•  

Mam 30+ lat, brak dzieci, duże dochody, do których doszedłem własną pracą. Mimo to, widzę realny wzrost cen wszystkich produktów w sklepach, wzrost usług (fryzjer, dentysta), rachunków. Nie pobieram żadnych socjali, bo one dla mnie nie istnieją. Za to jestem dymany podatkami, galopującym ZUSem (1 osobowa DG), obowiązkami, nakazami, czasem karami. Co jakiś czas ktoś z polityków straszy 30x ZUS, końcem ryczałtu, końcem liniówki, testami przedsiębiorcy. Z dnia na dzień, wyrabiam w sobie niechęć, a czasem nienawiść do rodzin wielodzietnych, które panoszą się wszędzie za moje pieniądze i impreza trwa. Czuję się ruchany na kasę ze wszystkich stron, bo państwo nie daje nic w zamian. Jednocześnie nie chcę emigrować, mam tutaj chociażby rodziców emerytów, a cała Europa to raczej ten sam podatkowy syf. Naród pasożytuje, naród żre, naród się cieszy - socjalizm rozkwita. Pewnie jest niewielu myślących jak ja i to mnie boli ;/

#ekonomia #gospodarka #polska #podatki #firma

• poprzednie komentarze (110)

•  

@jpkfakeacc: czarna lista, byłeś zbyt agresywny w swoich wpisach, zachowajmy podstawy kultury

+: latko
    •  

plus podatki w niemczech zależą od landu i wielu innych czynników więc bezczelnie NIE KŁAM

przy 200tys € wychodzi ponad 1mln € rocznie po pięciu latach masz ponad 6mln+ życie w € jest tańsze więc stać cię na dom, samochód i ci zostanie jeszcze sporo na rozwój

•  

miesiąc pracy =samochód
      2 lata/3 lata = dom

•  

@piter259: halo halo. Mamy demokrację co nie?
      @JebawczanRysionu: a czy w demokracji rząd ma zdjęta odpowiedzialnośc za to co robi?

•  

plus dodajmy do tego że w niemczech jest więcej ludzi i wyższe zarobki więc nawet jak prowadzisz biznes w dzielnicy x to masz nawet z 5€ za produkt duże incomes

•  

@prohackuser niestety pogodziłem się z tym już jakiś czas temu... Wierzyłem że "moje" pokolenie (mam 27 lat) coś zmieni nareszcie w tym kraju. Młodzi ludzie o zdrowym rozsądku i logicznym myśleniu, zastąpią powoli w różnych gałęziach gospodarki ludzi skażonych komunizmem. Niestety z tego co widzę póki co nie ma na to szans.
      Nadal jest tak jak piszesz. Ludzie w moim wieku, co widzę najlepiej wśród znajomych, w większości przejęli to samo myślenie od starszego pokolenia. Więc słabo widzę tą wymianę pokoleniową.
      Oczywiście jest grupa młodych ludzi którzy mają całkowicie inne podejście, ale niestety proporcje są bardzo na niekorzyść. Ta grupa jest zbyt mała żeby coś zmienić.
      W Polsce musisz narzekać, że jest źle, wszędzie. W pracy, w kraju, wszędzie. Jak nie narzekasz to jesteś dziwny. Jak zarabiasz większe pieniądze, to na pewno ktoś ci dał lub ukradłeś. Oczywiście nie można rozmawiać o tym ile kto zarabia. Można by tak długo, każdy wie jak to wygląda. Najlepiej to siedzieć na dupie i narzekać że jest źle, że się nie da. W biedzie razem wszystkim lepiej..

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

•  

@latko: oczywiście, to jest największy ból dupy. Nie możemy zrobić nic, bo większość tego nie chce. Wolą stan obecny.

•  

@prohackuser: I to jest podstawowy blad, nie tylko twoj ale i chyba calego narodu. Zamiast kierowac nienawosc do ludzi ktorzy tym steruja, ty kierujesz nienawisc do ludzi, ktorzy nie maja z tym nic wspolnego.

@piter259: maja więcej wspólnego niż ci się wydaje, to oni głosują, to oni ich wybierają

•  

@piter259: Ale tak jest ze wszystkim, Niemcy źli, Rosjanie źli, żydzi itp przykre

•  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

•  

Czuję się ruchany na kasę ze wszystkich stron, bo państwo nie daje nic w zamian

jeździsz po moich drogach, leczysz się w moich szpitalach, korzystasz z mojej infrastrukury

@prohackuser: no jak widzisz, to nie do końca jest tak że państwo nic nie daje. Nie żeby to wszystko jakoś fajnie działało, bo tak nie jest. Miłościwie nam rządzący niepotrzebnie rozdają kasę wszystkim, bez patrzenia na dochody. Gdyby ograniczyli taką bezpośrednią pomoc do najbiedniejszych, budżet byłby mniej obciążony, pracujących nie trzeba by było obciążać kolejnymi podatkami, a biedni mieliby szansę wydostać się ze swojego beznadziejnego położenia i dołączyć do grona pracujących. Przynajmniej tak bym to widział swoim ograniczonym rozumkiem.

