Wpis z mikrobloga

@Hive_pl: Na czym polegają te mityczne nadużycia? Na tym, że ludzie zaczęli używać masowo kodów, które udostępniliście, że aż Wam serwery popadały? W sumie to pisząc takie rzeczy i blokując konta ludziom posądzacie ich wprost o kradzież kiedy faktycznie do niej nie doszło bo są zwykłymi cebularzami czy nosaczami, którzy wczuli lukę w mitycznym planie (o ile tki był) marketingowym z kodami u z niej skorzystali. Poza tym nami nie wystawiacie żadnych dowodów zapłaty (przynajmniej ja takiego nie otrzymałem) za przejazdy płatne, nie wspominając już o fakturach VAT więc moje pytanie brzmi:

KTO TU DOKONUJE NADUŻYĆ?

Co tu dużo kryć wypuściliście kilkadziesiąt (lub więcej) kodów na bezpłatne przejazdy i dziwicie się, że ludzie (głównie młodzi) z nich korzystają i dzielą się nimi w internecie? Żadnej lekcji nie wyjęliście z mytaxi? Przecież te tłumaczenia typu "nadużycie" czy zablokował "system antywirusowy" są żałosne. Szczerze mówiąca ja bym położył laskę na to, że ludzie dzielą się tymi kodami, bo w moim przekonaniu to dobrze bo faktycznie zyskujecie lojalnych użytkowników niemal za darmo, którzy potencjalnie w pewnym momencie zaczną płacić za te przejazdy, a tak rozpętaliście głupią gównoburzę rzucając fałszywe oskarżenia. Ja bym na waszym miejscu martwił się bardziej tym kiedy skarbówka wjedzie do mytaxi Polska sp. z o.o. na Młynarskiej 42 w Warszawie i zażąda kwitów, podatków oraz kar wynikających z nieodprowadzania VAT-u czy dowodów zapłaty za usługi związanych z hulajnogami, których nie wystawiacie (przynajmniej mi nie wystawiliście i nie odpisaliście na żądanie wystawienia faktury VAT) bo biorąc pod uwagę ilość przejazdów w Waszym przypadku może być to już przestępstwo skarbowe.

Jeśli ktoś nie wiedział to operatorem Hive w Polsce są złotówy z mytaxi Polska sp. z o.o., ul. Młynarska 42, 01-205 Warszawa

Zastanówcie się lepiej jak wyjść z twarzą z tego co robicie bo jak na tę chwilę trudno jest powiedzieć czy to co robicie przynosi jakiekolwiek pozytywne efekty.

Miłego dnia ( ͡ ͜ʖ ͡)

#hive #podatki #afera #mytaxi #hulajnoga #warszawa #wroclaw
  • 22
@saint: mleko się rozlało, trudno, powinni machnąć na to ręką. O ile rozumiem jeszcze ewentualne ściganie osób które darmowe kody odsprzedawały (choć tu też można się kłócić) to na tych co sobie posprawdzali kodziki po kolei (ja jechałem metodą bruteforce z ulicami wrocławia xD) to już tylko ich wina, że nie zabezpieczyli systemu w jakiś sposób, np max 10 kodów na 24 godziny, czy geoblokada kodów na wrocław/warszawę itd.
@saint co tam jest za dział IT, że nie potrafią ogarnąć, żeby kody działały tylko dla nowych użytkowników.

Btw ja mam konto odkąd weszło Hive do Wrocławia i jeżdżę praktycznie codziennie. Kody mi weszły. Żonie założyłem konto tydzień temu i ani jeden kod nie działał, a próbowała dodawać w tym samym czasie. To zajebiscie dziala dla nowych użytkowników
@svr_: wtopa wizerunkowa lvl expert, bardzo mnie to dziwi, bo jak startowało mytaxi, to nimi jeździłem. Apka była nowa i zdarzały się wpadki, zawsze spoko wychodzili mi na przeciw. Więc albo odnoga hive nie ma działu marketingu, albo odpowiadają za niego devowie, którzy odpowiadają też za ten POTĘŻNY WYCIEK KODÓW. Ciekawe czy dane naszych kart są równie bezpieczne. Jednak ta część z Polakami nie do końca do mnie trafia. Wszędzie by
@Gawith_Apricot: pewnie dałoby się skryptami, bo po wklejeniu kodu w okienko serwer daje odpowiedź i w zależności od tego jaka jest, przeglądarka wypluwa albo zielone okienko albo nic, to tylko parę pakietów wysyła jakiś skrypt na stronie i odbiera, więc pewnie jak ktoś jest chociaż częściowo ogarnięty w te tematy to szybko by napisał sobie programik/skrypt który wysyła zapytanie do serwera i na podstawie odpowiedzi zaznacza czy kod legitny czy nie
@Gawith_Apricot: dlatego jak wklejałem cały kod od razu z przygotowanej listy WroclawUlica, wiresharkiem monitorowałem czy przyszła odpowiedź od serwera żeby nie sprawdzać drugiego kodu zbyt szybko i nie przegapić okienka. Strona z polem wpisywania komunikowała się z serwerem bardzo szybko, tylko jej przeładowanie trwało w nieskończoność. Dlatego kody sprawdzało mi się w miarę sprawnie, jakieś 2 sekundy na kod xD