•  

  #chwalesie
  Dzisiaj pierwszy raz miałam okazję użyć poza domem swoich sztućców, które już od jakiegoś czasu zawsze ze sobą noszę. Uczucie 10/10 kiedy inni męczą się z tym łamiącym się plastikowym gównem, a ja jak królowa wyciągam swoje „srebro” i bez problemu zajadam się, siedząc u szczytu stołu, mogąc patrzeć na wszystkich z góry i myśląc sobie przy tym „a nie mówiłam” podczas przypominania sobie ich pełnych zdziwienia, a czasem i politowania, spojrzeń i pytań typu „a po co ci to?!”, rzucanych za każdym razem kiedy je wcześniej widzieli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  A tak poza tym to zrobiłam też dzisiaj zakupy do swoich materiałowych toreb, kupiłam swoją pierwszą bambusową szczoteczkę do zębów (cała zapakowana w papier, zero plastiku! Ciągle tylko czekałam kiedy moja zwykła stanie się zdatna do zastąpienia nową, no i w końcu się doczekałam), zrobiłam też smoothie i wlałam je do szklanej butelki z odzysku, aby jutro zabrać je ze sobą do pracy ʕ•ᴥ•ʔ (butelka wyszorowana, naklejka zerwana, klej zmyty żeby było ładnie i estetycznie xD)
  A teraz siedzę i piję soczek przez metalową słomkę, która posłuży mi jeszcze wiele lat, dzięki temu, że po użyciu mogę ją umyć i użyć ponownie ile tylko razy mi się zachce (。◕‿‿◕。) (taką słomkę też zawsze ze sobą noszę, razem ze sztućcami, i z niej w porównaniu do sztućców korzystałam już wiele, wiele razy, za kazdym razem wzbudzając zainteresowanie gawiedzi. Polecam, za 23 zł dostajecie 8 słomek i milion pytań prowadzących nieraz do bardzo ciekawych dyskusji).
  I pewnie zaraz znajdzie się ktoś, kto się o coś przyczepi i poinformuje mnie w komentarzu jak bardzo to wszystko co robię nie ma sensu, ale trudno. Wiem, że to co robię może i nie zmieni za wiele, ale moim zdaniem liczy się każda rzecz, którą robimy dla środowiska. Poza tym nie wkładam w to wszystko za dużo wysiłku, a robiąc to, robię to też dla siebie, bo daje mi to bardzo dużo radości i bardzo dobrze się wtedy czuję, a przecież każdy lubi się dobrze czuć ¯_(ツ)_/¯
  Pozdrawiam wszystkich i kończę mój nieco przydługi wywód. Zapraszam też do ewentualnego komentowania.
  #lesswaste czyli takie mniejsze #zerowaste i rzucę jeszcze #ekologia może nikt się nie obrazi, że wołam :)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  chcesz się wkurwić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #piekloperfekcjonistow
  a czy ktoś z #nieboperfekcjonistow zaryzykuje obejrzenie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  GFY

  odpowiedzi (29)

 • odpowiedzi (15)

 • avatar

  TL;DR:

  W nawiązaniu do tego wpisu ślub się udał. Przyszło 40 z 83 osób, poszło dużo alkoholu, goście dopisali, ogólnie jesteśmy zadowoleni. Zachęcam mimo wszystko do przeczytania całego wpisu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Będę wołał plusujących i komentujących poprzedni wpis przez mirkolisty, mam nadzieję, że nie będziecie mieli mi tego za złe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  +-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+

  LONG STORY - zachęcam do czytania.

  W nawiązaniu do tego wpisu napiszę ciąg dalszy historii i podzielę się garścią spostrzeżeń...