•  

@piter259 oni ich wybrali ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@piter259 nie, to jest mechanizm jak w rodzinach z patologicznymi rodzicami. Dzieci obwiniana nie np.: ojca sadysta i pijaka tylko np: matke którą za mało ich broniła albo brata który był mniej gnebiony.

•  

@White_Knight_Rep_Dill: ja jestem za tym, by państwo było tylko dla pracujących, totalnie:
      -służba zdrowia (oprócz ratowania życia, to dla wszystkich), chcesz coś więcej, wykaż się pracą lub płać
      -wybory, bezrobotni i więźniowie, bez prawa głosu
      Wszystko zależałoby tylko i wyłącznie od tego, czy ekonomicznie przynosisz zysk ogółowi. Drobny wyjątek to niepełnosprawni.

•  

@piter259: no wlasnie nie ma co kierowac niecheci do rzadu, tylko do obywatela ktory ten rzad wybral. A wybraly rodziny wielodzietne

To jak w filmie "On wrocil". Ludzie chca zrobic z Hitlera jedynego potwora, ale warto pamietac ze Hitlera ktos wybral. Komus te idee odpowiadaly.

•  

@piter259: Ale tak jest ze wszystkim, Niemcy źli, Rosjanie źli, żydzi itp przykre
      @mp88: wszyscy źli tylko nasz rząd dobry, który defakto jest za wszystko odpowiedzialny

•  

@prohackuser: jest nas więcej, ale niestety głupich jest więcej niż mądrych

•  

nie, to jest mechanizm jak w rodzinach z patologicznymi rodzicami. Dzieci obwiniana nie np.: ojca sadysta i pijaka tylko np: matke którą za mało ich broniła albo brata który był mniej gnebiony.

@McGregor87: to rzad jest tym destrukcyjnym ojcem czy wyborcy?

•  

@prohackuser jak to śpiewał czesiek

pokaż spoiler Mam tak samooo jak tyy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@White_Knight_Rep_Dill: co ma z nimi być? Musimy ich niestety utrzymać, ale system powinien być rozwiązany, by nie wpuszczać nowych uczestników.
      To powinna być danina solidarnościowa, a nie rozdawanie nieodpowiedzialnym rodzicom dorosłych niepełnosprawnych. Czyli utrzymajmy ZUS jak teraz, nawet go zmniejszmy, skoro nowych emerytur już nie będzie, utrzymajmy obecnych i zlikwidujmy ten nieefektywny system. Zróbmy co najwyżej emeryturę obywatelską.

Wszyscy wiedzą, że ZUS pierdolnie, a i tak się pchamy w to coraz głębiej.

•  

@SpokojnyLudzik: Korwin nie ma planu, ma zły PR w Polsce, ludzie na niego nie zagłosują, to publicysta, lubi kandydować, ale nie wygrywać. Jego zysk to marketing książek i publikacji.

•  

@prohackuser: można też powiedzieć, że ludzie nie lubią niskich podatków więc go nie wybierają. To ludziom powinno zależeć, aby on wygrał, a nie Korwinowi... chodziać robi ile może, aby faktycznie wygrać (na miarę swoich możliwości).

•  

@prohackuser:

widziałem jak w dniu wypłaty 500 plus, zapełnia się KFC
      O widzisz to jeszcze powiedz kiedy jest ten dzień wypłaty 500 plus bo z tego co się orientuję nie przychodzi regularnie i też nie do wszystkich w tym samym terminie

•  

@prohackuser: Kolejny który wie ze coś jest nie tak ale nie widzi o co chodzi tak na prawdę.

•  

@SpokojnyLudzik: Korwin przesadza, np. służba zdrowia musi być państwowa. Problem naszej służby zdrowia to masa uprzywilejowanych ludzi, którzy nie płacą nawet tej minimalnej składki. Setki tysięcy bezrobotnych, często nawet alkoholików, którzy zajmują czas lekarzom. Miliony emerytów, którzy chodzą do lekarza dla rozrywki i...też nie płacą już składek. Ogrom rolników na KRUS, całe bandy uprzywilejowanych.
      Do tego nie możesz zapłacić w ramach NFZ więcej, by mieć lepiej. Masz mieć równo np. z nierobami.

+: archon
    •  

@JateHews: to mi wytłumacz, możliwe, że masz rację. Ja widzę niesprawiedliwość.

•  

@fenis: @prohackuser: Nie mam co prawda dzieci, ale żeby PiS i socjalizm się utrzymał jestem gotów poświęcić swoje podatki na 500+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@prohackuser: Problemem jest demokracja i socjalizm który z niej wynika, a nie wielodzietne rodziny w których stronę kierujesz swoją niechęć. W socjalizmie zawsze się gnoi tych zdolnych i pracowitych bo jest ich mniej. Dopóki mamy demokracje to nie będzie dobrze.

