•  

  #recenzja Xiaomi Roborock S6 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Nowe funkcje w aplikacji, cicha praca i lepsze algorytmy jazdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Postawiono na wygodę użytkownika

  Xiaomi Roborock S6 z Niemiec

  ⏩Zapraszam do recenzji najnowszego i najlepszego robota Xiaomi

  S6 to następca świetnego i uwielbianego Roborocka S50/S55, który do dziś jest hitem sprzedażowym, bo jest świetnym robotem oferującym skuteczne sprzątanie i mopowanie w rozsądnej cenie.

  Czy s6 jest lepszy? Przede wszystkim postawiono na wygodę użytkownika. Są nowe funkcje w aplikacji (możliwość zapamiętania mapy, podzielenia mieszkania/pokoju na strefy, wskazania stref „omijaj”). Nowy robot sprząta ciszej i szybciej. Ale po kolei…

  Nowości w aplikacji
  Najwięcej zmian dotyczy obsługi robota w aplikacji, dzieki czemu mamy zdecydowanie większą wygodę i możliwości. Robot robi mapę całego mieszkania, ktora zapamiętuje. Dzieli na mapie pomieszczenia na osobne obszary. Można Roborocka s6 skierować na zapamiętanej mapie do posprzatania konkretnego pokoju. Można też na mapie zaznaczyć pola, ktore robot ma omijać i nie wjedzie w nie. Są też oczywiście znane juz strefy sprzątania.

  Cicha praca
  To co od razu rzuciło się na myśl mojej rodzinie po odpaleniu robota – jak on cicho sprząta. Producent pisze o pracy cichszej o 50%, nie mierzę tego, ale s6 jest cichy.

  Algorytmy jazdy
  Obecnie mam w domu Xiaomi 1gen i Roborocka s6. Obserwując i porównując pracę robotów, zwłaszcza mapy pracy na App, widać że s6 lepiej planuje trasę sprężania, inaczej korzystniej dzieli pomieszczenie. Ma więcej czujników. I sprząta szybciej.

  Mopowanie
  To na pewno nie mycie podłogi jak to się robi ręcznym mopem, czy też elektrycznym mopem. Żona robi to lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jest dobrze. Mamy do wyboru dwa stopnie nawilżania ściereczki [mocniej lub słabiej] w zależności od podłogi.

  Paczka
  Paczka przyszła do mnie przesyłką Prioroty Line z GearBest, do domu dostarczył ją kurier DHL. Oczywiście bez VAT :) Pudełko z robotem jest zapakowane w karton zastępczy, który stanowi zabezpieczenie. Paczkę odebrałem w nienaruszonym stanie.

  W środku znajdziemy bogaty zestaw:
  - Roborock S6
  - stacja dokująca
  - przystawka do mopowania
  - instrukcja
  - zapasowe filtr i ściereczki do mopowania
  - podstawka pod odkurzacz do stacji dokującej

  Podobnie jak poprzednik S6 jest dostępny w trzech kolorach:
  ⏩Biały
  ⏩Czarny połysk
  ⏩Różowe złoto

  Podsumowanie
  Nowy Roborock s6 jest świetny. To najlepszy odkurzacz od Xiaomi. Być może najlepszy odkurzaczy na rynku w tej cenie. Trzeba przyznać jednak, że w zakresie samego sprzatania przeskok między s50 a s6 nie jest wielki [algorytmy jazdy sa lepsze], a cena wyższa. Ale jak masz małe dzieci to cicha praca s6 będzie porządana. Jak lubisz wygodę to pokochasz nowe funkcje App.
  Warto kupić, ja jestem zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #gearbest #xiaomi #roborock #roborocks6 #mirobot #chinskiecuda #itemyzchin #sebeksspoleca

  pokaż spoiler https://www.gearbest.com/vacuum-cleaners/pp_3002987693792191.html?wid=2000001

  źródło: FB_IMG_1560193359157.jpg

  +: Scamp_