•  

  Jeszcze nie wiadomo z jakich powodów nożownik zaatakował księdza, i czy jest on zdrowy psychicznie, ale Kuria już znalazła winnych. Jak w tym kraju ma być dobrze? Co następne? Samosądy na każdym, kto z uzasadnionych powodów kleru nie lubi? (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  - Po raz kolejny przekonujemy się, że przyzwalanie na hejt i język nienawiści może przynieść tragiczne skutki. Od słów jest bardzo blisko do czynów. Czy tym razem wyciągniemy w końcu wnioski- skomentował napad ksiądz Rafał Kowalski rzecznik Archidiecezji Wrocławskiej. Dodał, że z pewnością nie był to personalny atak na księdza Ireneusza, tylko na osobę w sutannie.

  https://polskatimes.pl/wroclaw-ksiadz-ugodzony-nozem-kuria-to-skutki-hejtu-na-kosciol/ar/c1-14198129

  #bekazkatoli #patologia #neuropa #4konserwy #pedofilewiary

  źródło: i.imgur.com

  •  

   @xandra: Możliwe, że to była jakaś ustawka. Wszak teraz wszystkie niewygodne dla watykanskiego okupanta tematy zejdą na drugi plan. Pedofilia? Panie, co mnie to, księdza nożem dźgnęli!!!!!

  •  

   @xandra: wiadomo, że zdrowy to on nie jest. Dziwi tylko reakcja mediów

  •  

   @xandra: A to nie był jakiś bezdomny? Taki to raczej miałby w nosie dzisiejsze spory o mowę nienawiści.

  •  

   @Maneharno: Nie wiadomo, być może to ofiara molestowania? Faktem jednak jest, że nikt przy zdrowych zmysłach by tego nie zrobił. Bardzo dziwi.

   @Poro6niec: Troszkę to jednak grubymi nićmi szyte.

   @bialysep: Pewnie tak, ale przecież KURIA JUŻ WIE! Witki opadają.

  •  

   Jako, że mamy dzień parodiowania prawactwa, powiem jedno: to był false flag, a ataku dokonał najpewniej nacjonalista, aby zaszkodzić środowiskom progresywnym. Członkowie środowisk nacjonalistycznych mają w zwyczaju, że kłamią, podburzają opinię publiczną tylko po to, aby pokonać wroga.

  •  

   @Haramb3: Być może się przekonamy, wtedy to byłaby afera.

  •  

   nacjonalista

   @Haramb3: Prawdziwy polski nacjonalista nigdy nie będzie trzymać sztamy z watykanskim okupantem naszych słowiańskich ziem

  •  

   @xandra: ofiara molestowania? jak on był starszy o kilka lat czy nawet dekadę od ofiary ugodzenia

  •  

   @Maneharno: Nie koniecznie tego księdza mógł być ofiarą.

  •  

   @xandra: ta już jeden był ofiarą rządów platformy. No, ale to była inna sytuacja, wtedy był winny hejt.
   Nikt normalny nie dźga kogoś nożem, a jak jeszcze dźga się jakiegoś randoma to już w ogóle niezły musk

  •  

   @xandra: mamy doczynienia z efektami propagandy strachu i sączenia mowy nienawiści przez Platforme z przystawkami.

  •  

   @Bezglutenu: Nie, mamy atak szalonej osoby, tylko nie znamy powodów, bo nikt normalny nie dźga nożem innego człowieka. A Konkordat w tej postaci powinno się zlikwidować i pozbawić KK WSZYSTKICH przywilejów, oraz zakazać działalności gospodarczej! Albo wiara, albo interesy, koniec kropka. https://pl.wikipedia.org/wiki/Finansowanie_związków_wyznaniowych#Polska

  •  

   @xandra: to co mówisz, śmierdzi komunizmem.
   Już nawet nie wspominam, że mylisz działalność społeczną z gospodarczą. W gospodarczej siano wydajesz a lasery i gumowe balony a w społecznej, przeznaczasz dochód na cele statutowe organizacji.

  •  

   @Bezglutenu: Porównaj sobie finansowanie KK w innych państwach i w Polsce. Jeszcze szersza lista na filmie, w skrócie:

   Wynajem nieruchomości, grunty i nieruchomości od Państwa (za śmieszne pieniądze), działalność przemysłowa (dewocjonalia), handel (dewocjonalia, księgarnie), usługi święceń, prowadzenie gospodarstw rolnych (w których parafianie pracują za darmo jako parobkowie), dotacje unijne (na te gospodarstwa), turystyka, cmentarze, 1% podatku, darowizny spółek skarbu państwa, emerytury (z naszych podatków), dotacje, dotacje, dotacje... działalność pseudo urzędnicza (papierki wystawiane przez księdza), wypominki, pensje dla kapelanów i pseudo żołnierzy, koszty kaplic, pensje i ZUS katechetów, fikcyjne darowizny (odpisywane od podatku), zwolnienia z cła i akcyzy, nadużycia rządowe i samorządowe (prąd za darmo, internet za darmo), a to nie jest wszystko

   Teraz ciekawostka, KK jest największym posiadaczem gruntów w Polsce poza Skarbem Państwa, z samych dotacji z UE idą ogromne pieniądze, a on te grunty wynajmuję, bądź wykorzystuje do działalności gospodarczej.

