Wpis z mikrobloga

15/100 #100perfum #perfumy

Postaram się kolejne wpisy wrzucać nieco wcześniej, przepraszam Mirki.

Chanel Allure Homme Edition Blanche (EdP, 2014)

Chanel przez wszystkie lata swojej działalności przyzwyczaił nas do świetnych kompozycji. Egoiste, Egoiste platinum, Bleu, Allure i jego flankery. Każdy z nich jest co najmniej bardzo dobry.
Dziś jednak opiszę te, które moim zdaniem są jednymi z najlepszych zapachów o przewodnim motywie cytrusowym w ogóle. Byłem w posiadaniu każdego męskiego zapachu spod szyldu Allure, jednak ten urzekł mnie najbardziej. Zapewne opiszę inne w kolejnych wpisach, ale ten spodobał mi się najbardziej.

Uwielbiam używać go latem, gdy na zewnątrz jest 30-stopniowy upał. Kompozycja jest doskonała. Zapach jest dość liniowy, więc opiszę pokrótce jeden, główny motyw.
Wyjątkowo naturalna cytryna połączona z wanilią i drzewem sandałowym w otwarciu są wyczuwalne już do końca ich trwania na skórze.
Najwyższych lotów perfumiarski kunszt pana Polge da się wyczuć w kazdym ich detalu. Kwaśność cytryny redukowana jest słodkością wanilii, a ta słodkość też nie jest mdła, jak to potrafi być np. w Valentino Uomo Intense.

Często mam wrażenie, że w letnich kompozycjach "coś jest nie tak".
Przykładem niech będzie Issey Miyake L'eau d'Issey, w której Yuzu wybija się na pierwszy plan i daje taki dziwny, chemiczny akcent. Kolejnym Acqua di Bergamotto od Zegny, w których to bergamotka jest wręcz ostra, a znika ze skóry zanim tam się na dobre pojawi.
W tym flankerze Allure wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

Znam dosłownie każdy męski zapach spod znaku Allure, ale ten podoba mi się najbardziej. O wiele bardziej, niż Allure Homme.

Ma dość przeciętną projekcję, co w lato jest nawet atutem, bo nie przytłacza i nie dusi, dodatkowo całkiem solidną trwałość na poziomie ok 6-7h.

W tej beczce miodu niestety znalazła się malutka łyżeczka dziegciu. Jest to jego cena. Za flakon 100ml Chanel woła ok. 450zł.

Typ: Oriental Woody
Zapach: 9.5/10
Trwałość: 7/10
Projekcja: 5/10
Oryginalność: 8/10
Komplementy: 9/10
Podobne zapachy: ?
Cena: 450zł za 100ml

tl;dr

KaraczenMasta - 15/100 #100perfum #perfumy

Postaram się kolejne wpisy wrzucać niec...

źródło: comment_3t5yVLkw1f2sgBu7fA8ehjRtkwr87MFR.jpg

Pobierz
  • 12
@KaraczenMasta Mój ukochany zapach, mam dwie flaszki z roku premiery (2008) jeszcze wersja eau the concentree a nie EDP i narzekać na projekcje i trwałość nie moge, trwalsze niż to co opisujesz. Twoja fotka też jest ta lepszą wersją to nie jest EDP jak w opisie