Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak to jest z tym credit score w #uk? Jestem tu prawie 3 lata, a credit score mam równy 0, nigdzie nie mogę wsiąść żadnego abonamentu, karty kredytowej #!$%@? nic, nawet w tych firmach co mają kosmiczne odstetki. Regularne wpływy na konto, jedynie co mam to overdraft w banku który podobno nie wpływa na credit score. Zarejestrowałem się w styczniu na listę wyborczą, dzisiaj z ciekawości sprawdziłem czy mogę telefon wsiąść na abonament i odmowa...
  • 20
@mk89: zarejestrowales sie do wyborow ledwo 4 miesiace temu. Zakladam ze nie masz tez zadnej karty kredytowej, bo bys o tym wspomnial.
Po pierwsze - zaaplikuj o jakas karte kredytowa dla osob z niskim CS typu CapitalOne.
Po drugie - czekaj - budowanie credit score moze trwac kilka lat a ty dopiero poczyniles pierwszy krok w styczniu.
Po trzecie - nie aplikuj o nic czesciej niz co 3 miesiace. Jezeli teraz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piwniczak: nie mam karty kredytowej jedynie overdraft, czyli co próbować za 3 mc? Próbowałem w tym CapitalOne jakiś miesiąc temu i odmowa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mk89: Zlikwiduj overdraft. Znajomy nie mógł wziąć abonamentu na telefon pomimo 2 lat pracy w UK. 2-3 miesiące po likwidacji overdrafta abonament dostał od strzała.
@mk89: Czyli miesiac temu odrzucili ci podanie o karte, a teraz zaaplikowales o abonament i oczywiscie rowniez zostalo odrzucone.
W ten sposob mozesz sobie zniszczyc credit score na dlugi, dlugi czas. Banki nie widza tego o co dokladnie aplikujesz, ale widza ze desperacko probujesz wziasc (jakis) kredyt i wszyscy ci te podania odrzucaja. Napewno sam bys sobie nie dal kredytu w takim przypadku :)
@mk89: Istnieje tzw miekki check i twardy check. Twardy zawsze wplywa na CS, miekki nie wplywa ale w zasadzie jest to tylko sprawdzenie twoich danych osobowych. Biorac kredyt predzej czy pozniej zawsze jest ten twardy check, no chyba ze twoje podanie odrzucili na etapie sprawdzania twoich danych osobowych.
Sprawdz czy firmy robiace credit check (przede wszystkim Experian i Equifax) maja twoje dane poprawne, czy np. nie maja ich zduplikowanych pod roznymi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mk89: aż sam sprawdziłem. Jestem 5 lat w UK. Po przyjeździe bez problemu dostałem abonament i telefon w Tesco Mobile, tylko £10/miesiąc, żaden iPhone. Pierwszą kartę kredytową dostałem po roku w Capital One, potrzebowałem aby pożyczyć samochód na weekend. Miałem z tym trochę problem, tylko oni się zgodzili wydać kartę. Wcześniej próbowałem w banku w którym mam current acccout i innych firmach (np. Aqua), ale bez powodzenia. Od kilku lat regularnie
Pobierz skydancer - @mk89: aż sam sprawdziłem. Jestem 5 lat w UK. Po przyjeździe bez problemu...
źródło: comment_DM2N9ZyDmgeEmpWPjU8C6gbUFzg3h1WK.jpg
@skydancer
@mk89
@mielonkazdzika dziwnie działa ten experian. Jak sobie na nim założyłem konto jakiś rok temu miałem w okolicy 600 bez żadnej historii kredytowej i mieszkałem niecałe 3 lata. W międzyczasie dostałem kredytówkę od barclays żeby budować CS. Mortgage dostalem po 3.5 roku tutaj i CS na poziomie 900. Dzis już mam wywalone co mi tam pokazuje. Czy tam powinny jakoś znaleźć moje kretyty itp? Nic tu nie ma u nich.
Pobierz adekad - @skydancer 
@mk89 
@mielonkazdzika dziwnie działa ten experian. Jak sobie na...
źródło: comment_8k3GnG8gXoGLmdjlqjx7BsZDwzr0MrnU.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mk89: szczerze mówiąc kij wie jak oni to sprawdzają. Ja mam 3 kredytowki, używam ich i spłacam w miarę szybko, płace rachunki prawie wszystkie jakie są, wszędzie ustawione DD żeby nie było spóźnienia żadnego. Mam 900 punktów z groszami. A moja dziewczyna ma jedną kredytowke która czasami używa, czasami nie, płaci tylko abonament i internet w chacie, nic więcej i ma 960 punktów. Zawsze miała więcej ode mnie CS. Niby spoko,