•  
    brodatylarry

+31

Obejrzałem wlasnie tego całego Phila Koniecznego, duzo ludzi z wykopu po nim jedzie wiec pomyslalem że serio jakis chuj. Wchodze, a w pierwszej minucie koleś mówi żeby absolutnie nie kierować sie jego zdaniem i nie jest to porada inwestycyjna. Dalsza częśc filmiku- opowiadanie o danym tokenie + jego zdanie na temat kursu.

Więc jesli mimo to, "dzięki niemu" straciliście pieniądze bo mu uwierzyliście, jesteście po prostu debilami xD

#kryptowaluty #bitcoin #glupotaludzka

•  

@brodatylarry: To jest jakaś regułka dupochron przeciw chyba jakimś przepisom istniejącym lub nie, w miarę standardowa - ale tak czy inaczej przepadek mienia jako kara za inwestowanie "bo Zygmunt tak powiedział" jest całkiem słuszny :)

•  

@brodatylarry wykopkom ciężko przyznać się do błedu, więc najlepiej zrzucić to na kogoś ))¯_(ツ)_/¯

+: brodatylarry, quassiro +2 innych
    •  
      brodatylarry

+4

@severson wszędzie jest trąbione żeby a) inwestować tyle ile możesz stracić b) słuchac tylko siebie.
      Jak ktoś nie potrafi czytać/słuchac ze zrozumieniem to jego problem

•  

@brodatylarry: Nie, no słuchasz kogo chcesz, ale sprawdzasz sam i ewentualne pretensje masz do siebie - tak to widzę ;)

+: brodatylarry
    •  

@brodatylarry: w shity się nie wchodzi bo się traci wszystko a konieczny to zwykły naganiacz

+: Oczko
    •  

@plaisant: a bitkojaniarze, wieszczący że bitcoin to jedyna prawdziwa kryptowaluta to nie są naganiacze? ¯\_(ツ)_/¯

+: theromanpolan, B.........e +11 innych
    •  

@taksanski_widelec: a to bitcoin nie jest jedyna prawdziwą kryptowalutą?

•  

@plaisant: nope, jedyne co przemawia za bitcoinem to fakt że był pierwszy, nic więcej, jest w nim polityka jak w każdym innym projekcie, z którą ludzie mogą się zgadzać albo nie muszą, wtedy robią hard-forka albo odchodzą, borykają się z tymi samymi problemami i równie nieudolnie je rozwiązują (głównie skalowalność), bardziej przez brak odpowiedniej technologii niż przez świadome działanie, nie widzę niczego co przemawia obiektywnie za nazywanie bitcoina "jedyną prawdziwą walutą", a zdanie większości mnie nie interesuje, bo większość zawsze jest głupia

+: B.........e, Emperor616
    •  
      brodatylarry

+1

a to bitcoin nie jest jedyna prawdziwą kryptowalutą?

@plaisant a jak wejdziesz w jedyną prawdziwą kryptowalutę i stracisz to czym to się różni od tego gdybys weszedł w jakiś token i stracił?

+: atari_XE
    •  

@taksanski_widelec: dla mnie wszystko co jest PoS może przestać istnieć jutro, poza bitcoinem nie biorę pod uwagę żadnej krypto

brodatylarry

@brodatylarry: jak wejdę w btc to nie stracę bo kiedyś odbije, ja na btc patrzę z perspektywy minimum 3-5 lat , jak wyobrażasz sobie wejście w jakiś token który jutro może przestać istnieć?

•  

to czym to się różni od tego gdybys weszedł w jakiś token i stracił?

