Wpis z mikrobloga

Witam, spotkałem tako oto bestie na swojej drodze życiowej i postanowiłem mu pomóc, bo to jeszcze piskle, a dookoła kręciło się mnóstwo szemranych gigamruczków, mam kilka pytań z #weterynaria #ptaki i #norwegia więc od końca
-gdzie dzwonić żeby szukać profesjonalnej opieki dla Dominika (tak ma na imie) rejony Asker.
-co je te bydle i jak sprawić żeby nie zdechło na mojej warcie?
- co to wogóle jest?
Borsuk69 - Witam, spotkałem tako oto bestie na swojej drodze życiowej i postanowiłem ...

źródło: comment_qJZ3mU0rQg1Nx2CmwxTWODveLAEYArt6.jpg

Pobierz
  • 12
@chixi: jesteś pewna? Bo jest 20 km od domu i ledwo chodził, sumienie mnie ruszyło po prostu. wróciłem po niego 20minut po tym jak usunołem go ze srodka drogi i umieściłem na poboczu i 20 minut później tkwil tam biedak
@chixi: Przeczytałem linka, dziękuje w imieniu Dominika, wróciłem 20KM i go odstawiłem. Na swoje wytłumaczenie mam, że wogóle nie uciekał i wyglądał na bardzo wycieńczonego, stał na środku drogi i ktoś mógł go przejechać i widziałem w pobliżu czerwcujące się koty. Pracuje jako nocny kurier i był on na mojej trasie. Początkowo tylko go przeniosłem jak Pan Bóg przykazał, ale po około kwadransie i minięciu się z trzema kotami, pojechałem sprawdzić
Borsuk69 - @chixi: Przeczytałem linka, dziękuje w imieniu Dominika, wróciłem 20KM i g...

źródło: comment_yvUhH3e4Ohucnv6o0TXsGhAeD8U61d6V.jpg

Pobierz
@chixi: @Borsuk69 : Teraz się akurat zaczyna sezon na podloty. Więc małe kawki, sroki, wrony, jerzyki będą znajdowane masowo. Dużym problemem jest to, że jeśli ptak w tym wieku nie zostanie wychowany przez rodziców, nie nauczy się bać ludzi, psów, kotów i innych potencjalnych drapieżników.

Więc nawet odchowany w domu (a naprawdę sporo osób próbuje), ma niewielkie szanse na przeżycie w dorosłym życiu, gdy zostanie wypuszczony na wolność. Po prostu usiądzie