•  

  #chwalesie
  Dzisiaj pierwszy raz miałam okazję użyć poza domem swoich sztućców, które już od jakiegoś czasu zawsze ze sobą noszę. Uczucie 10/10 kiedy inni męczą się z tym łamiącym się plastikowym gównem, a ja jak królowa wyciągam swoje „srebro” i bez problemu zajadam się, siedząc u szczytu stołu, mogąc patrzeć na wszystkich z góry i myśląc sobie przy tym „a nie mówiłam” podczas przypominania sobie ich pełnych zdziwienia, a czasem i politowania, spojrzeń i pytań typu „a po co ci to?!”, rzucanych za każdym razem kiedy je wcześniej widzieli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  A tak poza tym to zrobiłam też dzisiaj zakupy do swoich materiałowych toreb, kupiłam swoją pierwszą bambusową szczoteczkę do zębów (cała zapakowana w papier, zero plastiku! Ciągle tylko czekałam kiedy moja zwykła stanie się zdatna do zastąpienia nową, no i w końcu się doczekałam), zrobiłam też smoothie i wlałam je do szklanej butelki z odzysku, aby jutro zabrać je ze sobą do pracy ʕ•ᴥ•ʔ (butelka wyszorowana, naklejka zerwana, klej zmyty żeby było ładnie i estetycznie xD)
  A teraz siedzę i piję soczek przez metalową słomkę, która posłuży mi jeszcze wiele lat, dzięki temu, że po użyciu mogę ją umyć i użyć ponownie ile tylko razy mi się zachce (。◕‿‿◕。) (taką słomkę też zawsze ze sobą noszę, razem ze sztućcami, i z niej w porównaniu do sztućców korzystałam już wiele, wiele razy, za kazdym razem wzbudzając zainteresowanie gawiedzi. Polecam, za 23 zł dostajecie 8 słomek i milion pytań prowadzących nieraz do bardzo ciekawych dyskusji).
  I pewnie zaraz znajdzie się ktoś, kto się o coś przyczepi i poinformuje mnie w komentarzu jak bardzo to wszystko co robię nie ma sensu, ale trudno. Wiem, że to co robię może i nie zmieni za wiele, ale moim zdaniem liczy się każda rzecz, którą robimy dla środowiska. Poza tym nie wkładam w to wszystko za dużo wysiłku, a robiąc to, robię to też dla siebie, bo daje mi to bardzo dużo radości i bardzo dobrze się wtedy czuję, a przecież każdy lubi się dobrze czuć ¯_(ツ)_/¯
  Pozdrawiam wszystkich i kończę mój nieco przydługi wywód. Zapraszam też do ewentualnego komentowania.
  #lesswaste czyli takie mniejsze #zerowaste i rzucę jeszcze #ekologia może nikt się nie obrazi, że wołam :)