@brodatylarry: lepiej z mądrym stracić niż z głupim zyskać
      Dlatego nikt nie inwestuje w Monero

•  

poza bitcoinem nie biorę pod uwagę żadnej krypto

i bardzo dobrze! tylko czemu niektórzy z góry próbują narzucić to innym? każdy powinien sam zrobić rozeznanie i podjąć własną decyzję

•  

@fervi: ferwi tępaku, kontakt z krzysiem ci nie służy, nie uważam Monero z jedyną słuszną walutę, nie jestem przeciwko Bitconowi, jestem przeciwko rakowym ludziom, którzy ZNAJĄ JEDYNĄ PRAWDĘ OBJAWIONĄ i próbują SIŁĄ narzucać ją innym, to jest po prostu sekciarstwo

•  
      brodatylarry

0

@plaisant jasne że stracisz ;)

ja na btc patrzę z perspektywy minimum 3-5 lat
      Nie każdy patrzy z takiej perspektywy. Pobawi sie taki świeżak w trading, straci 90% kapitału, panic sell i jest w dupie. I myślisz że zainwestuje znowu te ochłapy bo bedzie myślał ze kiedys tam odbije?

Przecież nie jest regułą, że bitcoina trzeba hodlować.

bo kiedyś odbije
      Druga sprawa, nie wierzycie w AT, twierdzicie że przeszłością sie nie nalezy kierowac wiec skąd ta pewność że kiedyś odbije? To jest właśnie patrzenie na przeszłość, "kiedyś odbijało to czemu teraz miałoby nie odbić?" xD

•  

@taksanski_widelec: Powód jest bardzo prosty. Sam pewnie przyznasz, że co najmniej eurogąbek jest tak o 99% za dużo, prawda?
      IOTA? Ktoś krzyczał rewolucja, ale teraz to można zrobić na Bitcoinie czy innym Ethereum
      Monero / ZCash? To będzie na Bitcoinie i Ethereum
      Ethereum? To już jest na Bitcoinie

Tak, dochodzimy do sytuacji, w której posiadanie tylu kryptowalut i tokenów jest zbędne. Sam możesz w 5 minut mieć ForkCoina

I tak, będziemy z czasem przechwytywać coraz więcej rynku, bo nie będzie potrzeba posiadania tylu kryptowalut

•  

@brodatylarry: większość ludzi jednak ma jakiś tam rozum i widzi że co 2-3 lata bitcoin podwaja swoja wartość i w to wchodzi a takich co chcieli zarobić szybko na shitach (takich produkuje konieczny) rynek zweryfikował szybko, nie tylko ja patrze na zarobek w btc z perspektywy kilku lat

•  

@fervi: tak samo jakbyś powiedział, że po co nam USD, PLN, CAD czy inne waluty, skoro można wybrać jedną i tylko nią się rozliczać ¯\_(ツ)_/¯ korzystanie z różnych kryptowalut przez społeczeństwo to również swojego rodzaju decentralizacja, gdy coś niedobrego zacznie się dziać z jedną, nie ma całkowitego kataklizm

+: brodatylarry, tallman +2 innych
    •  

USD, PLN, CAD czy inne waluty, skoro można wybrać jedną i tylko nią się rozliczać ¯_(ツ)_/

@taksanski_widelec: Oczywiście, ale jest to spowodowane tym, że państwo używa papierowych monetek do kontroli obywateli.

gdy coś niedobrego zacznie się dziać z jedną

@taksanski_widelec: O to chodzi, by z Bitcoinem zrobić tak, by nie było tego złego. Coś jak UASF - Minerzy chcieli wymusić swoje racje, które były sprzeczne ze społecznością, programistami itd. Teraz ich marzenia są na BCashu

•  
      brodatylarry

0

: większość ludzi jednak ma jakiś tam rozum i widzi że co 2-3 lata bitcoin podwaja swoja wartość i w to wchodzi a takich co chcieli zarobić szybko na shitach (takich produkuje konieczny) rynek zweryfikował szybko, nie tylko ja patrze na zarobek w btc z perspektywy kilku lat

@plaisant nie pytam o to. Pytam czym się różni utopienie pieniędzy w bitcoinie a w innych tokenach. Utopienie, czyli sell na minusie, kumasz

