•  

Kolejny bezsensowny wysryw (w sumie podobny wpis na ZapRead, ale mam wenę napisać go drugi raz XD)

2017 rok w Steem to zmiany - wiadomo, pompa na smoczych monetkach sprawiła, że ludzie zauważyli dość duży rynek finansowy, a Steem umożliwiał całkiem ładny zarobek (serio, 2-4k miesięcznie bez problemu wyciągałem w bitka). Pojawił się natłok ludzi - różnych. Wśród nich patostreamerzy, którzy nawet są ludźmi xd No, ale jeden z nich kiedyś (bo wiadomo, nie można było z nimi gadać początkowo) życzył mi i koledze śmierci w komorze gazowej i jakieś tam epitety. Oczywiście wiadomo, że by tak nie było, ale w jakiś sposób to zabolało mnie. Coś co uważałem, za ciekawą platformę nie przewidziało agresji niektórych osób. Z czasem sytuacja się uspokoiła i w ogóle, ale coś się zmieniło.

To był pierwszy raz gdy ktoś groził mi, a nawet nie był najgorszy.

Z czasem pojawiło się tego więcej, oprócz gróźb zaczęło się wysyłanie anonimów czy zbieranie danych, jakieś informacje, że mają różne dane z wykopu, które mają mnie kompromitować / niszczyć. Czy były takie dane? Nie wiem, podobno tak. Natomiast nie miąłem powodu nie sądzić jak kiedyś ktoś podesłał mi informacje o innych - różne screenshoty (które nie były ciekawe - ale ktoś robił screenshoty z rozmów), informacje personalne. Oczywiście pozgłaszałem to tym osobom, by wiedziały, ale niewiele można było zrobić :D

Wiedziałem, że są dwie drogi - albo zniszczyć albo odejść. Ostatecznie planowałem odejść, ale po drodze obserwować sytuacje. Technicznie to jest Steem, jedna wielka wojna, a ja byłem w stanie bez problemu rozwiązać problem. Ale prawdę powiedziawszy niewiele to zmienia. Nie będzie to pierwsza ani ostatnia tego typu organizacja. Oczywiście różne groźby (podpierdoleniem do skarbówki xD) czy anonimy się dostawało, ale to już jest wpisane "w ten zawód".

Natomiast z czasem budziło się drugie ja - Yami Fervi. Jak ktoś mi groził czymś (a zdarzało się, że nie zawsze były anonimy) to oczywiście nie flagowałem go, ale obserwowałem co ciekawego robi, a jak można było jakoś mu zaszkodzić - to czemu nie?

Z czasem jednak kolega mnie poinformował, że cóż - jedyna szansa to faktycznie przygotować się do ewakuacji. Z jednej strony nie wierzyłem w to, z drugiej jak część osób, które znałem od dawna zaczęło coś "nie do końca fajnie się zachowywać" to uznałem, że to już faktycznie czas. Oczywiście ludzie wierzą, że wrócę za tydzień albo za dwa. Ale nie ma odwrotu. Niektórzy głoszą upadek polskiej społeczności Steem - trudno. Nie ma szans na powrót. Oczywiście szalę dobił Hard Fork 21, który jest żartem, kopie w dupę twórców+małe konta na rzecz wielorybów i czytelników. Świetna pora na odejście

PS. Co do usunięcia konta - oczywiście witness nasz wspaniały wyśmiał, że jest to niemożliwe, bo blockchain. Innego zdania był programista, który stwierdził, że po prostu nie zrobią tego, bo otwiera furtkę do cenzury. Od taki paradoks, ciekawe kto ma racje. A może trzeba prawnie zmusić witnessów do usunięcia konta? Taki precedens w świecie kryptowalut ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS2. Aż jak mogę się poskarżyć xd Dawno temu był konkurs do ilovecrypto na temat reklamy Steema - mimo, że iLovecrypto jest turbo niszowe i nawet mój wpis na dobreprogramy dotarł do większej grupy ludzi (XD - i nawet złamanego satoshiego za to nie dostałem) ... a zresztą, skończył się i ma być drukowany. Jest to o tyle ciekawe, że gratulują autorowi osoby, które chciały go ujebać, a autor wszystkim dziękuje. Taki chichot losu i interesów.

Interesy w Steem to świętość, jeśli można cię sprzedać za satoshiego, to to zrobią ludzie. Oczywiście można się oburzać, że to świetna platforma, ale prawda jest taka, że jakby ludzie nie byli dla pieniędzy, to by bez przeszkód wyłączyli monetyzację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bitcoin #kryptowaluty #steem #steemit

•  

@fervi: Ja ze steem zrezygnowałem po akcji ukrycia thedarkoverlord, po cichu go wycięli ze społeczności.
      https://www.wykop.pl/wpis/38100041/od-poczatku-gdy-poznalem-steemit-steem-bylem-wielk/

•  

@fervi: Dlatego też rozwijam ZapRead jakby ktoś pytał. Moim zdaniem to może działać lepiej od Steem bez otoczki zepsucia społecznego
      @PrawieJakBordo: To wyślij na PW nick :D Ale to nie jedyna osoba, którą wycieli (z interfejsu). Ja staram się o wycięcie z blockchaina całkowicie - to dopiero wyzwanie xd

•  

@fervi: Kombinacja pieniędzy i portali społecznościowych to jest najgorszy pomysł w całym Internecie. ZapRead nic tu nie zmienia. To nie jest problem techniczny. Problem jest w tym, że to przyciąga najgorszych ludzi z najgorszych powodów. Jak ludzie zwęszą zarobek, to lecą jak muchy do gówna. Nie dlatego, że mają coś wartościowego do podzielenia się, a dlatego, że chcą coś zabrać. ZapRead jest na razie OK tylko i wyłącznie dlatego, że niewiele ludzi potrafi używać LN, więc działa jak filtr. Jak tylko stałby się popularny to też się stoczy. Nawet reddit ma problem z ludźmi, którzy uprawiają carmawhoring, pomimo tego, że są to jedynie bezwartościowe punkty. I portale społecznościowe (jak twitter) są ogólnie toksyczne.

