Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Mam pytanie. Dostałem dość dużo plików dxf rysowanych najprawdopodobniej w Corelu. U mnie w firmie mamy na staniu programy typu autocad. I niestety ale wszystkie łuki i otwory moje programy widzą jako kontury złożone z krótkich odcinków. Czy ktoś się spotkał z takim problemem i wie jak można sobie z nim szybko poradzić? #cnc #cad #autocad #corel #rysunektechniczny
  • 10
@Bahupl: Wydaje mi się, że to może być błąd przy zapisie. Korzystam z Rhinoceros 6 i czasem potrzebuje pliki .dxf, zawsze przy zapisie wyświetlają mi się opcje zapisu.
Nie jestem przy kompie teraz i nie sprawdzę tych opcji, ale dla przykładu:
czasem laserem coś potrzebuję wyciąć, jeżeli narysuje okrąg i zapiszę niepoprawnie w rozszerzeniu .dxf, to zamiast okręgu mam drobne proste linie formujące "okrąg"
@yaho4: wiem o co chodzi.Tylko czy ja to teraz mogę zmienić np w autocadzie albo trutopsie żeby łuki były łukami a nie odcinkami. Czy tylko można zrobić to wyłącznie w corelu?
@Bahupl: Jak wyżej pisano, taka konwersja może pojawiać się przy zapisie dxf w starszych formatach, np dxf2010 czy jkakoś tak. Można ro obrysować, najlepiej łukami, bo splajny czasem też bywają problematyczne, choć zacząłbym od sprawdzania zapisów, np wpierw do dwg zapisać, potem na dxf
@Bahupl: Czasem programy przy maszynach CNC mają swoje dodatkowe opcje, żeby dać jakąś "tolerancję" i tak z setki małych polilinii, "zaokrąglają to po swojemu, dość wiernie