•  

  Marzy mi się technologią umożliwiająca świadome przeżywanie i możliwość powracania do światów ze snów. Czasami sny mają tak niezwykłe uniwersum, że chciałoby się do niego wracać, a nikt nie stworzy tak porytych światów jak podświadomość.
  #nauka #technologia #psychologia #sny #sen #oswiadczenie

  •  

   Pisarze fantastyki by stracili pracę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Keris literatura to osobny rozdział, tam przeżywasz linearnie fabułę o losach bohaterów, stworzoną wcześniej świadomie przez kogoś innego.
   Światy ze snów porównałbym raczej do gier i VR, gdzie ty decydujesz o swoim losie w świecie stworzonym przez twoją podświadomość i tylko przez nią ograniczonym.

  •  

   @troglodyta_erudyta: Jakoś tydzień temu przyśniło mi się, że przebudzam się, porywa mnie w nocy z łóżka kosmita który się ładnie przedstawił (nie pamiętam imienia coś jak Aśtar Szeran xD) powiedział, że ludzkość czeka zagłada bo wszystko dzieje się tu zbyt szybko.
   Dał mi misję ocalenia ludzkości i ucieczki do innego wymiaru... całą planetą :| Niczym bohater amerykańskieo filmu z pomocą obcych uratowałem Ziemię, odfrunęliśmy w sposób którego nie pamiętam i znaleźliśmy się na orbicie innej gwiazdy gdzie wszystko toczyło się 2 razy wolniej ( ಠ_ಠ)

  •  

   @troglodyta_erudyta: pytasz i masz, kilka godzin temu, byl wpis o tym ze chlopaki pracuja nad Twoim postulatem :))
   https://www.wykop.pl/wpis/41834829/przeczytalem-artykul-ktory-tak-mna-wstrzasnal-ze-m/
   spróbuj ugryźć jeszcze to:
   https://waitbutwhy.com/2017/04/neuralink.html

  •  

   @Obruni

   pytasz i masz
   Biorąc pod uwagę, że dopiero nad tym pracują i nawet jeśli, optymistycznie patrząc, w ciągu kilku lat miałoby to być wprowadzone do użytku przez armię USA, to do ewentualnego udostępnienia tej technologii do użytku cywilnego jeszcze bardzo daleka droga. Już nie wspominając o tym, że nawet będąc dostępna cywilnie, ta technologia raczej nie będzie szybko rozpowszechniona na dużą skalę i tylko nieliczni będą mogli sobie na to pozwolić.

   Stąd też jeszcze daleka droga, by wykorzystywać interfejs mózg-komputer do wspomnianego przeze mnie celu. Co innego użytkowanie w celu bezpośredniej obsługi sprzętu wojskowego przez mózg, a co innego przetwarzanie przez komputer marzeń sennych i tworzenie na ich podstawie eksplorowalnych interaktywnych światów.

   Być może kiedyś coś takiego uda się opracować i wprowadzić na szeroką skalę, ale obawiam się, że to może się stać niekoniecznie za naszego życia ¯\(ツ)

Gorące dyskusje ostatnie 12h