Wpis z mikrobloga

Chciałbym nieco rozkręcić tag #etnofobia. Zacznę od zdefiniowania tego pojęcia w kontekście, który przyświecał mi przy tworzeniu tego tagu przeszło rok temu, gdyż definicja słownikowa nieco się z nim rozmija. Jako etnofobia są tu rozumiane zachowania wymierzone w kultury etniczne, ich elementy, a także samą etniczność. Czy etnofobia jest tożsama z lewactwem? Zdecydowanie nie – sam jako założyciel tagu jestem lewakiem, a zachowania etnofobiczne prezentowane są również przez prawicę, jak np. tutaj: https://wiadomosci.wp.pl/adam-andruszkiewicz-domaga-sie-zmiany-nazw-pociagow-okultystyczne-promujace-poganskie-i-mityczne-bostwa-6027400347538561a

Należy sobie uświadomić, że pomimo iż my w Europie żyjemy w rozwiniętych, globalnych społeczeństwach, wciąż posiadamy swoją etniczność, z którą różne skrajne środowiska usiłują walczyć – np. poprzez utożsamianie dawnych symboli z neonazizmem. Tego typu zachowania właśnie ma piętnować ten tag. Zapraszam na niego wszystkich, bez względu na orientację polityczną. Odzieranie z tożsamości zawsze jest elementem jakiejś walki przeciwko danej grupie, którą w tym przypadku tworzymy my wszyscy.

#polska #europa #bekazprawakow #bekazlewactwa #bekazkatoli #religia #slowianie
r.....v - Chciałbym nieco rozkręcić tag #etnofobia. Zacznę od zdefiniowania tego poję...

źródło: comment_r5sak8RuORajNsSfs27IGPxN4mbw7LRW.jpg

Pobierz
  • 7
@rodnorev:
witaj.
zaintrygował mnie twój avatar i ogólnie koncepcja połączenia anarchizmu z rodzimowierstwem. mam kilka pytań, (oczywiście z ciekawości) i jeżeli chociaż po jednym zdaniu chciałoby Ci się odpowiedzieć to byłoby milo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1.
jak rodzimowiercy poodchodzą do kwestii wolności w kwestiach obyczajowych? Może się mylę, ale rodzimowierstwo kojarzy mi się mimo wszystko z pewnymi dosyć konserwatywnymi wartościami jak zresztą wszelkie religie czy ruchy
@nie_tak_szybko:
Ad. 1.
Czasy, w których żyjemy również stają się przeszłością. Rodzimowierstwo uczy nas, że świat jest boskim dziełem, a my jako jego część, posiadająca zarazem boską naturę, musimy włączyć się w jego współtworzenie razem z Bogami i Boginiami. Konserwatyzm ma sens tam, gdzie dotychczasowe rozwiązania przynoszą korzyści, a więc są zgodne z otaczającą nas rzeczywistością. Kwestie tradycyjnie wiązane z podejściem konserwatywnym, takie jak sprzeciw wobec homoseksualizmu, prawa do związków jednopłciowych