•  

Przebywam po operacji od paru dni w szpitalu. Wychodze dziś na ogródek na fajka i słyszę jak pielęgniarka gada z lekarzem i jakimś sanitariuszem.
    - moja kuzynka dostała termin do kardiologa na czerwiec 2022. Przeciez tak nie może być, będę musiała jakoś pogadać z lekarzem, żeby ją wcześniej przyjal. Umrze do tego czasu hurr durr!!
    Na to lekarz: no pewnie! Tak być nie moze!!

Mam zamiar poczekać ze 2-3mies żeby wizyta miała szansę się odbyć. I gdzie to zgłosić? NFZ? Czy do prokuratury od razu podejrzenie łapówki czy tam 'kolesiostwa'?

Kurr cala rodzina włącznie z kuzynka korzysta sobie jak z prywatnej służby zdrowia a ta jeszcze podwyzek się pewnie domaga. A kultury nie mówiąc o uprzejmości to ze świecą szukać. Nawet nie w stosunku do mnie bo miałem dość lekki zabieg i problemów im nie stwarzam, ale jak słyszę jak traktują czasem starszych ludzi którzy ledwo na łóżku leżą to mi się słabo robi. Tfu. Tak dalej być nie będzie.

#szpital #medycyna #nfz

•  

ale po co niby masz ja zglaszac do prokuratury? Pielegniarka przeciez probuje uratowac zycie swojej bliskiej osobie. Zapewne bedac w jej sytuacji postapilbys I D E N T Y C Z N I E.
      system jest pojebany, podjeb system, bo gnije od srodka i krzywdzi ludzi, nawet noga Jarka cierpi.

•  

@zone3: nie ja poszedłbym prywatnie do lekarza, bo nie mam w rodzinie nikogo z tfu sluzby zdrowia.

•  

@eleg: mam znajoma pielegniarke, prowadzi DG, napierdziela dniowki i nocki, dziewczyna 26 lat bez perspektyw, tylko praca i praca. Co tam sie ogolnie odpierdziela jest niepojete, to fakt, ale brak ludzi tez robi swoje. WIelka odpowiedzialnosc, a oni tych ludzi wysylaja na 20 godzin pracy. Jak wczesniej napisalem, ten system jest jedna wielka katastrofa, ktora odbija sie na nas. Bo specjalistow mamy i mielismy swietnych.

•  

@eleg: kolesiostwo w miejscu pracy? Szokujące.

•  

@zone3: sorry, z całym szacunkiem ale co to ma za znaczenie, z tego powodu siostra jej męża ma mieć bezkolejkowy NFZ?

•  

@eleg takich znajomych najczęściej się przyjmuje po godzinach, więc gówno ci do tego co kto robi w wolnym czasie

•  

@zone3: sorry, z całym szacunkiem ale co to ma za znaczenie, z tego powodu siostra jej męża ma mieć bezkolejkowy NFZ?

@eleg: no tak, przeciez caly czas o tym pisze.

•  

@Eustachiusz: sprawdzi to wlasciwy organ na pewno ( ͡° ͜ʖ ͡°). Rozumiem że na prywatnym sprzecie i w prywatnym gabinecie tak xd?

•  

@eleg: Poszedłbyś prywatnie do lekarza, a potem przyjąłby cię na dyżurze poza kolejką celem zrobienia diagnostyki ( ͡° ͜ʖ ͡°).

To nie sekret, że w miejscu pracy będą takie zależności. Nie oznacza to jednak, że ktoś wywala kogokolwiek z kolejki i wsadza zamiast niego swojego znajomego.

Odpierdolcie się wreszcie od tego, co kto robi w wolnym czasie.

•  

@mlodysum: w państwowym szpitalu i państwowym sprzęcie nie ma czegoś takiego jak wolny czas. W domu po pracy owszem.

•  

@eleg przecież napisałem trepie, że nikt nikogo nie wyrzuca z kolejki, drukowanymi literami powiedzieć mam?