   Podobnie ma się sprawa z wynajmowaniem pod działalność gospodarczą nieruchomości, które podobnie jak grunty... zwyczajnie Polsce i Polakom ukradł, lub jak kto woli wyłudził. Afera związana z Komisją Majątkową tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_majątkowa

   To co? Religia czy biznes i władza? Zapoznaj się z materiałami.

   źródło: youtube.com

  •  

   @xandra: w innych Państwach nie było Komuny, która zabrałą cały majątek kościołowi.

   Jak poszukasz info jaki jest majątek kościoła na zachodzie to się za głowe złapiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Bezglutenu: Chyba uważnie nie przeczytałeś. KK zanim mu zabrano ziemie, nagminnie przepisywał je na osoby prywatne, występowano wielokrotnie o odszkodowania za tą samą ziemię (rekord to 16x) i je otrzymywali (sic!), albo zwracano wielokrotnie przez ich machlojki (sprawa gruntów Morawieckiego, któremu ziemię polecił biskup oskarżany wielokrotnie o pedofilię i jej krycie). Wtedy okazało się, że z jednej parafii zrobiły się dwie i oddano dwie działki... KK brał nawet parafie poniemieckie i prawosławne, wraz z gruntami które nigdy do nich nie należały. Chyba nie zdajesz sobie sprawy jakie bzdury piszesz. Teraz mają WIELOKROTNIE więcej niż przed wojną. Cud?

  •  

   @Bezglutenu:
   Ale ty wiesz, że komuna zabrała ziemie wszystkim, łącznie z majątkiem ziemskim podarowanym Sienkiewiczowi przez naród w 1900 roku? A komisja majątkowa oddaje ziemię tylko klerowi, łącznie z terenami w poniemieckim Wrocławiu.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @Bezglutenu:
   Jeszcze jedno mi się przypomniało
   Prof. Andrzej Leon Sowa pisze, że „z danych samego Kościoła wynika, że od 1989 r. »odzyskał« on 160 tys. ha, podczas gdy w 1949 r. posiadał od 85 do 120 tys. ha gruntów rolnych”.

  •  

   KK zanim mu zabrano ziemie, nagminnie przepisywał je na osoby prywatne,

   @xandra: nic dziwnego, szkoro szła bolszewia zrywająca paznokcie i wrzucająca ludzi do dołów z wapnem
   Jaki odsetek przepisali? 1%?

   Teraz mają WIELOKROTNIE więcej niż przed wojną.

   @xandra: watpię

   stwierdza, że kościół rzekomo ma jakieś sale katechetyczne, i nic wiecej nie wyjaśnie, 1 zdanie.. zaraz potem stwierdza, że teraz to magazyny, centra konferencyjne i inne bzdury. Pewnie w jakichś tam wypadkach tak ale to margines zapewne. Zresztą co z tego, skodo wydatki idą na cele kościelne

   W materiale jest taki stek bredni, że nawet nie chce mi sie go komentować
   "parafianie pracują za darmo na roli parafialnej" XD

   Źródła pod filmem rozwalają na łopatki

   w 39 kościół posiadał co najmniej 400 tys ha a kilkukrotnie więcej było skonfiskowane za zaborów i po powstaniu Państwa, przeszło na Państwo. W samych prusach skonfiskowano 800 tys ha xd

   Ty naprawde nie zdajesz sobie sprawy jak potężny majątkowo był kiedyś kościół.

  •  

   @Bezglutenu: Żaden margines, wytoczono procesy, tylko dziwnym przypadkiem ginęły całe akta spraw, bądź ich najistotniejsze elementy. Nie wiadomo ile gruntów i odszkodowań zwrócono, bo prze 22 lata NIKT Komisji majątkowej nie kontrolował, nie nadzorował i nie weryfikował kompetencji rzeczoznawców.

  •  

   @xandra: Jahwiści, czy to watykańscy czy semiccy pragną bardziej niż pieniędzy czy władzy jakiegoś wroga. Urojonego czy realnego to już mniej ważne. Najważniejsze by utrzymywać permanentny stan oblężonej twierdzy.

  •  

   @Bezglutenu: @xandra:
   "Na sejmie 1544 roku twierdzono, że własnością duchowieństwa są dwie trzecie całego królestwa polskiego."

