Wpis z mikrobloga

Dziś w cyklu "Zapomniane lub mało znane filmy ze Złotej Ery VHS" kolejny obraz z kręgu science-fiction, choć połączony z akcją, a nawet thrillerem.
Oto opowieść o futurystycznym więzieniu w totalitarnej Ameryce, gdzie o wolność i życie będzie walczył Christopher Lambert.
Film znany i lubiany w wypożyczalniach video ;)

" Forteca " (cz. 1 - 1992)

W niedalekiej przyszłości rząd USA chcąc ograniczyć liczbę ludności wprowadza prawo do posiadania tylko jednego dziecka. John Brennick i jego żona Karen łamią je i próbują uciec do Meksyku. Złapani na granicy zostają skazani na 31 lat i wysłani do prototyponego więzienia prowadzonego przez korporację Tel Mech.

Całym kompleksem więziennym steruje bezwzględny superkomputer, kontrolujący dzięki technologii nawet myśli skazanych.

Nie mogąc pogodzić się z niesprawiedliwym wyrokiem John postanawia uciec, w czym pomagają mu współwięźniowie i przetrzymywana przez naczelnika żona, która "wpadła" mu w oko.

Dotąd nikomu się to nie udało.


Zwiastun HD.

Zwiastun po polsku z dawnego VHS (słaby obraz).

Strona Filmwebu.

Cały film on-line PL (CDA, 720p) .

Nakręcono także kontynuację filmu, ale "Forteca 2" jest już słabsza, z podobną fabułą, tyle że tym razem więzienie jest umieszczone na orbicie, zamiast na postapokaliptycznym pustkowiu. Choć i tak można obejrzeć ;)

Poprzednie i kolejne tytuły znajdziecie pod tagiem ⇨ #zlotaeravhs.

#fantastyka #akcja #filmnawieczor #gimbynieznajo

Pobierz Montago - Dziś w cyklu "Zapomniane lub mało znane filmy ze Złotej Ery VHS" kolejny ob...
źródło: comment_94AzpQdg2uul7ep8edsX0WKjk0XXWJHt.jpg
  • 10
@Harry_Angel:

Od początku o nim pamiętam, ale czekałem przynajmniej na100 obserwatorów, żeby informacja o filmie mogła dotrzeć do szerszego grona zainteresowanych ( ͡º ͜ʖ͡º)
A skoro już to się spełniło, to wkrótce będę prezentował właśnie takie pozycje jak Nemezis, i inne ówczesne hity wypożyczalni ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Harry_Angel:

No to w takim przypadku to jest oczywiste ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Choć spotkałem na Filmwebie również małolatów - takich po 20-tce -
którzy znali dużo porządnych filmów z czasów VHS ;)
Ps. Ja mam kilka latek więcej od Ciebie :P