Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  tl;dr:

  pokaż spoiler okulary z filtrem światła niebieskiego nie są produktem "cudownym" rozwiązującym wszystkie życiowe problemy, ale mają realny wpływ na komfort przy wielogodzinnej pracy z ekranami. Na dole posta #rozdajo.


  Często pytacie o to, czy korzystanie z okularów z filtrem światła niebieskiego do pracy z ekranami ma sens. Jest to pytanie jak najbardziej zrozumiałe, zwłaszcza że opinie dotyczące takich okularów są mocno podzielone, a jednocześnie bardzo rzadko pochodzą od osób, które takie użytkują. 

  Optyką okularową zajmujemy się ponad 10 lat i, jako że korzystamy tylko z produktów sprawdzonych, również i ten temat postanowiliśmy podjąć ostrożnie. Wyszliśmy z założenia, że najlepszym sposobem na poznanie realnego wpływu korzystania z takich okularów, będzie uzyskanie opinii z "pierwszej ręki". Dlatego też kilka miesięcy temu stworzyliśmy zespół testowy, składający z 50 użytkowników wykopu. Przekazaliśmy im pierwszą wersję naszych okularów, a po kilku tygodniach zapytaliśmy o wpływ okularów na ich komfort.  

  Poniżej małe podsumowanie, przedstawiające procent członków zespołu testowego, którzy zauważyli poprawę problematycznych dla siebie elementów uzyskaną dzięki użytkowaniu okularów z filtrem światła niebieskiego: 

  ogólna poprawa komfortu widzenia: 98%
  ograniczenie uczucia pieczenia oczu: 86%
  ograniczenie uczucia suchości oczu: 85%
  poprawa jakości widzenia: 80% 
  ograniczenie zaczerwienienia oczu: 83%
  ograniczenie łzawienia: 88%

  Na podstawie tych opinii można wnioskować, że okulary z takim filtrem nie są produktem „cudownym”, rozwiązującym wszystkie życiowe problemy (jak można czasami przeczytać na stronach producentów), ale mają realny wpływ na komfort. Wrażenia członków zespołu testowego pozwoliły nie tylko na określenie sensowności istnienia takiego rozwiązania, ale również na jego ulepszenie, dzięki czemu powstał ostateczny produkt - lanke• screen, uniwersalne (bez mocy korekcyjnej) okulary do pracy z ekranami. 

  #rozdajo: Jako że kilka dni temu wystartowaliśmy, mamy dla was trzy pary okularów lanke• screen. Wystarczy zapulsować ten wpis (zielonki nie biorą udziału), losowanie trzech użytkowników w najbliższy wtorek o godzinie 21:00 (mirkolos).

  Zasady są proste i nie wymagamy nic więcej poza plusowaniem, ale fajnie będzie, jeśli odwiedzicie też nasz sklep online: lanke.pl

  Jeśli użytkujecie okulary z filtrem światła niebieskiego - dajcie znać, jakie są wasze wrażenia i co myślicie o ich wpływie na komfort.

  #okulary #okularyboners #technologia
  pokaż całość

  odpowiedzi (94)

 • avatar

  Robię #rozdajo mojej bestsellerowej książki "Paranormalne: prawdziwe historie nawiedzeń" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Z okazji dodruku, który właśnie trafił do #biedronka w całym kraju (wersji kieszonkowej za 9,99zł).

  Wersje zwykłą można cały czas kupić:
  Można kupić w empiku
  Oraz w ebooku na Woblink.

  Zielonki nie biorą udziału, czas do wtorku, 19:19 - wtedy wylosuję osobę, która dostanie książkę.

  A czym są "Paranormalne"?

  Są to reportaże związane z nawiedzonymi miejscami - z historiami o nich. Ważne dla mnie były zarówno historie o duchach, jak i próba dotarcia do faktów historycznych związanych z danym miejscem. Przepytanie świadków, grzebanie w archiwach, informacje nabyte od specjalistów - egzorcystów i historyków. Znajdziecie więc tutaj nie tylko same opowieści niesamowite, ale i właśnie fakty historyczne odnośnie każdego z nawiedzonych miejsc, oraz próbę rozszyfrowania zagadki.

  Co znajdziecie w środku?

  - Poltergeist z Turzy Wielkiej,
  - Zagadka lewitujących krzyży z domu opieki pod Warszawą,
  - Duch z ulicy Wilczej 2/4 w Warszawie,
  - Duch warszawskiej femme fatale z Nowogrodzkiej,
  - Nawiedzenia szpitala psychiatrycznego "Zofiówka",
  - Nawiedzenia wsi Przytoń, gdzie błąkać się mają duchy pomordowanych Niemców,
  - Zagadka nawiedzonego komisariatu policji w Konsnancinie-Jeziornym,
  - Historia nawiedzonego domu "trzech krzyży" w Myszkowie,
  - Historia nawiedzonego domu na Kosocickiej w Krakowie,
  - Opowieść o poltergeiście z Myszkowa,
  - Klątwa bloku na Herbsta 4 na Ursynowie,
  - Opowieść o bloku samobójców w Tarnowie i jego klątwie.
  Wszystko zawarte w sześciu tematycznych rozdziałach

  #paranormalne #horror #ksiazki #czytajzwykopem #cedrikpisze #wygryw #chwalesie #empik #ciekawostkihistoryczne
  pokaż całość

  odpowiedzi (69)

 • avatar

  Z naparem z kwiatów klitorii - dałem jakieś 8 gram na 250 ml wody. Wiem że niektórych obrzydzają kolorowe chleby, ale mi się podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Wołam @MartaMartuska
  #bojowkapiekarska #pieczzwykopem #gotujzwykopem #chleb #gzw

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (46)