Wpis z mikrobloga

Witam ponownie Mirki.
Będę kontynuować temat #pedofilia #molestowanie #depresja.
Pozwolę sobie zawołać osoby wypowiadające się pod poprzednim postem i rozwinąć temat i odpowiedzieć na wasze pytania.
@antek_akrobata @Eskeel @Mnichuy @Poprosze_herbate

Najgorsze jest właśnie gdy gdzieś słyszę albo czytam, że „Teraz sobie przypomniał/a” , „Dawno temu a teraz nagle o tym mówi”…
Nikt nie pomyśli i nawet nie stara sobie wyobrazić jak to jest.
Przypominam sobie o tym wszystkim każdego dnia. Przy nawet najmniejszej sytuacji, która mi się z tym kojarzy np. widzę osobę o podobnej posturze jak on na ulicy.
Co jest najgorsze?
Wyobraźcie sobie, że kochacie się z waszą drugą połówką i nagle coś wam się przypomina…
I już nie jesteście z ukochaną osobą ale wracacie… Znowu jesteście w tamtym pokoju a zamiast twarzy ukochanego widzicie twarz waszego potwora…

„Nagle mi się przypomniało, tak?”
No nie.
Po prostu po iluś tam latach jestem w stanie o tym powiedzieć, bo dusi mnie to i rozwala od środka i nie daje sobie z tym rady.

Mentalność ludzi jest taka, że współczujemy osobom, których ran nie da się nie zauważyć. Osoby, które cierpią psychicznie są bagatelizowane bo ich ran nie widać na pierwszy rzut oka…

Pomoc psychiczna w Polsce jest na tak żałosnym poziomie, że szkoda gadać.
Od razu to mogą Cię zabrać do szpitala psychiatrycznego, dobrać Ci jakieś leki i tyle. Dalej radź sobie sam.

A jeśli chodzi o tematy psychoterapii na NFZ to terminy są paromiesięczne…
Prywatnie to koszty około 100-150 zł za wizytę a takich wizyt powinno być najlepiej 2 razy w tygodniu + grupa wsparcia. Koszty są więc spore, więc ta niemożność skorzystania z pomocy dobija jeszcze bardziej. Inny temat to niekompetentni psychoterapeuci.

Dalsze życie…
Coraz bardziej uświadamiam sobie, że moje życie już zawsze będzie koszmarem i jedyne rozwiązanie to odejście z tego świata.
Póki co jestem na etapie planowania, czekania aż okres karencji na polisie ubezpieczeniowej minie i moja rodzina coś ze mnie dostanie.

Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć na nie w kolejnym wpisie.

#zalesie #depresja #pedofilia #polska #pikatchumedrkuje
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PikachuPTSD: co mogę powiedzieć... bardzo Ci współczuję. Nie moge sobie nawet wyobrazić jaką traumą to musi być, życie z takim piętnem.

Nie wiem jak z finansami (gnój co zniszczył ci życie powinien teraz za wszystkie terapie płacić, ale domyślam się, że to niemożliwe) ale co do niekompetencji... nie można powiedzieć, że w Polsce nie ma żadnych dobrych specjalistów. Inna sprawa to pewnie odległość czy koszta... Mimo wszystko - istnieją.

Szkoda mi