  A więc jesteśmy z żoną ponad miesiąc po ślubie. Spośród zaproszonych 83 gości weselnych zjawiło się tylko 40 osób. Pierwotnie było nam bardzo smutno z tego powodu, ale patrząc jednak z perspektywy czasu, nawet dobrze że tak wyszło. Dzięki temu, że potoczyło się wszystko tak a nie inaczej mieliśmy na imprezeie tylko osoby, które na prawdę się cieszyły naszym dniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Ogólnie stresowałem się w dniu ślubu, jak to wszystko będzie... obawiałem się że zamiast wesela będzie stypa, jak się potem okazało niesłusznie. Stres towarzyszył od momentu wyjazdu z domu do mniej więcej zakończenia pierwszego tańca. W samym kościele było ok, młody ksiądz nie przynudzał i powiedział spoko kazanie, przy samej przysiędze z żoną nieco oczy nam się spociły (ʘ‿ʘ) pierwsza godzina na sali była trochę sztywna, ale po kilku głębszych goście ruszyli jak zaczarowani. Impreza była jednodniowa, a sala dostępna max. do 4 nad ranem. Wszyscy, zarówno ja z żoną, właściciel sali, moje rodzeństwo i zespół myśleliśmy, że impreza potrwa maksymalnie do godziny 2 i na tym się zakończy, tymczasem okazało się, że ok 14 osób dotrwało do końca, czyli do 4 nad ranem. Gdyby nie to, że musieliśmy kończyć tuż przed 4, to goście jeszcze by się bawili.

  Wódki na ślub poszło nam ok 90 butelek na 40 osób oraz ok 10 butelek wina ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście mówimy tutaj o piciu alkoholu na imprezie + wódce do zabaw weselnych + na odchodne po flaszeczce i paczce ze słodkościami dla każdej pary.

  Co do ciekawostek i spostrzeżeń to:
  - część osób nie przyszła z przyczyn, które były nam znane i szanujemy taką decyzję. Wiadomym jest, że żałoba, czy problemy zdrowotne danej osoby wykluczają udział w imprezie co jest zrozumiałe.
  - część osób nie przyszła bo "cośtam", po weselu jednak niektórym wymówka nie pokryła się z rzeczywistością, ale nie robimy z tego powodu ambarasu. Lepiej tak, niż takie osoby miałyby zadeklarować się, że przyjdą a zostawiłyby puste krzesło.
  - prawie wszyscy, którzy w trakcie zaproszeń mówili "na pewno przyjdę" nie przyszli. Także jeżeli planujesz ślub uważaj na takie deklaracje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  - jeżeli znasz swoją rodzinę i wiesz kto z kim dobrze żyje a kto nie, to warto pomyśleć o winietkach na stół. Dzięki temu jeśli dobrze dobierzesz towarzystwo to masz duże szanse na udaną zabawę. Oczywiście towarzystwo trochę należy pomieszać. U nas stół był podzielony wg wieku, mniej więcej tak:
  + lewa strona stołu - ludzie w wieku 28- 48,
  + prawa strona stołu - ludzie w wieku 45 i wzwyż
  + środek - ludzie w wieku ok 18 - 30 lat

  Hit ciekawostka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Znajomy odmówił mi przyjścia na ślub, tłumacząc:

  wiesz stary, moja żona jest w ciąży, nie czuje się najlepiej, gdyby nie ciąża to na pewno byśmy na ślub przyszli

  Tydzień po ślubie a zarazem po urlopie wracam do pracy, a drugi ziomek pyta się tego co go prosiliśmy na ślub:

  jak było na ślubie?

  a ten odparł:

  spoko, trochę się pobawiliśmy, pojedliśmy itp...

  Jak się okazało tydzień po naszym ślubie, na który nie poszli "ze względu na ciążę", byli na innym. Nie mam o to żalu, nie mniej jednak komiczne to było, gdy jego wymówka spaliła na panewce ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  A nie przyszli, bo ja rok temu nie byłem na ich ślubie i po prostu to było mówiąc kolokwialnie "oddane", ale to inna historia. Miałem wtedy po prostu ciężki okres w życiu, byłem na bezrobociu 1,5 miesiąca (po raz pierwszy w życiu co było dla mnie ciężkie), do tego jeszcze strzeliło mi auto i miałem do wybulenia na naprawę ponad 1000zł.

  Przepraszam, jeżeli tekst jest mało czytelny lub chaotyczny, humanista ze mnie żaden ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Także jeżeli macie pytania to pytajcie, postaram się na wszystkie odpowiedzieć.

  #slub #mirkowesele #oswiadczenie
  pokaż całość

  odpowiedzi (109)

Advertisement