   (Prawdopodobnie Prawem i lewem)

  •  

   @Bezglutenu: @xandra

   raz jeszcze o pieniążkach:
   "....Parafia to pieniądze. Łatwo to wszystko wyliczyć. Załóżmy, że parafia ma dziesięć tysięcy ludzi. To jest sto sześćdziesiąt pogrzebów rocznie – każdy za, powiedzmy, dwa tysiące złotych. Podobna jest liczba ślubów. Stawka również. Z kolędy zbiera się ze trzydzieści tysięcy. Do tego chrzty, modlitwy za zmarłych, msze i robi się z tego milion. Jak proboszcz jest sprawny, to zaprasza na kolędę biskupa. Wszyscy są zachwyceni. Ekscytują się, że biskup przyjeżdża do naszego księdza z wizytą. Nie wiedzą jednak, że biskup dostaje w kopercie co roku za to, że przyjechał na parafię, pięćdziesiąt tysięcy złotych. Do tego dochodzi około dziesięciu tysięcy za bierzmowanie. No i taki proboszcz wie, że nikt go nie ruszy. A jak jesteś biskupem? To miej takich parafii dziesięć..."
   Ktoś te pieniądze liczy, księguje?
   Nie rozśmieszaj mnie. W Kościele nie ma kontroli nad pieniędzmi. Każdy robi, co chce. Od najmniejszego do największego. Można skubnąć zarówno z dużej, jak i z małej tacy. Nikt nic nie wpisuje. W księgach figuruje fikcja. Zresztą to, co trzeba wpisać, wpisuje się rok do przodu. Moja kasa ma się zgadzać – to jest myślenie ludzi Kościoła o pieniądzach. Dużych pieniądzach. Każdy myśli o sobie. To jest właśnie ten inny świat, którego ludzie nie widzą."
   ("Duchowni o duchownych" - Artur Nowak, wyd. Od deski do deski )

  •  

   @xandra: jak to szło, co powiedział ten osobnik na paradzie tolerancji, ze stare kurwy musza umrzeć ?

   źródło: 1e1a3487-d2bb-4700-80d7-0aa1d49a510e.jpg

  •  

   raz jeszcze o pieniążkach:
   "....Parafia to pieniądze. Łatwo to wszystko wyliczyć. Załóżmy, że parafia ma dziesięć tysięcy ludzi. To jest sto sześćdziesiąt pogrzebów rocznie – każdy za, powiedzmy, dwa tysiące złotych. Podobna jest liczba ślubów. Stawka również. Z kolędy zbiera się ze trzydzieści tysięcy. Do tego chrzty, modlitwy za zmarłych, msze i robi się z tego milion. Jak proboszcz jest sprawny, to zaprasza na kolędę biskupa. Wszyscy są zachwyceni. Ekscytują się, że biskup przyjeżdża do naszego księdza z wizytą. Nie wiedzą jednak, że biskup dostaje w kopercie co roku za to, że przyjechał na parafię, pięćdziesiąt tysięcy złotych. Do tego dochodzi około dziesięciu tysięcy za bierzmowanie. No i taki proboszcz wie, że nikt go nie ruszy. A jak jesteś biskupem? To miej takich parafii dziesięć..."
   Ktoś te pieniądze liczy, księguje?
   Nie rozśmieszaj mnie. W Kościele nie ma kontroli nad pieniędzmi. Każdy robi, co chce. Od najmniejszego do największego. Można skubnąć zarówno z dużej, jak i z małej tacy. Nikt nic nie wpisuje. W księgach figuruje fikcja. Zresztą to, co trzeba wpisać, wpisuje się rok do przodu. Moja kasa ma się zgadzać – to jest myślenie ludzi Kościoła o pieniądzach. Dużych pieniądzach. Każdy myśli o sobie. To jest właśnie ten inny świat, którego ludzie nie widzą."
   ("Duchowni o duchownych" - Artur Nowak, wyd. Od deski do deski )


   @wiecejszatana: . Pogrzeby są nie tam gdzie parafianie tylko tam gdzie rodzina ma groby.
   Pierdaczysz farmazony
   Na tace zbierają panowie księża i wsypują do wora. Na pewno jest odpowiedzialny za to WOROWY. W małych plebaniach podobnie, tu jednak zbierają razem z księdzem, pomocnicy (ci co służą do mszy)

  •  

   @xandra: na 99% jakis zboczeniec tenczowy hatfu

  •  

   Pierdaczysz farmazony

   @Bezglutenu:
   Zacytowałem księdza :)

  •  

   @wiecejszatana: Nie ma znaczenia kogo zacytowałeś. Ważne są fakty a nie kto się wypowiada

  •  

   @Bezglutenu: Skoro piszesz, że masz lepsze wyobrażenie o tym jak tam jest, to sam musisz być księdzem.

  •  

   @wiecejszatana: brainlet w avatarze rozumiem nieprzypadkowy. czołem