Wpis z mikrobloga

Wiecie co najbardziej mnie cieszy w sukcesie Redów?

Fakt, że Polska jako kraj przez lata był pomijany przez największych wydawców, zawsze uważano, że u nas gier się nie robi i nie kupuje, bo wszyscy piracą. Zawsze wchodziliśmy gdzieś tylnymi drzwiami i siadaliśmy przy stoliku dla dzieci, podczas gdy inni mieli pełne lokalizacje, gry na czas. Teraz pojawia się taki Wiedźmin, który dumnie wbija frontowymi drzwiami i mówi "Od dzisiaj my tu też siedzimy", ale to jaki hype wywołuje Cyberpunk to jak #!$%@? się wielką ciężarówką przez ścianę i przysypanie innych gruzem. Chyba tylko premiera nowego Half-Life mogłoby to przebić. Redzi nie #!$%@? tego!

#cyberpunk2077 #e3
źródło: comment_T2Hs6tcYJoass4CjjWu7HnWhO2WBeY3f.jpg
  • 74
@jamerokudasaj: @Clefairy: @kaczek93: Co XD
Redzi pokazują, że Polska jako rynek jest opłacalna i warto wydawać gry na nasz rynek z pełną lokalizacją. Przykładowo Nintendo nadal ma w nas #!$%@? i wszystko leci przez Czechy, a język polski nie pojawia się nawet w portach gier, które polski już miały. Tak, dla zachodu Polska to nadal niepewny rynek, tak nadal nas ignorują bo boją się ryzyka.
@WilecSrylec: No i co niby Wiedźmin w tej kwestii zmienia? Polska to nadal niepewny rynek. Jedna gra, w dodatku polska, ma być dowodem na to, że nagle się opłaca? Wiedźmin jedzie na właśnie takim patriotyzmie jaki ty pokazujesz i dlatego ma taką sprzedaż, dlatego w Polsce mało osób ją piraci i dlatego ma takie wyniki, bo nie wypada "naszych" okradać. W dodatku CDP był małym studiem, robili grę AAA z budżetem
@Poprosze_herbate: Nintendo jest wydawcą swoich gier.

@restecp: Zapomniałeś tylko, że polski gracz staje się coraz bardziej graczem konsolowym, a nawet pctowcy już tak nie piracą. Zajmujemy 23 miejsce na świecie pod względem wartości rynku gier, a wiedźmin wyznaczył pewne standardy w branży, które teraz inne studia powielają. Cyberpunk ma szansę odnieść światowy sukces, a patrząc po tym jak weszli rok temu na konferencję Microsoftu to mam wrażenie, że już są
Fakt, że Polska jako kraj przez lata był pomijany przez największych wydawców, zawsze uważano, że u nas gier się nie robi i nie kupuje, bo wszyscy piracą.


@WilecSrylec: Gówno prawda. To o ruskich tak myślą, dlatego my mamy ceny zachodnie, a oni specjalne niższe, żeby ich zachęcić do kupna.
@SzlachcicPolny: Dla przeciętnego gracza z Ameryki nie różnimy się niczym od Rosji. Jeszcze kilka lat temu gry trafiały do nas z opóźnieniem, a Gothic za polski dubbing był wychwalany pod niebiosa. Nadal takie koncerny jak Nintendo nie traktują nas poważnie za sprawą pegazusa.
@czy_pisiont: sam nie pamietam kiedy ostatni raz cos spiracilem z wyjatkiem jakis skamienialych gier ktorych nie mozna dostac na GoG.

Inna sprawa ze rzeczywiscie uroslo grono konsolowcow bo pamietam jeszcze za gowniaka ze stalismy pecetami a teraz spora czesc osob kupuje konsole. Raz ze wychodzi to taniej (nie trzeba bawic sie w upgrade, srednia zycia generacji konsol jest dluzsza niz wytrzymalosc parametrow PC ktorego hardkorowy gracz musialby srednio co 2 lata
@WilecSrylec: Myślałem już, że piszesz o sukcesie całego narodu, kek.

