•  

  Robił ktoś #amblight do telewizora #diy? Mam problem z grabberem i może ktoś mógłby pomóc.

  #elektronika #led

  •  

   @peterek93: nie robiłem ale chętnie posłucham jakie masz problemy z tym, muszę właśnie podjąć decyzję jaki oled wybrać obecnie najbardziej opłaca się LG ale bardzo zależy mi na ambilightcie więc czekam na jakieś promo Philipsa albo właśnie kupić sporo tańszy LG i samemu zmontować ambilight.
   Używasz WS2801? jaki grabber i sbc?

  •  

   @cocamide: ja właśnie mam telewizor OLED LG i zdecydowałem się na ambilight diy. Używam WS2801 i grabber Fushicai (UTV007). Niestety mam problem, że w ciemniejszych sceneriach mrugają mi ledy, tak jakby nie mogły zdecydować się na konkretny kolor. Na przykład moment ładowania aplikacji Netflixa czy HBO w PS4 powoduje mruganie, co mnie jako fanatyka #piekloperfekcjonistow doprowadza do szału :D

  •  

   @peterek93: Z powodzeniem udało mi się natomiast zrobić ambilight do monitora PC, ale tutaj kwestia wygląda inaczej, bo działa na internal frame grabber.

  •  

   @peterek93:
   1. ile masz ledów i jaki zasilacz?
   2. sprawdzałeś jak wygląda obraz z grabbera przy "mruganiu" ? może pojawiają się zielone pasy i stąd problem

  •  

   @cocamide: Na ten moment ściągnąłem ledy z telewizora i umieściłem je na szafce RTV pod telewizorem, dopóki nie rozwiążę tego problemu (podświetla tylko to co na dole ekranu). Ledów mam 59, na telewizorze oczywiście było więcej, zasilacz 8A. Sprawdzałem i odpowiednio przyciąłem obraz w konfiguracji żeby nic nie zakłócało kolorów ;)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Mireczki i Mirabelki trochę poniosły mnie wodze fantazji i #chwalesie bo jestem zadowolony z efektu końcowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Planuje wkręcić moją dziewczynę, że z okazji zbliżającej się dla nas ważnej rocznicy dostanie ode mnie w prezencie najtańszą herbatę z biedronki (2 zł za 100 torebek) i czekoladę.

  Jestem ciekawy czy zadziała #logikarozowychpaskow i okaże jakieś rozczarowanie.

  Wprawdzie nie wartość prezentu ma znaczenie a pamięć i sam gest i oboje nie jesteśmy materialistami i zwykle dajemy sobie skromne prezenty ale chciałem ją miło zaskoczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Jej stary telefon ma już 4 lata i ledwo zipie, to jego ostatnie tchnienia dlatego postanowiłem podarować jej nowy.

  Jedynej słusznej marki #xiaomi bo jak wiadomo #xiaomilepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Oraz eleganckie skórzane etui, które ukryłem w opakowaniu po czekoladzie

  Pudełko po tej herbacie jest trochę większe dlatego musiałem je trochę zmodyfikować, jakby ktoś był ciekawy w komentarzu zdjęcia z tego procesu.

  Na koniec jeszcze zafoliuję herbatę w orginalną folię.

  Oczywiście można by było tego pudełka nie przerabiać tylko wsadzić jakiś wypełniacz ze styropianu ale chciałem żeby "herbata" i "czekolada" położone jedno na drugim ładnie do siebie pasowało wymiarami żeby można było to elegancko zapakować w ładny papier.

  Uprzedzając spostrzeżenia, że rozpozna po wadze że to nie jest herbata i czekolada w środku: postaram się to jakoś tak rozegrać żeby nie brała odrazu tego w ręce, np pomogę jej rozpakować z papieru prezentowego na stole i potem odwrócę uwagę żeby zajęła ręce czymś innym

  No to tyle, elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  pokaż spoiler Jak ktoś jest ciekawy jak zareagowała to mogę jutro zawołać


  #zwiazki #prezent #logikaniebieskichpaskow #rozowepaski #biedronka
  pokaż całość

  odpowiedzi (153)

 • avatar

  Jade właśnie #taxi i nawet licznika nie włączył, a się zdziwi jak poproszę o paragon ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) #bekazpodludzi #taxizlotowa #oszukujo #heheszki

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (188)

 • avatar

  Uff, w końcu duch niespełnionych miłości przestanie straszyć na Ostrowie. Władze Wrocławia usuną wszystkie kłódki z Mostu Tumskiego.
  #wroclaw #zwiazki

  odpowiedzi (51)