Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#mechanikasamochodowa #volvo
Już se nie daje rady ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Volvo v40, 2.0B
Wymieniałem wczoraj hamulce z tyłu i mam problem z tloczkiem.
Nie mogłem go na początku wkręcić żadną siłą, później jakoś trochę się ruszył i z wielkim oporem wszedł. Założyłem wszystko I po jeździe próbnej tarcza się bardziej grzeje niż z drugiej strony. Wygląda to tak jakby się tłoczek nie cofał.

Od razu mówię, że wymieniłem w zeszłym roku gumki, gumeczki, tłoczek, przewody hamulcowe. Dodatkowo zacisk ma założoną sprezynkę, żeby wracał ręczny.

Ktoś ma jakiś pomysł jak to rozgryźć, bo się #!$%@? I będę jeździł tylko na 3 zaciskach
  • 26
@jaki_inny_nick: to sprawdź czy linka od ręcznego się cofa normalnie

O i jeszcze czy aby na pewno dobrze klocki są założone. Czy nie ma wżerów na tarczy bo może sam zacisk jest kopnięty i krzywo wszystko pracuje.

Odpowiedz hamulce sprawdź płyn czy jest no i czemu tak ciężko tłoczek wchodził jak go wkrecałeś?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KosmicznyPolityk: linka jest ok, chodzi leciutko
Z tym zaciskiem to mnie zaciekawiłeś, bo miałem przez chwilę tak, że klocek brał tylko zewnętrzną cześć tarczy, a środek to tak muskał.
Po weekendzie wyciągnę zacisk i sprawdzę jak go działa na stole bez płynu itd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wstalemwczesnierano: tłoczek nowy, wszystko się zgadza z rozmiarem
@vucko: jak wymieniłem, to wyczyściłem wszystko to sucha, przedmuchałem jeszcze i później założyłem świeże i nasmarowane
Zastanawiam się jeszcze nad tym czy się samoregulator nie psuje skoro bez sprężyny nie wraca ręczny
@jaki_inny_nick: wyciągnij gumkę uszczelniającą, ten taki kwadratowy oring i zobacz czy lekko wejdzie tłoczek i się wkręci. Po regeneracji chodził dobrze i przestał czy po regeneracji tak się zrobił? Regenerowałeś bo coś stanęło czy dmuchałeś na zimne?