A co do branży: CDP nic nie zmienił, po prostu polska biedny kraj i nikogo nie obchodziła. Społeczeństwo zaczęło się bogacić, kupuje gry w sklepach, a nie w internecie na torrentach, to i pieniądze i szacunek przyszły. Ja osobiscie gardzę tym paskudnym logo "gra w polskiej wersji". Ale rzecz gustu.
@RatKing: Zmienia, bo zwiększa wartość rynku gier, a na takie rzeczy patrzą ci mityczni analitycy. Google Stadia (nie żebym się tym akurat jarał) znowu omija Polskę traktując nas jak trzeci świat.
@slozubn: ja tam gram po prostu w starsze tytuły , da się na pc grać tanio, jak w 2012 dałem za pc coś kolo 1k za procesor, ram, mb (dysk i zasilacz miałem z poprzedniego)tak później kupiłem tylko gtx 970 + ssd i dopiero miesiąc temu zmieniłem mb i procesor na i5 4590 , no ale wiadomo każdemu według potrzeb
@WilecSrylec Przecież dalej sporo osób piraci a adblocka ma z 90% użytkowników internetu w Polsce. Dla reklamodawców i wydawców jesteśmy trzecim światem. Mało gier wychodzi z dubbingiem i tłumaczenie kończy się na napisach.
@WilecSrylec Przecież dalej sporo osób piraci a adblocka ma z 90% użytkowników internetu w Polsce. Dla reklamodawców i wydawców jesteśmy trzecim światem. Mało gier wychodzi z dubbingiem i tłumaczenie kończy się na napisach.
@Thomasx17: mozemy zaczac od nieudawania ze wszystkie kraje na zachod od polski to jakas mityczna ostoja cywilizacji i klub dla dzieci bogatych rodzicow gdzie nie chca nas wpuscic i gdzie wszyscy maja takie same opinie, zwyczaje, i tradycje
Fakt, że Polska jako kraj przez lata był pomijany przez największych wydawców


@WilecSrylec: Przez kogo? Grałem i kupowałem gry od dwóch dekad i jakoś tego nigdy nie odczułem, może pojedyncze gry i opóźnienia niektórych premier ale to akurat było częste nie tylko u nas.

Nintendo w Polsce w ogóle nie istnieje


@Shamalamamayman: Rozumiem że w Polsce nie możesz kupić konsol Nintendo i gier na nie? Zdajesz sobie sprawę, że w
@miczal: co? Mówię, że tak wielki sukces Wiedźmina na polskim rynku nie może być przekładany na inne tytuły, bo Polacy kupowali Wiedźmina często ze względu na to, że CDP to polskie studio. O tym czy się opłaca decydują już wydawcy innych gier i tyle, a Wiedźmin i jego sukces nie ma żadnego wpływu na ich decyzje.
co? Mówię, że tak wielki sukces Wiedźmina na polskim rynku nie może być przekładany na inne tytuły, bo Polacy kupowali Wiedźmina często ze względu na to, że CDP to polskie studio. O tym czy się opłaca decydują już wydawcy innych gier i tyle, a Wiedźmin i jego sukces nie ma żadnego wpływu na ich decyzje.


@restecp: Moment po tym jak napisałem komentarz i go przeczytałem to go usunąłem, bo był to
@Hedage: na wykopie to juz jest standardowe ze jest jakas chora tendencja do narodowego biczowania sie i ponizania co pieknie wpisuje sie w odziedziczone z prlu trendy do porownywania sie z "zachodem"
Przeciez zjara wiedzminem maja tylko polaczki. Mowie tutaj o grze, wiedzmin, nie o postacii geralta ktory jest juz kultowy i pojawia sie w roznych grach (np monster hunter world, czy soul calibur)
WooooW nasza gra taka slawna i popularna. Cyberpunk, bedzie tylko i az w najlepszym wypadku bardzo dobra gra, czy nawet zajebista. Kupie zapewne na premiere, ale nie bedzie to jakis przeskok w gameplayu o jakies 20 lat w przod
Cyberpunk, bedzie tylko i az w najlepszym wypadku bardzo dobra gra, czy nawet zajebista. Kupie zapewne na premiere, ale nie bedzie to jakis przeskok w gameplayu o jakies 20 lat w przod


@Mariusz_Drugi: A co uważasz, za przeskok "20 lat w przod"? Może kojarzysz kilka tytułów:

The Legend of Zelda: Ocarina of Time
Tekken 3
Gran Turismo
Half-Life
Metal Gear Solid
Resident Evil 2
Grim Fandango
StarCraft
Thief: The Dark Project
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tegotypu: wyjedź do USA i zapytaj o Polskę. Połowa ludzi nie będzie kojarzyła takiego państwa, a jak już to tylko z Rosją. Druga połowa powie Ci, że to jakiś kraj trzeciego świata gdzie tylko bieda i ludzie nieskalani inteligencją. Zachodnie stereotypy na temat Polski są niezmienne od lat.