Wpis z mikrobloga

Mirki z #prawo. Czy instytucja państwowa jaką jest #word może nie akceptować płatności gotówką? Chce się człowiek umówić w okienku na egzamin, a baba mówi, że od lutego nie przyjmują gotówki. I zastanawiam się kogo tu #!$%@?ło. Przecież nie ma ustawowego obowiązku posiadania konta w banku. Czy to jest zgodne z prawem? Czy może nadaje się do zgłoszenia tego do jakiejś placówki?
#wordbytom #prawojazdy #pieniadze
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rozowatoxa: ale co Ci szkodzi zapłacić przelewem? co do pytania to nie wiem
btw: nie ma ustawowo też obowiązku posiadania prawa jazdy ;)
ale jestem ciekawy jak to jest, bo w sumie trochę lipa
@rozowatoxa: a nie podali innych alternatywnych metod? tylko przelew?
ale tak z drugiej strony... teoretycznie można wtedy przekazem z poczty na ich konto zapłacić. Więc jest jakieś wyjście
@rozowatoxa: @radziol88:

Ustawa o Narodowym Banku Polskim mowi:
art. 31 Znakami pieniężnymi Rzeczypospolitej Polskiej są banknoty i monety opiewające na złote i grosze.

art. 32 Znaki pieniężne emitowane przez NBP są prawnymi środkami płatniczymi na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej.

Sprawa z tym jest dosyc skaplikowana, ale wg sadow jezeli przed wejsciem jest informacja, ze platnosc tylko karta to spoko, ale jesli dopieto przy okienku to juz chyba jest jakies nieporozumienie totalne
Polecam urzędy skarbowe - w Warszawie, po odstaniu #!$%@? kolejki, a raczej odsiedzeniu, i nie jednej tylko trzech - do okienka po papiery, do informacji (powiedzą jak wypełnić), do okienka żeby je złożyć - pani zażądała ode mnie 17 zł.

Płatność gotówką, w żadnej kasie tylko na jej ręce, i była zadziwiona, że nie mam. No i co - trzeba #!$%@?ć z kolejki, szukać bankomatu, stać do bankomatu, stać od nowa w
@BajerOp: Absolutnie nie masz racji. Oczywiście że można nie przyjmować gotówki. Polski złoty jest też pod postacią elektroniczną i aż szkoda że trzeba komuś tłumaczyć że to też jest taki sam polski złoty.
Nie wiem natomiast jak to jest z instrukcjami państwowymi ale myślę że podobnie.