To jest wszystko toksyczność do siódmej potęgi. Nie tykajcie się tego. :D

+: MysGG
    •  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@dpc8: No nie wiem - może masz rację. Z drugiej strony w przyszłości pieniądze by zarabiały tylko te osoby, którym tekst by się spodobał. Bo umówmy się - jak ci nie oddam swoich smoczych monetek to nic nie będziesz miał
      @Nic_tu_po_mnie: http://www.wx.pozytywniej.pl/upload/0b4141229f1fd4aa60c999016d85cd168534.jpg

•  

@fervi: a publikujesz na Medium? Na obecną chwilę są w moim mniemaniu liderem rynku płatnych publikacji.

•  

@kamil-wasniewski: Nie, ale też nie wiem czy warto iść tą drogą. Może ... :P
      Jestem lipnym pisarzem

•  
      brodatylarry

+1

@fervi to ja napisze to samo co na zapread

Steemita (bo to był najambitniejszy projekt na steem) zabiła możliwość dawania ujemnych głosów (wykopowych minusów) i brak limitu sp. Na przykład rozwiązanie na zasadzie- po osiągnięciu limitu Steem Power jako nagrody dostajesz już tylko Steem Dollary i tokeny STEEM.
      To by było o wiele lepsze bo nie było by ludzi którzy jednym upvotem mogą cie wyboostować o $50 wiecej niz inni. "Hierarchia" nie była by wtedy tak bardzo rozciągnięta.

+: Racibo
    •  

@brodatylarry: Niby tak, ale nie wiem czy do końca, bo by pewnie osoby poszły w multikonta. Może na zasadzie - post nie może zarobić więcej niż 10 dolarów - chociaż by powstało dużo postów. Nie wiem xd

•  
      brodatylarry

0

@fervi to co napisałem + weryfikacja albo filter który by pomagał w nie robieniu multikont. Ograniczenie zarobków tak jak napisałeś też bylo by spoko

•  

@brodatylarry: no właśnie KYC to tak średnio w świecie krypto. Tak, Dan Larimerererererere wprowadzi do swojego steema, ale nie jestem zwolennikiem.

Tak naprawdę nie wiem co jest dobre. Ja myślę, że ZapRead, bo muszę stracić, by ktoś mógł zyskać i vice versa. A to skłania nas do zadania pytania - czy dobrze rozdaję swoją gotówkę.

•  

@fervi: Widzisz jakie toksyczne środowisko. Udawana, wymuszona uprzejmość, ale faktycznie walka o hajs :/

•  

@cyberpunkbtc: Na szczęście powoli się detoksykuję. Ciekawi mnie czy użytkownicy Steem siedzący na wykopie to czytają czy nie xd

•  

@fervi: To jest jak z tym deweloperem ETH który stał się wrogiem, bo mówił głośno o problemach...
      https://www.wykop.pl/wpis/41750465/afri-schoedon-glowny-developer-ethereum-parity-jed/

•  

@cyberpunkbtc: Też tak myślę. Wiesz, poznałem parę fajnych osób. Ale to dosłownie myślę po tym czasie stosunek 30% do 70% wrogów. Żal mi niektórych osób, ale tak trzeba było.

Oczywiście może z proporcjami przesadzam, znam trochę fajnych osób, trochę niefajnych. Przeraża mnie jednak skala troszkę

•  

@fervi: Jestem pod wrażeniem że i tak, tak długo tam wytrzymałeś. Ja uciekłem z stamtąd po wspominanym przybyciu patostrimerów. W pewnym momencie na #polish było więcej gównianych filmów i letsplayów a niżeli wartościowego materiału. Trochę szkoda mi ludzi którzy poświęcają się temu co tam robią, a raczej temu że niespecjalnie mają alternatywę przy tym co oferował steemit i jak był wygodny.

•  

@olesh: Pod względem finansowym ciężko. Pod względem fajności mam coś, ale na razie nie do końca zrobione. Cóż - liczę, że Steem będzie finansował tą drugą platformę. Bo wiesz, steem jest w kryzysie (przynajmniej moim zdaniem), ale zawsze będzie jakaś "masa", która będzie to rozwijać. Może im się uda, nie wiem

•  

@olesh: jakby co to patostreamerow juz nie ma.

•  

@emjot86: Ale jest nie stabilna sytuacja.

Ogólnie z chęcią bym wrócił na steemit ale nie chce mi się znowu wdrażać w środowisko. Wolał bym zacząć od nowego młodego portalu, takiego jaki był stemmit przed booomem po 10$ za steem

+: Racibo
    •  

@olesh: No niestety. Szkoda, bo swoje początki wspominam naprawdę udanie, ale im dalej w las tym gorzej. Natomiast obczaj ZapRead, bo tam zarobek pochodzi z czyjejś kieszeni (czyli ja Ci w sumie przelewam) - tak więc pewnie 99% postów w przyszłości (bo na razie gość poprawia błędy i wszystko i nie reklamujemy xd) nie dostanie ani centa. Ale może się mylę, bo sam liczę, że serwis będzie miał reklamy, którymi będzie dofinansowywał system. No i jest open source xd