Wpis z mikrobloga

@jaktrwogatonawykop: @kebab-case: No niestety wiem, jest to trochę chore, o ile w dev teamie spoko to scrum master i PO powinni być oddzielnie, wszędzie gdzie do tej pory pracowałem tak było i przez to nigdzie scrum dobrze nie funkcjonował, chciałbym poznać przykłady firm gdzie dobrze to funkcjonuje bez żadnych patologii
@LB55: u mnie są scrum masterzy, w sumie 4 scrum masterki i 1 scrum master. Więcej patologii jest z PO. Dla mnie też to beczka, że są na cały etat choć u nas każdy ma jakieś 2-4 zespoły i wykonuje też trochę papierologii, więc jeszcze to ujdzie. A widełki popatrz sobie nawet na justjoinie, nie małe jak na chodzenie na spotkania i czytanie aktualizacji scruma w internecie ( ͡° ͜
@WyjmijKija: @kebab-case: @Campell: Ja bym się może i z wami zgodził, że SM powinien mieć dodatkowe obowiązki bo faktycznie z założenia wygląda na pracę w której się nic nie robi ale widziałem za dużo przypadków w których wychodzi to tak, że SM jest 99% Devem, testerem, PM i #!$%@? robi nie pracę SM. Scrum Guide czy któryś z innych dokumentów mówi jeden zespół, góra 2,3 faktycznie ale najlepiej jeden.