•  

@mlodysum: sam żeś jest trep baranie. Ale zużywa państwowy sprzet, prąd, podłogę szpitala.

•  

@eleg: tyś niewinny jak nieobsrana łąka xD.
      Ty myślisz że złapałeś ten jeden nieprawomyślny proceder, bo akurat go zobaczyłeś przez te kilka dni w szpitalu, brakuje ci wiedzy że połowa zachowawczej i prawie cała zabiegówka w tym kraju działa na zasadzie niepisanej umowy: 'my wam dajemy niskie pensje, ale za to nie wpierdalamy się do kolejkowania chorych, wyżywcie się sami'. Możesz pisać skargi, możesz się nawet chwalić tym na wykopie, ale nie spodziewaj się że ktokolwiek kto w tym systemie siedzi dłużej niż rok potraktuje twoje działania z czymś więcej niż ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie jesteś spryciarzem tylko naiwniakiem.

•  

@baran_ofiarny: no to niech te tępe sraki co by w prywatnej firmie pierwszego dnia do obiadu nie dotrwały z takim podejściem do klienta zamkną pizdy i nie wołają o podwyzki.

Ale ty jeden przyznajesz chociaż, że dzieje się to w sposób nieuczciwy dla pacjentów bez znajomości.

•  

@eleg: lekarzy w tym kraju jest ponad 120 tysięcy. Uwierz mi że ci co korzystają z niedoskonałości systemu nie wołają o podwyżki, bo zajęci są pracą albo grą w tenisa.
      Tak, jest to nieuczciwe i ja też tego nie szanuję. Przewrotnie powiem że zapraszam na manifestację służby zdrowia (a przynajmniej zaprosiłbym gdybyś nie był w szpitalu xD), która zaczyna się za 30 minut na ul. Miodowej w Warszawie, postulaty skupiają się również na zmianach systemowych.

•  

@eleg: zluzuj to jest typowe w służbie zdrowia. Myślisz że jak masz dziadka lekarza np kardiologa to czekasz z wizytą na nfz? Otóż nie. Dziadek lekarz leczy cię po prostu poza pracą. Tak samo jak ojciec mechanik naprawił by Ci samochód po godzinach. A co do pielęgniarek wiadomo patologie rodem z PRL należy tępic. Niektórzy nie nadają się do tego zawodu. A pracują tam z braku laku. Ale jest też tak że pielęgniarka jest ok stara się ale jest niedożywiona, wykorzystywana przez starsze, musi ogarniać mnóstwo pacjentów od których non stop słyszy, że jest przegrywem i na dodatek robi z babami. Przejebane. Ja im współczuję.

•  

@baran_ofiarny cos czuje, że te zmiany skończą się na tym, że wszyscy mają dostać podwyżkę, a nikogo z pracy nie mozna wyrzucić, choćby się nie wiem co dzialo. A że nie wiele wiem to prawda, bo w ciągu 28 lat życia w szpitalu spędzam 4. dzień, a u swojego rodzinnego od kiedy skończyłem 18lat byłem dwa razy (nie choruje prawie w ogóle).
      @szynszyla2018: serio nie widzisz tej subtelnej różnicy, że nie jesteśmy w posiadaniu żadnego PANSTWOWEGO warsztatu samochodowego?

Czy nauczyciele powinni 'po godzinach' (już widze jak lekarze to robią po godzinach...)prowadzić lekcje dla rodzin nauczycieli?

Moze sędziowie w sadach powinni 'po godzinach' korzystać z budynków sadowych żeby rozstrzygać sprawy rodzin sędziów szybciej? Co się ludzie z wami porobiło xD

•  

@eleg: to dziala w dwie strony, czesto lekarz diagnozuje prywatnie a na zabieg "wpycha" do panstwowego szpitala swojego pacjenta kosztem innych. to jest juz okej?

•  

@eleg: ja polecam pierdolnąć się w czoło pod prokuraturą

+: zone3
    •  

@villemo69: nie jest nigdy tak nie robiłem.

@Figlarz: jak masz wołać z takimi wysrywami przygłupie to się pierdol.