Wpis z mikrobloga

@Hetman11: zaraz po otwarciu frontu zachodniego alianci mieli z nimi kłopoty, oglądałem kilka dokumentów gdzie nawet amerykanie, tak dumni ze swojego sprzętu, przyznali że mają podrzędny czołg, mówili o taktykach, gdzie musieli zużyć 4 takie, by ubić jednego tygrysa, inna sprawa to że na wschodzie ruscy poszli na ilość i prostotę, potem skończyło się paliwo, plus ogromna przewaga powietrzna zmieliła pozostałości drogich w produkcji i utrzymaniu tygrysów.
Były relacje niemieckich pancerniaków,
@RabarbarDwurolexowy: typowe bla bla bla tygrysowych fanboyów z kompleksami,a na polach bitew w Europie dużo lepsze,efektywniejsze i tańsze były niszczyciele czołgów typu M36 czy M18,lżejsze,mobilniejsze z dobrymi armatami mogacymi skutecznie razić Pantery i Tygrysy :)
@RabarbarDwurolexowy: @Hetman11: W sumie jakbym miał sobie wybrać czołg, to byłby to Szerman, bo łatwo się z niego #!$%@? (gdzieś czytałem, że na straconego Szermana przypadał jeden stracony członek załogi, na T-34 ginęło 3 z 4 ( ͡° ʖ̯ ͡°) )
knoor - @RabarbarDwurolexowy: @Hetman11: W sumie jakbym miał sobie wybrać czołg, to b...
@knoor: @RabarbarDwurolexowy: M18 wziął udział w walkach w Europie od 1944 i okazał się bardzo udanym pojazdem, znakomicie nadającym się do ataków z zasadzki i szybkich rajdów na nieprzyjaciela, do czego świetnie pasowały jego niska sylwetka, wysoka prędkość i armata o dużej mocy. Był on w stanie zniszczyć praktycznie wszystkie niemieckie czołgi. W rękach dobrze wyszkolonej załogi stanowił on znakomite narzędzie, na przykład 630. batalion niszczycieli czołgów w samym tylko
@Hetman11: ja mówię o czołgu z pierwszego postu, a ty zamiast argumentów wyjeżdżasz mi tu z jakimś "bla bla bla", fajnbojstwem i i wymieniasz inne modele, a nawet typy pojazdów(niszczyciele czołgów zamiast czołgów), jak chcesz dyskutować, to dyskutuj, a nie rób prostytutki z logiki niczym polityk w telewizji
zaraz po otwarciu frontu zachodniego alianci mieli z nimi kłopoty, oglądałem kilka dokumentów gdzie nawet amerykanie, tak dumni ze swojego sprzętu, przyznali że mają podrzędny czołg, mówili o taktykach, gdzie musieli zużyć 4 takie, by ubić jednego tygrysa, inna sprawa to że na wschodzie ruscy poszli na ilość i prostotę, potem skończyło się paliwo, plus ogromna przewaga powietrzna zmieliła pozostałości drogich w produkcji i utrzymaniu tygrysów.

Były relacje niemieckich pancerniaków, gdzie nadleciała