Wpis z mikrobloga

@get_connected: kolejką na pewno wjedziesz, rowerem pewnie nie zjedziesz bo jeszcze będzie śnieg. Chyba że lubisz po śniegu zjeżdzać to wtedy (może) zjedziesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) W informacji powiedzą gdzie dokładnie granica śniegu jest, teraz ciężko przewidzieć. Sankt Moritz nie znam, nawet nie wiedziałem że tam się na rowerze jeździ. W Zermatt masz jeszcze bardzo fajny endurotrail z Unterrothorna do Täsch (Europaweg) i kilka fajnych tras
@get_connected myślałem, że w lipcu już będzie trasa ogarnięta do zjazdu bez śniegu, sprawdzę te trasy co podałeś, bo szukam czegoś w okolicy. Jadę dużym kombi i w sumie jak zawsze planuje spać w aucie, albo na campingu :)

@lemix chcę wjechać na Piz Nair i stamtąd zjechać na corvigilie
@get_connected: Zadro. Na Piz Nair pogoda potrafi być bardzo kapryśna, dlatego mi w zeszłym roku się nie udało (na szczycie pełno śniegu, a poniżej pizgało złem). Sprawdź sobie ceny kolejek, bo St Moritz jest drogie nawet jak na Szwajcarię. Za Tageskarte na Corvigilie płaciłem 70 chf.
@get_connected: ten rok jest wyjątkowy, dużo śniegu spadło w maju i rekordowo późno się wszystko otwiera. Normalnie byłoby otwarte, w tym roku to wczesnie na te wysokość (ponad 3000 m), ale to Zermatt, mają pieniądze to może będzie mimo tego.
@get_connected: masz 2 długie i fajne zjazdy x Gornergrat, w zjazdy z unterrothorn, chyba 3 przy schwarzsee (ale na tym terenie nie byłem), DH trail z Sunneggi i Europaweg do Täsch, które jest jednym z fajniejszych endurotraili. Poza tym jak nie ograniczasz się do wyciągu to jest. Długi zjazd z Mettelhirna na 3400 do Zermatt, ale to sporo podchodzenia najpierw no i na początku lipca to na pewno za wcześnie. Zermatt
1 lipca wieczorem chciałem dojechać do tasch. Dwa dni w zermatt i 4 lipca chciałem jechać do Sankt Moriz. Krótko, bo w niedzielę i rano w poniedziałek muszę być w Zurychu. Z doświadczenia wiem, że 4 dni sytej jazdy w zupełności mi wystarczy, dlatego szukam tras na cały dzień od rana do wieczora. Kopyto mam, więc podjazdy i prowadzenie po różnych nieprzejezdnych szlakach to dla mnie normalka.
@manedhel
@get_connected: zermatt ma dobrą stronę internetową, jeśli jeszcze nie widzałeś to tu link - na bieżąco można monitorować które traile są otwarte. Standardowo wszystko otwiera się w 2 lub 3 tygodniu czerwca, w tym roku może być później.
No i akurat na podjazdy Zermatt to nie najlepsze miejsce bo tam wszędzie wyciągi są ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jak chcesz i masz dobrą nogę możesz aż na