Wpis z mikrobloga

24/100 #100perfum #perfumy

Ermenegildo Zegna Acqua di Bergamotto (2015, EdT)

Zegna. Dla mnie marka - enigma. Poznałem ją dopiero wtedy, gdy dostałem próbkę bohatera dzisiejszego wpisu. Dzisiaj opiszę jeden z zapachów często polecanych na upalne lato.

Na początku dostajemy ostre cytrusy, ani słodkie, ani gorzkie, dość świeże. Po godzinie pachnie mydłem, ale takim z dziadkowej toaletki. No właśnie, mam z nim taki problem, że mi on pachnię dziadkowo. Z ciekawości rzuciłem okiem na Fragrantice i tam widzę, że miał premierę nie w 1955, a 2015r.

Opinie i recenzje ma bardzo pozytywne, spoczko. Myślę sobie, że zapewne te perfumy chodzą w okolicach 50zł za 100ml, dlatego ludzie są tak zadowoleni. Nic bardziej mylnego. Za setkę zapłacimy 300zł! Przez cały czas pisania tej recenzji zastanawiało mnie, czemu one tyle kosztują, bo sam zapach jest co najwyżej przeciętny, jakość składników nie jest nawet przeciętna, bo czuć jakąś tanią chemię. Na półce postawiłbym go pomiędzy X-Boltem i jakimś innym biedronkowym, czy lidlowym "hitem", a nawet takie cuda potrafią być bardziej naturalne.
Trwałość na poziomie 3-4h i praktycznie żadna projekcja. Po dziesięciu minutach muszę szorować nosem po nadgarstku w poszukiwaniu jakiejkolwiek woni Zegny.

Sam zapach przywodzi mi na myśl coś, czym jakieś 60 lat temu oblewali się starsi panowie, niezbyt majętni, lecz chcący czymkolwiek pachnieć.

Kolejny zapach, nad którym zachwytów zwyczajnie nie rozumiem.

Typ: citrus aromatic
Zapach: 5/10
Trwałość: 3/10
Projekcja: 2/10
Oryginalność: 8/10
Komplementy: 2/10
Podobne zapachy: Acqua di Parma Colonia, Zegna Italian Bergamot
Cena: 300zł za 100ml
https://www.fragrantica.com/perfume/Ermenegildo-Zegna/Acqua-di-Bergamotto-31262.html

tl;dr

Pobierz KaraczenMasta - 24/100 #100perfum #perfumy

Ermenegildo Zegna Acqua di Bergamotto (...
źródło: comment_w5njyZZmjiAu188TmS7x48NeihpDXWZu.jpg