•  

@fervi: niby jak kontrolują społeczeństwo przez dodruk pieniądza? rozumiem że w jakiś sposób ich przez to okradają, ale kontrolują? XDDD

ktoś miał inne zdanie -> wyplewianie zła XDDD normalnie sekta

żebyś mnie źle nie zrozumiał, wyjebane mam co się stało, zrobili własnego forka i git, tylko śmieszy mnie doprawianie do tego jakiś dennych ideologii XDD

•  

@brodatylarry: można utopić, niczym sie nie różni, z perspektywy kilku lat utopić na btc nie można a na shitcoinach można utopić wszystko

•  

@plaisant: a zwolennicy bitcoina nie naganiają? Przy byle głupim poście o poradę inwestycyjną się to pojawia, że już zdążylo urosnąć do rangi żartu.

•  

@kamil-wasniewski: naganianie jest tylko ze strony shitcoiniarzy, bitcoinowcy nie naganiają tylko podsuwają najlepsze rozwiązanie inwestycyjne ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@taksanski_widelec: Pieniądz to ogólnie władza nad innymi.

Wiesz dlaczego ?

Ponieważ większość ludzi nie jest w stanie zdobyć pieniędzy w inny sposób niż robiąc to co inni im każą. Chcąc zdobyć pieniądze musisz podporządkować się woli innych (tych którzy są wyżej w hierarchii władzy).

•  

@brodatylarry: „Druga sprawa, nie wierzycie w AT, twierdzicie że przeszłością sie nie nalezy kierowac wiec skąd ta pewność że kiedyś odbije? To jest właśnie patrzenie na przeszłość, "kiedyś odbijało to czemu teraz miałoby nie odbić?" xD”

Fizyka i CALA NASZA WIEDZA również opiera się jedynie na „danych z przeszłości” i nikt jej z tego powodu nie kwestionuje. Nie w tym problem.

AT to w większości bujda ale z innego powodu.

•  

@brodatylarry: ty no ale jak napierdalasz 99% czasu reklamy, zachwycasz sie nie wiadomo czym i na końcu dodasz "nie słuchajcie mnie/myślcie za siebie" to znaczy, że wszystko gitara? Oznacz materiał jako reklama, nie strugaj z siebie niezależnego znawce tylko gościa od reklamy itp.

Uważasz, ze to w porządku, że w zasadzie naganiasz na byle co i tylko dodajesz "chuj nie odpowiadam bo ostrzegałem"? Nie - i dobrze, ze ludzie mają go za shillera.

•  
      brodatylarry

0

@iAmTS ty no ale od tego są zwroty typu "moje zdanie" żeby wyrażać swoje zdanie.
      A to że ktos to odbiera jako nakaz kupna shita to nie problem Filipa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@brodatylarry: z nim jest taki sam problem jak z Ziembą. To, ze ktoś udaje, że blogując dzieli się własnym zdaniem nie czyni z niego niezależnego eksperta z fachową wiedzą. A z resztą wyjebane na typa, tylko nie lubię takiego głaskania typów którzy robią sobie z youtube platformę do łapania frajerów.

•  
      brodatylarry

0

@iAmTS eh, kolejny. Zobrazuje ci to inaczej.
      Dlaczego nikt zdrowo myślący nie włoży ręki w ognisko? Dlatego, że ma swój rozum i wie że to go zaboli. Jak ja mam 40k subów i powiem ci że moim zdaniem wkładanie ręki w ognisko jest spoko, to zrobisz to?

•  

@brodatylarry: nie, ale plułbym na debila który to poleca w filmie na youtube, wyśmiewałbym go i kyrytkował, ze takie coś robi. Jaka to różnica? xD

•  
      brodatylarry

0

nie

@iAmTS wlasnie sam sobie odpowiedziałeś. To sie nazywa wolność- każdy reklamuje co chce, przekazuje wiedze jaką chce a nawet

pokaż spoiler sprzedaje szkolenia! :O

i zawsze znajdą sie ludzie którzy w to ślepo uwierzą i ci mądrzejsi którzy mają swoje zdanie a to co ty mówisz jest dla nich tylko dodatkiem. Bywaj!