Wpis z mikrobloga

72/100 #100oldgamechallange

Dzisiejsza gra:

Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów

Data wydania: czerwiec 1998
Platformy: PC
Gatunek: Przygodowa

Opis: Gra dla dzieci, Kajko i Kokosz kto nie pamięta tej pięknej serii komiksów, wryła się ona w moją pamięć jak Kaczory Donaldy czy Tytusy Romki i Atomki( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą co tu dużo mówić uwielbiałem Papcio Chmiela niechaj żyje jak najdłużej (7 czerwca kończy 96 lat)
Dużo zagadek, dużo gierek zręcznościowych i logicznych, nie da się tu więcej nic powiedzieć( ͡° ͜ʖ ͡°) oo może to że gra wydana przez polskiego wydawcę( ͡° ͜ʖ ͡°)

To tyle jak ktoś ma jakieś pomysły/uwagi to zapraszam do komentowania( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oceny graczy PC:
Metacritic: brak
Gry-online: 7,7

#retrogaming #staregry #gry
Pobierz Krx_S - 72/100 #100oldgamechallange 

Dzisiejsza gra:

Kajko i Kokosz w Krainie B...
źródło: comment_QdCcVew4U6PLiXFcFUt50gTZ805fYKZF.jpg
  • 14
@Krx_S grałem raz, ale nie skończyłem, bo się wkurzyłem - dało się zablokować w grze nie zbierając jednego itemu i wyruszajac do kolejnej lokacji ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale poza tym - fajna gierka, jak większość point nad clickow ( ͡º ͜ʖ͡º)
@boryspo no to akurat nie jest najgorsze. To były gry tworzone by w nie grać całymi miesiącami. Gorsze są przygodowymi gdzie jak nie zbierzesz jakiegoś przedmiotu to się wrócić nie da i brak żadnej podpowiedzi że zawaliłeś
@plushy: w tym klimacie polecam szczególnie https://en.wikipedia.org/wiki/The_Hitchhiker%27s_Guide_to_the_Galaxy_(video_game)

Pewnie wiele klawiatur wyleciało przez okno przy niej.

Ja zdecydowanie wolę mechanikę przygodówek Sierry / Lucasa / itd., gdzie co najwyżej masz kilka sytuacji, w której bohater może zginąć, a zablokować się nie da (dla uściślenia - w przypadku Sierry mam na myśli późniejsze produkcje, nie np. pierwsze części Larry'ego, gdzie też błędy były szybko karane).
@plushy: W Kajko i Kokosz tylko był problem, że nie zawsze dostawałeś informację zwrotną co Ci się nie powiodło. Błądziłeś ostatecznie bez celu klikając na wszystko co popadnie.
Ponadto gra miała dużo bugów jeżeli dobrze pamiętam. Generalnie porzuciłem tytuł, a przygodówki to był mój konik i np. takie Police Quest tygodniami, a łącznie (z wersjami EGA, sequelami) miesiącami męczyłem.
@aksal89: @boryspo: twórca w wywiadzie na yt powiedział że gra ma takie utrudnienia bo okazała się za łatwa i musieli zrobić coś by była trudniejsza. Z tym że chyba jednak przesadzili z tym poziomem, wyszedł taki Dark Souls przygodówek