Wpis z mikrobloga

Do wszystkich, którzy srają się z powodu ceny podstawki pod monitor, monitora czy Mac'a pro. Wbijcie sobie raz a dobrze do głowy, że to nie jest sprzęt 'do gierek', do domu czy nawet do zwykłego biura. To jest highendowy sprzęt do obróbki obrazu i dźwięku. Targetem nie jest zwykły Janusz czy Karyna, czy nawet małe firmy. To jest sprzęt dla sporych przedsiębiorstw i profesjonalnych artystów.

Powiem tak. Jeżeli masz pieniądze i chcesz sobie to kupić BO CIE STAĆ, to tak. Jesteś #!$%@?, bo jest to bardzo duzy niewykorzystany potencjał. Scrollować wykop możesz na wszystkim innym.

Aczkolwiek, jeżeli kupujesz ten sprzęt, bo faktycznie potrzebujesz tego co on oferuje, to nie tylko znasz jego wartość, ale wiesz też, że jest to narzędzie, które Ci się zwróci X-krotnie. Inwestycja i oszczędność czasu.

#apple
  • 75
@SentineI: @Joii: Naprawdę nie widzicie absurdu tej sytuacji? Nikt się nie spiera do czego służy ten sprzęt. Jasne, celują w inny target a nie w zwykłego konsumenta. Ale serio? Podstawka za 1000$ nie wydaje wam się, no nie wiem? Po prostu śmieszna? Zupełnie inaczej by to wyglądało gdyby podnieśli cenę samego monitora o 1000$ a podstawkę "dorzucili" extra. Jestem pewien że nikt by się nie #!$%@?ł. No ale w drugiej
@SentineI: druga sprawa jest taka, ze apple ma premium pricing strategy, a w tym chodzi mniej więcej o to, ze produkty są dużo droższe od podobnych na rynku oraz producent zakłada, ze to trochę taki czynnik psychologiczny, ze konsument stwierdzi, ze produkt jest lepszy, bo więcej kosztuje i nie będzie prowadził śledztwa, czy naprawdę tak jest i oni gerenarlnje mogą na to pozwolić, wiec serio nie wiem skąd ten ból dupy
Nie każdy potrzebuje takiej podstawki, często jest tak, że masz swoje, customowe.


@SentineI: I wtedy kupujesz adapter vesa za 200 dolców. 200 dolców. 750 zł. Za coś, co w zwykłych monitorach kosztuje do 50 zł.

Rozumiem wydawanie pieniędzy na dobry sprzęt, nie rozumiem przepłacania. Ale tak samo już było w przypadku macbooków pro i usb-c. By w ogóle korzystać z tych portów musisz kupić przejściówkę, gdzie takie dobre oscylują w okolicy
@blinxdxb: Dobra, zwracam honor, ze opierałam się na starych info i moj błąd, ze to szerze,bo widzę, ze maja już nowa strategie cenowa i faktycznie są zmiany na marżach. Przepraszam!
@blinxdxb: to co takiego robili 20 lat temu co miało być premium? Macintoshe w tamtych czasach jeszcze chciały wykopać pc a więcej produktów 20lat temu nie mieli. Dopiero iPod był pierwszym odtwarzaczem MP3 premium.