Wpis z mikrobloga

Mirki jestem posiadaczem #lenovo ideapad z710. Jakiś rok temu padł mi dysk w laptopie i wymieniłem go na 500GB SSD. Chciałem dziś zrobić one recovery, ponieważ komputer nie chodzi tak szybko jak powinien.
Zaczynają się schody. Próbowałem uruchomić komputer poprzez specjalny przycisk, laptop się odpala wybieram opcję "One recovery" jednak nic sie nie dzieje, komputer uruchamia się normalnie.
Ściągałem także program "OneKey Recovery" dedykowany dla lenovo, chce odpalić przywracanie systemu pokazuje mi sie komunikat "Program nie może znaleźć ukrytej partycji usługi. Ta funkcja jest niedostępna".
Wydaje mi się, że znajomy informatyk który montwał mi nowy dysk, zapominał o ukrytej partycji. Tutaj pytanie do Was mirki, co mogę zrobić? Poradzę sobie z tym sam? Czy może oddać do znajomego? Nie jestem biegły w sprawach reinstalacji sytemu.
#komputery #windows10
  • 8
@majsterzpolski: Przypuszczam, że wystarczy dobrze posprzątać system, zoptymalizować i będzie dalej śmigał. Jak jednak chcesz format to pamiętaj, żeby skopiować ważne pliki na jakiś zewnętrzny dysk. Przy instalacji na nowo niech ci zrobi dwie partycje. Na system, nie wiem, 100gb i reszta na pliki różne.
Daj znajomemu jak sam nie bardzo ogarniasz.