•  

  "Ukraińcy nie zasłużyli na nic lepszego." Tak pisał Taras Bulba-Borowec" do Bandery: "Przez ciebie naród ukraiński będzie przeklęty i znienawidzony na wieki. Na ziemi, na której depcze się szczątki nieludzko mordowanych ludzi, a morderców uważa za bohaterów - nigdy nie będzie dobrze się żyło. Nierozliczona zbrodnia jest jak klątwa."
  A niżej list otwarty do UPA tego samego pana.
  https://www.wykop.pl/link/4983949/list-otwarty-do-upa-a-nizej-fragment-do-bandery/

  Myślę, że ta przepowiednia się spełniła. Szkoda, ze tak niewielu Ukraińców wie o tych listach.

  pokaż spoiler #polska #ukraina #historia #wolyn #rzezwolynska #upa #banderowcy #gruparatowaniapoziomu

  Myślę, że #antyfaszyzm -tów z #neuropa i #antifa też to zainteresuje. I wołam jeszcze #patriotyzm z #4konserwy żeby wiedzieli, że na Ukrainie nie każdemu podobał się faszyzm Bandery (tak naprawdę mieli niskie poparcie, za wyjątkiem Wołynia) Tylko proszę nie róbcie w komentarzach burdelu.

  źródło: mysl-polska.pl

  •  
   s.....c

   0

   @orkako: Mieszkam z Ukraińcami, mam również wielu znajomych z Ukrainy. Niektórzy próbują usprawiedliwiać postać Bandery, który z tego co mi wiadomo z samymi mordami na Polakach miał niewiele wspólnego - co innego taki Szuchewycz. Z kolei jakieś 70 / 80% (głównie osoby z Kijowa i dalej, na wschód), albo mają kompletnie wyjebane w kwestie UPA - OUN, albo nazywają go faszystą.

  •  

   "Przez ciebie naród ukraiński będzie przeklęty i znienawidzony na wieki. Na ziemi, na której depcze się szczątki nieludzko mordowanych ludzi, a morderców uważa za bohaterów - nigdy nie będzie dobrze się żyło. Nierozliczona zbrodnia jest jak klątwa."

   @orkako: A skad ten cytat? W artykule go nie ma. Przy wyszukiwaniu wyskakuja tylko komentarze na różnych stronkach. Czuje potencjalnego fejka.
   Podaj źródło z jakiego korzystałeś.

  •  

   @orkako: To co wklejasz jako cytat na tym forum jest w wiekszosci komentarzem forumowicza, który cytował tylko dwa zdania. Jakim cudem zrobiłeś z tego cytat? Przecież to już jest fejk.

   https://my-ksztalciuchy.pl/printview.php?t=14823&start=0&sid=92a4ca12b0f62e79fc6902fca04c1f91

  •  

   z samymi mordami na Polakach miał niewiele wspólnego

   @satanic: Hitler też nikogo bezpośrednio nie zabił (za wyjątkiem siebie samego), ale chyba rozumiesz jak bardzo jest to absurdalny argument. Słyszałem argument Ukraińca, ze Bandera jest niewinny, bo siedział w tym czasie w obozie.
   No siedział, ale dlaczego? A bo Niemcy potrzebowali UPA. Banderowcy odwalali za Niemców brudną robotę. Jedyną wadą tego było to, że walczyli również z Niemcami. Dlatego zamknięto Banderę, w obozie (nie był z innymi więźniami, lecz miał własny obszar w wersji VIP, gdzie niczego mu nie brakowało.) aby kierował UPA z niewoli zgodnie ze wskazówkami Niemców.

   Większość Ukraińców nie popiera Banderyzmu. Ten problem dotyczy głównie zachodu kraju, gdzie średnio jest to chyba 35% poparcia, ale w którymś województwie było chyba ponad 70%. Nie mogę znaleźć infografiki z mapką poparcia.

   W artykule go nie ma.
   Sam cytat pochodzi listu Bulby do Bandery. Znalazłem go po rosyjsku, ale nie mogę go znaleźć po ukraińsku. Nie wiem więc co o tym myśleć. Na szukanie poświeciłem 20 minut za nim cokolwiek znalazłem i też był to cytat w dodatku na jakimś forum.

Gorące dyskusje ostatnie 12h