•  

  Pietruszka po 20zł więc #januszebiznesu #oszukujo i sprzedają pasternak jako pietruszkę :)

  pokaż spoiler cieszycie się z #dobrazmiana ? :) Młode ziemniaki ok 4zł, zeszłoroczne 2-3zł i bardzo robaczywe i suche. Czereśnie minimum 20zł :) Wasze bombelki szybciej najedzą się czipsami i śmieciowym jedzeniem niż zdrowymi owocami i warzywami za srebrniki z 500+ wyrwane z kieszeni podatnika.

  #zdrowie #heheszki #pieniadze

  •  

   @widmo82: Sorry ale jaki ma związek 500+ z tym że pietruszka nie urosła bo susza była ??
   Jebnijcie się czasem w głowę bo jesteście śmieszni z tym fanatyzmem (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  •  

   @Mufi: to tak jak bys zapytał jaki ma związek cena paliw z dziś w porównaniu do dużo niższej ceny baryłki a tylko troszke droższym dolarze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Wy pelikany nie dostrzegacie żadnych negatywnych chorych decyzji i konsekwencji PiS.
   Szukasz bezpośrednich połączeń i reakcji z dnia na dzień... gospodarka w mało ktorym przypadku tak działa

  •  

   @widmo82: czeresnie sa po 18 w biedronce a to dopiero poczatek sezonu. można samemu posiac/posadzić warzywa i owoce

  •  

   Czereśnie minimum 20zł :)

   @widmo82: bo sie dopiero zaczęły ilości hurtowe... poczekaj ze 2-3 tyg i bedzie po pare zł w detalu

  •  

   @widmo82: Ale pierdololo sorry ale pisałeś o pietruszce a nie baryłce ropy...

  •  

   @Mufi: to nie pierdololo... to coś u Ciebie to jest krótkowzroczność gospodarcza :)

   +: grey_m
  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @widmo82: Masz najebane i tyle ale rozumiem to i cię nie winie.
   Przecież taki mózg gospodarczy nigdy nie słyszał że nowe tegoroczne owoce i warzywa są droższe a jak do tego dojdzie susza to już wgl. Wina PiSu...

  •  

   @Mufi: co roku sa susze i powodzie, co roku "nowości" sa drogie... ale tylko pelikany nie pamiętają cen sprzed roku kiedy były podobne susze i powodzie i że te "nowości" były dużo tańsze niż wartość inflacji :)
   Ważne, ze bombelki dostały i emerytom srebrników sypnęli

  •  

   @widmo82: no taki wał z tymi suszami co roku. W tym roku było kiepsko prawie 3-4 tygodnie bez deszczu. Zielone przyszło kurde dopiero pod koniec kwietnia. Na majówce widziałem drzewa które wypuszczały dopiero pąki. A rok temu w majówkę to było 30 prawie stopni w pradze jak byłem.

   Susza była a winny jest rząd za brak retencji, ale na cenę owoców/warzyw wpływa ich podaż. A na cenę paliwa w 50-60% podatki i obostrzenia, które z roku na rok sa co raz wyższe. Czaisz różnice?:P

  •  

   @MrMate: a czaisz że sucho w jednym regionie nie oznacza sucho na innym? Poszukaj na stronie IUNG Puławy jak kształtowała się pogoda do czerwca w odniesieniu do poprzednich lat.

  •  

   @widmo82: a czaisz, że główne regiony produkujące warzywa i owoce oberwały to suszą to powodzią? A do tego przymrozkami wcześniej. Mieszkam w łodzi, w okolicy widać to mocno. Wystarczy ruszyć dupę na rowerze za miasto i pogadać z kimkolwiek. Rodzina z małopolski dopiero jest na etapie pierwszych zbiorów ogórków polowych, a rok temu po majówce sprzedawali. Rodzina z wielkopolski obawia się o zbiory zbóż, choć nawadniali pola.

  •  

   @widmo82: czereśnie dziś na koreju za 12 zł ładne, za 10 kupisz jakieś brzydkie, brzoskwienie tanieją dziś kupiłem za 3zł/kg

  •  

   @Mufi: 1. Wyobraź sobie stary, że ta pietruszka która jest sprzedawana jest z zeszłego roku (żadnej suszy nie było). Tegoroczna dopiero rośnie (uroki warzyw korzeniowych) Chłodnie, szklarnie, sztuczne szklarnie, nie chce mi się tego tłumaczyć.
   2. Wyobraź sobie stary, że ceny warzyw w naszym kraju dyktują skupy a ta cena w skupie zależna jest.... od giełdy czyli kursy oraz sytuacja ekonomiczna kraju. Chcesz poczytaj więcej.
   3. Wyobraź sobie, że w 50% pietruszka i inne warzywa korzeniowe które nabywasz w naszym kraju detalicznie (nie tylko w dyskontach ale również na bazarach, rynkach etc.) to są warzywa pochodzące z zagranicy (nie słyszałem jeszcze o żadnych kataklizmach w Europie). W zeszłym roku nikt na lato nie straszył, że warzywa korzeniowe pójdą w góre bo są susze (ale o tych suszach piszę w 4 punkcie).
   4. Wyobraź sobie, że w obecnych czasach na ceny warzyw korzeniowych, nie ma absolutnie żadnego wpływu żadna susza, opady, wiatry, prądy, burze - NIC - technologia się zmieniła kolego.

   Wina leży po stronie rządu ponieważ ceny w skupach dyktuje giełda oraz w tym przypadku podlizanie się rolnikom i zawyżanie cen surowca w skupach (info z pierwszej ręki). Ja rozumiem, że wielu jedzie na PiS, wielu broni PiSu, wina jest przerzucana z PO na PIS i odwrotnie. Warto jednak w każdej ze spornych sytuacji, chociaż troche poczytać i dowiedzieć się, zanim będzie się ślepo bronić cymbałów z wiejskiej.

  •  

   @widmo82 akurat nie socjal jest tu wazny tylko te zjawiska ktorych z roku na rok przybywa... a rzad ma w dupie globalne ocieplenie

  •  

   @Sloneczko kurwa co ty pieprzysz? W zeszlym roku byla najwiejsza susza w ciagu ostatnich kilkunastu lat... nie tylko u nas ale tez na zachodzie m.in. w niemczech... a importowane badziewie to kupujecie w marketach na wasze zyczenie...
   A punkt 4 to juz w ogole xDD
   Mamy takie czasy w których właśnie pogoda ma największy wplyw na rolnictwo i ten wplyw z roku na rok przez coraz częstsze zjawiska ekstremlane rośnie...

  •  

   @siodemkaxx xd szkoda słów, swoją wiedz czerpiesz z dziennika rolniczego na TVP gdzie wmawia się ludziom pewne rzeczy. Włącz swój mózg cumplu

  •  

   @Sloneczko xD czerpie z tego ze jestem rolnikiem, ty czerpiesz wiedze chuj wie skąd i piszesz totalne bzdury...