, ale teraz mam tak gładką cerę, że to nawet niepotrzebne) i stosuję do mycia Nacomi (peeling do skóry suchej) i krem Make me bio ten pomarańczowy (btw. rewelacja, a mam skórę ze skłonnością do zapychania), czasem przemywam zwykłym płynem micelarnym, dla odświeżenia. Generalnie co zauważyłam? Im mniej tym lepiej... na początkowym etapie detoksuprzez 1-2 miesiące nie używałam niczego na skórze twarzy. Wiem, że wiele kobiet sobie tego nie wyobraża, ale dla mnie to było wręcz zbawienne. Myłam samą wodą, zostawiałam tak jak jest (początkowo pogorszenie, później nagła poprawa). Skóra się ustabilizowała, wcześniej miałam ciągłe problemy albo z nadmiernym przesuszeniem, albo z nadmiernym wydzielaniem sebum, ciągle rozszerzone pory, wągry i inne. Ten detoks, obok wcześniejszego zabiegu to była chyba najlepsza rzecz dla skóry.

+: foiss
    •  

zahar: Witaj, proponuję sprawdzić ZAKWASZENIE ŻOŁĄDKA ,jak tego nie robiłaś, i poczytać na ten temat.
      Nie myl z zakwaszeniem organizmu.
      Zdrówka życzę.

•  

PonadgabarytowyStulejarz: Cześć,
      moja bratowa miała ten sam problem, do tego połączony z niedoczynnością tarczycy. We współpracy z dermatologiem, endokrynologiem i ginekologiem przeszła półroczną kuracje końskimi dawkami witaminy A (w jej czasie nie można zajść w ciążę). Miała wtedy jakieś 35 lat. W jej trakcie skóra jest skrajnie wysuszona, trzeba się mocno natłuszczać z zewnątrz.
      Przeszło. Teraz tylko przed okresem jej jakiś jeden pryszcz wyskoczy i szybko znika.

•  

KrystianL: Właśnie w niejedzeniu mięsa i nabiału tkwi problem.

Potrzebujesz wątroby zwierzęcej, gdyż jest najlepszym źródłem witaminy A. Witamina A jest jednym z dwóch głównych składników leków przeciwtrądzikowych.

Kiedy zwiększysz spożycie witaminy A, potrzebujesz też zwiększyć spożycie witaminy D. Zauważyłaś już pewnie, że kiedy zażywasz więcej kąpieli słonecznych, trądzik jest mniej uporczywy. To właśnie dzięki witaminie D. Najlepszym źródłem witaminy D w pożywieniu jest nabiał i ryby oceaniczne arktyczne, takie jak śledzie, makrele, szproty.

•  

ZdrowyPiwniczak: Po pierwsze wielkie NIE dla Izoteku - lek ma tragiczne skutki uboczne.
      Borykałam się z takim samym problemme jak Ty (wyniki hormonalne idealne), pomogły dopiero bardzo silne kwasy u kosmetologa (głównie TCA) plus stosowanie w domu serii Azelac z Sesdermy.
      Powodzenia. A i nie wyciskaj :) bo roznosisz syfa.

•  

niu mięsa i nabiału tkwi problem.

Potrzebujesz wątroby zwierzęcej, gdyż jest najlep

@AnonimoweMirkoWyznania: to jakie skutki uboczne Izoteku miałeś/aś?
      bo o skutkach to wiele piszą na forach, kafeteriach, ale jak przychodzi co do czego, to prawie każdy jest zadowolony.

Jak się odpowiednio poszuka w internecie, to nawet picie wody będzie przynosić skutki uboczne, nie mówiąc o Ibupromie i Septolete

•  

oja bratowa miała ten sam problem, do tego połączony z niedoczynnością tarczycy. We współpracy z dermatologiem, endokrynologiem i ginekologiem przeszła półroczną kuracje końskimi dawkami witaminy A (w jej czasie nie można zajść w ciążę). Miała wtedy jakieś 35 lat. W jej trakcie skóra jest skrajnie wysuszona, trzeba się mocno natłuszczać z zewnątrz.
      Przeszło. Teraz tylko przed okresem jej jakiś jeden pryszcz wyskoczy i szybko znika.

@AnonimoweMirkoWyznania: Czyli brała Izotek lub jego odpowiednik.

•  

MglistaKreatura: A może to alergia? Robiłaś badania i byłaś u alergologa?

