•  

Kurde XD trochę za mocno naczarowałem gościowi na temat swoich umiejętności lakierniczych i ten chce mnie wziąć na próbę do małych elementów. Trochę się boję, że po tym, co mu powiedziałem, skompromituję się totalnie i wyjdę na idiotę, który nic nie potrafi. Jest ktoś, kto oceni po tym zdjęciu moje umiejętności? Czy jest źle (kompromitacja), przeciętnie (nie ma kompromitacji, nie ma szału), czy jest dobrze? Malowanie natryskowo na mokro, dwie warstwy - podkład za 2 dychy i warstwa wierzchnia - Śnieżka na rdzę. Warunki mocno polowe (brak wyciągu, średnia dbałość o czystość pistoletu, brak dokładnego odmierzania proporcji farby do rozpuszczalnika etc, u gościa oczywiście tak nie będzie). Pomóżcie Mirki, bo jak jest tragedia, to coś mu naklamie, a jeśli jest ok, to chętnie bym spróbował, bo stawka jest bardzo wysoka, a nie chce kompromitacji swojej osoby.

#lakiernictwo trochę #mechanikasamochodowa #pracbaza #praca #malowanie

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: 1559554694442.jpg

•  

@Socjopata321: Powiedz mu prawdę po prostu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Kłamstwo zawsze wyjdzie.

•  

@Socjopata321: idź tam kurwa, co Ci szkodzi. Nie uda się to nic nie tracisz, uda się to możesz dużo zyskać. Nie opieraj się na tym co będą pierdolić internetowi eksperci na ten temat.

•  

@Eskeel Znaczy ogólnie rzecz biorąc, 3 lata maluje elementy stalowe, wiec to nie jest tak, że pójdę tam i nie będę wiedział co się robi. Po prostu zawsze to szło bez kontroli jakości i na czas, bo zarabiam ilością, a nie jakością produktu. Tutaj sytuacja trochę inna, bo gość wymaga dokładności i ładnej roboty, czego się trochę boję. ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Socjopata321: jakim cudem mamy ocenić jakość malowania z takiego beznadziejnego zdjęcia? Mogłeś nie świrować tylko powiedzieć że ciągle się uczysz, idź i próbuj, w razie czego zawsze można zrzucić na to że farba kiepska, pistolet kiepski, kompresor wodą pluje a w ogóle to jest za zimno/gorąco/mokro/sucho, mam takiego znajomka i jemu się zawsze udawało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Socjopata321: sprawdź grubości. Najważniejsze żeby było pomalowane w miarę na równą grubość bo jak masz wahania powyżej 60 um to średnio.

•  

@Socjopata321: nie ma zacieków, jest równo, nie znam się na tym, ale podoba mi się i bym kupił jeśli o to chodzi xd

•  

Przyjdź najebany, to Ci wybaczy słabą robotę

•  

@Peeleejin dzięki za konkrente info. Jeśli zdążę, zakupie miernik i sprawdzę, czy maluje chociaż w miarę równo, nigdy tego nie sprawdzałem.

•  

@Socjopata321:

Tak z wizualki to tylko się sprawdza czy nie ma zacieków i czy nie robi się pomarańczowa skórka (za dużo rozpuchu/za niska temperatura/za duża grubość na raz)

Dla kogoś dokładnego będzie się liczyło ile mikronów kładziesz bo to się przenosi na koszty + za mało to reklamacje i za dużo za dużo to też reklamacje.

Obczaj sobie nazwy dysz i do czego są. Nie jestem malarzem ale wiem że masz te końcówki w różnej numeracji (szerokość strumienia/ilość na mokro - itp)

Malujesz z pompy czy puszkowym? Bo to dwa inne światy. Jeśli malowałeś tylko puszkowym to pamiętaj że trzeba umyć cały sprzęt w środku pompa plus przewody (jak farba stwardnieje to do wyjebania).

Malowałeś kiedyś z utwardzaczem ? Grzebień do mierzenia na mokro masz ?

Nie pierdolnij czasem że super farba i niemiecka jakość bo największe gówna(cena czyni cuda) na rynku aktualnie dopuszczone do konstrukcji są z Niemiec. Jakbyś miał okazje malować farbami Agropur'a to zrezygnuj (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

@Peeleejin: Dzięki za rady. Jeśli chodzi o ilość farby etc - wiem już że to nie ma znaczenia. Gość maluje jakieś bardzo drogie elementy i nie będzie się sadził o 20ml farby, niestety nie wiem dokładnie, jaką farbą te elementy będą malowane, mówił mi tylko, że nakłada się ją w odstępach 20 minutowych (jakaś szybkocschnąca) Ma być tylko perfekt jakość. Co do dysz, nie mam pojęcia, jakimi będę to malował, u siebie z drobnicą jadę dyszą 1.2, albo 1.4. Ale z pewnością zwykły pistolet, nie pompa. Malowałem z utwardzaczem jakiś czas, ale też na zasadzie "żeby nie było dużo zacieków i na oko nie było żadnych niedoróbek", a nie typowo pod jakość, nigdy nie kontrolowałem swojej pracy miernikiem, czy przyrządami innymi, niż oko (a i z tym różnie bywało ( ͡° ͜ʖ ͡°))

•  

@Socjopata321: jak masz 3 lata doświadczenia to dasz sobie radę. Najważniejsza tak naprawdę jest pamieć mięśniowa i obserwacja rozlewania czyli praktyka. Powiesz gościowi wprost że taką farbą nie robiłeś, wymagaj na początek konkretnych proporcji i warunków, trzymaj porządek na miejscu pracy i tyle.

Gorące dyskusje ostatnie 12h