•  

  Codzienny Fake News Neuropa - znaleziska dodawane przez neuropa celem szerzenia dezinformacji nt. sytuacji politycznej, gospodarczej, ekonomicznej i światopoglądowej w Polsce. Każdy z nich oprócz daty i autora znaleziska, będzie okraszony odpowiednim opisem wyjaśniającym, na czym polega fejkowość danego znaleziska.

  2019.06.10
  #5 - W środowisku związanym z polskim wywiadem zawrzało. Zaufanie utracone na długo - @frrans - #interia.pl

  #fakenews prosto od #gazetazydowska (tj. #wyborcza) przedrukowany przez serwis fakty.interia.pl. Z newsa można się dowiedzieć, że #ipn ujawnił tajnych agentów polskich służb. Oczywiście nie jest to prawda, o co kręci #gownoburza Gazeta Żydowska.

  IPN zamieścił na stronie #pap stosowne oświadczenie rzecznika Ministra Koordynatora Służb Specjalnych (komunikat):
  http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/141662,36,oswiadczenie-rzecznika-ministra-koordynatora-sluzb-specjalnych-(komunikat)

  Z którego wyczytać można m.in.:

  W związku z publikacjami prasowymi informuję, że w wyniku likwidacji zbioru zastrzeżonego IPN nie zostały ujawnione dane dotyczące współpracowników polskiego wywiadu. Informacje zawarte w publikacjach IPN dotyczą osób i działań Służby Bezpieczeństwa i służb PRL. W jawnych katalogach Instytutu nie znalazły się informacje o osobach, które kontynuowały współpracę ze służbami specjalnymi RP po 1990 roku. Z uwagi na realizację zapisów Ustawy o IPN działania polskiego wywiadu nie zostały zagrożone.

  Jednocześnie przypominam, że publikacja archiwów byłego zbioru zastrzeżonego IPN wynika z zapisów Ustawy przyjętej przez parlament 29 kwietnia 2016 r. Zgodnie z przepisami wskazanej ustawy zbiór zastrzeżony Instytutu Pamięci Narodowej przestał istnieć w dniu 17 czerwca 2017 r. Wraz z przejęciem zasobów archiwalnych przez IPN rozpoczęła się publikacja wskazanej dokumentacji.
  Krótko rzecz ujmując, gazeta żydowska pruje się o to, że tzw. ZbiórZastrzeżony powoli zostaje odtajniany i ujawniani są m.in. komunistyczni agenci wywodzący się z PRL. Czyli tradycyjnie, "demokratyczna" gazeta preparuje fałszywkę w obronie czerwonych w myśl zasady: "my nie ruszamy waszych, a wy nie ruszacie naszych", czyli #okraglystol, a właściwie #magdalenka motzno.

  tag do obserwowania/czarnolistowania: #codziennyfakenewsneuropa

  #polityka #bekazlewactwa #4konserwy.pl #neuropa.ru

  +: Indikatiwus_presentusaktiwus, endriu92 +9 innych