•  

Marek: Kiedy pojawił się u mnie trądzik pierwszą reakcją było pójście do dermatologa. On wtedy zapisał mi antybiotyk. Z punktu widzenia mojej obecnej wiedzy stosowanie antybiotyku jest tak samo głupie jak upuszczanie krwi w średniowieczu. Trądzik objawia się na skórze, ale jest to choroba hormonów. Zbadanie hormonów nie zaszkodzi, ale też nie wyjaśni przyczyn ich podwyższonego stanu. Wszelkie cudowne specyfiki, maści i kremy mogą nieco poprawić stan skóry, ale na pewno brak maści w organizmie nie jest przyczyną trądziku. Przyczyny mogą być różne dla każdego człowieka, dlatego tak trudno zrozumieć tę chorobę. Jeden będzie się zarzekał, że coś mu pomogło, a ktoś inny to wyśmieje. Mi trądzik drastycznie się poprawił, gdy przestałem się masturbować. Jest to tak wyraźnie i wielokrotnie sprawdzone przez lata, że nie ma mowy o pomyłce. Ale to rada tylko dla mężczyzn. Po wytrysku wydziela się hormon DHT, który jest bezpośrednią przyczyną trądziku (i łysienia też). Drugą ważną przyczyną u umie był gluten. Po rezygnacji z pszenicy, żyta i jęczmienia mój stan skóry również drastycznie się poprawił. I te radę polecam ci zastosować. Efekty są widoczne po dwóch tygodniach, bo tyle mniej więcej trwa rozwinięcie się i zniknięcie pryszcza. Oczywiście warto też zrezygnować z cukru, czekolady, alkoholu itp. ale każdy wie, że to są szkodliwe rzeczy. Poza tym wiadomo, że sen jest lekarstwem na wszystko i trądzik jest znacznie mniejszy, gdy się człowiek wysypia. Nie polecam silnych leków typu izotek, po którym urodzisz potwora, a trądzik i tak może powrócić.

•  

@poniewaz_kot: mi kwasy tez pomogly ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: może endokrynolog to dobry pomysł i dietetyk ewentualnie? I można też unikać zbyt częstego używania kosmetyków i oczyszczania bo to szkodzi. I sprawdzaj dokładnie czy w kosmetykach jakichkolwiek nie ma sls i innych pochodnych.

•  

@AnonimoweMirkoWyznania: wiem że to nic specjalnego ale spróbuj aloes, łagodzi infekcje, nawilża, rozjaśnia, moja skóra bardzo się poprawiła,mam już 2 tubkę, używam rano i wieczorem nakładam grubo i czekam aż się wchłonie potem krem, miałam problemy na brodzie i żuchwie, dużo starych blizn, jeśli nie testowałaś polecam ten Holika Holika 99% aloe vera, najważniejsze że jest naturalny

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Co myślicie o czymś takim? Myślicie że takie pokoiki by się wynajęły w krakowie po 1000 pln?
    Myślę o kupnie większego mieszkania na kredyt i podzielenia go na kilka pokoi na klucz pod wynajem, łazienka i kuchnia wspólne.

#krakow #krakowpopierdolilo #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #inwestycje #nieruchomosci #kredythipoteczny #wynajem #kupnomieszkania pokaż całość

odpowiedzi (82)

Od 5 dni wynajmuję nowe mieszkanie (w sumie to jeden pokój) w Gdańsku, a od 3 dni mam nowego wspólokatora w mieszkaniu, który przyjechał tutaj na studia spod Białegostoku i już na pierwszy rzut oka widać, że wieśniak xD Chata jest wyposażona, ale wiadomo, że brakuje paru rzeczy. Miałem z wieśniakem gadke, że będzie trzeba zrobić zrzute na jakieś środki czystości, papier toaletowy, ręczniki kuchenne, szczotke do kibla itd, a on tylko kręcił nosem, że po co ręczniki papierowe jak można kupić papier toaletowy, po co jakiś domestos jak można kupić płyn do naczyć itd xD no ale ostatecznie powiedział, że ok i ogarniemy to w przyszłym tygodniu. Wczoraj wieczorem każdy wyszedł z chaty na impreze. Ja wróciłem kolo 3 na chate, on koło 4. Jeszcze nie spałem, bo robiłem sobie żarcie więc wyszedłem z pokoju, zeby sobie z nim pogadac i widzę, żę on ma coś pod kurtką jeansową. Nagle zdejmuje kurtke i wyjmuje spod niej szczotke do kibla xDDDD pytam sie wtf po co ci to. To on mówi, że z klubu szczotke zajebał żebyśmy nie musieli kupować xDDDD. Zwracam uwage, że szczotka jest obsrana i jak on się w ogole nie brzydzi jej używać w mieszkaniu a co dopiero pod kurtką nosić... Zapytałem, czy jest najebany (bo nie wyglądał) i powiedział, że tylko 2 piwa wypił. Kazałem mu to wyjebać do śmieci poza domem, bo ja tego gówna nawet we własnym śmietnku nie chce to się do mnie spruł, że ok ale on się nie składa na szczotke do kibla bo on ogarnął i to mój problem, że ja jej nie chce...

Coś czuję, że to zajebisty początek nowej przygody xDDD
    ofc pic rel

#zalesie #patologiazewsi #truestory #studbaza
    pokaż całość

odpowiedzi (125)

Rozlane piwko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    #siatkowka

odpowiedzi (15)

Advertisement