•  

@prohackuser: strach pomyśleć co będzie się działo jeżeli zyskają większość konstytucyjną co nie jest takie niemożliwe, Jezu... jak to jest możliwe że takie beztalencia jak konus i Mao są w stanie omamić tylu Polaków?

•  

@piter259: Wydaje mi się ze OP miał tutaj na myśli wyborców PiSu, a to oni są odpowiedzialni za to, co się w sejmie dzieje.

•  

@JateHews: ależ demokracja jest dobra, ja widzę problem w jej nieograniczonej niczym formie. Głosować może bezrobotny po podstawówce i jego głos liczy się tak samo, jak specjalisty po doktoracie :)

Trzeba demokrację po prostu ograniczyć, żeby np. głosować mogli ludzie z minimum szkołą średnią i danym pułapem zarobków, np. średnia krajowa.

•  

a cała Europa to raczej ten sam podatkowy syf

@prohackuser: ...and that's where you're wrong kiddo

•  

@prohackuser: ja bym wolał prywatne ubezpiecznenia + prywatna służba zdrowia, tak jak chce Korwin... albo chociaż minimalna opłata za wizytę lekarską (jak wprowadzono w Czechach).

•  

@testinkow: w zasadzie tak, a wyborców PiS jest po prostu większość. Większość osób w Polsce zarabia między 2000-3000zł, większość z nich robi to na taśmach produkcyjnych lub w handlu, mają dużo dzieci i dla nich takie 500zł to duży zastrzyk pieniędzy. Nikt z nich jednak nie rozumie, że to jest niesprawiedliwe u swoich podstaw, albo mają to w dupie. Nikt też nie rozważa konsekwencji.
      Tak, PiS będzie rządził następną kadencję, póki się wszystko nie rypnie. Wtedy zacznie się szukanie winnych i oczy zwrócą się na "pazernych bogaczy". Oby nie zaczął się wtedy realny komunizm.

•  

@prohackuser: Czyli wcale nie chcesz demokracji tylko republikę, która z czasem i tak się przemieni w demokracje a dalej w socjalizm. Jedyny normalny ustrój na jaki możemy liczyć w dzisiejszych czasach to dyktatura. Przy założeniu oczywiście ze dyktatorem będzie ktoś mądry i rozsądny, kierujący się interesem narodu a nie społeczeństwa.

•  

@SpokojnyLudzik: w czechach jest mix systemu prywatnego z publicznym. Publiczno-prywatne ubezpieczalnie mają rywalizować ze sobą jakością usług, bo jak nie to oberwą od państwa, a jak będzie za drogo, to uciekną klienci.

•  

@piter259: Jak to nie mają? A kto się niby rozmnaża (i to wiadomo z jakich głównie względów)?

•  

@prohackuser: mam nadzieję, że zagłosujesz na Konfederację w nadchodzących wyborach do sejmu... coś tam ogarniasz więc tego... chyba warto.

•  

•  

@JateHews: i z tym ostatnim jest problem ;) Czynnik ludzki. Dyktator obudzi się rano i wpadnie na pomysł, że znacjonalizuje przedsiębiorców, a lud będzie go kochał ;)
      Już lepiej autorytaryzm, ale to chyba powoli zaczynamy mieć, wprowadzone przez demokrację :)

•  

@MirkobIog: Wiem. Ale jak już się będzie sypać, to ustalą sobie medianę zarobków, powyżej której nie dostanie się na dzieci, a poniżej już tak

•  

@piter259 hm, a kto decyduje o tym kto rządi tym chlewem obsranym gównem?

•  

@prohackuser: Dokładnie tak jak mówisz. Nienawidzę wręcz tego nie patrzenia na konsekwencje. Bardzo żałuję że wybory nie są jawne i ludzie nie odpowiadają finansowo za błędy polityków, których wybrali. Rozwiązanie niestety nierealne, ale jakże bym wiele dał żeby teraz patrzeć jak na 500+ i wszystkie inne chore wydatki składają się tylko wyborcy PiSu.

+: mozaika
    •  

@prohackuser: Dyktator może mieć ta przewagę że będzie chciał utrzymać państwo w dobre kondycji do końca swojego życia, a może nawet przekazać je takie swojemu synowi.

•  

@prohackuser: dawaj za granice - azjiatki, latynoski i murzynki Cie docenia :)

•  

jeździsz po moich drogach, leczysz się w moich szpitalach, korzystasz z mojej infrastrukury

@prohackuser: Zagalopowałeś się.

•  

@prohackuser: czuje dokładnie to samo. (╯︵╰,)

•  

@prohackuser: to nie wina społeczeństwa że nie umiesz stworzyć normalnej rodziny

•  

@prohackuser: Pozostaje niestety jedynie optymalizacja kosztów, bo uczciwe płacenie sprowadza się do pomocy komuś na siłę - ani zadowolony nie będzie, a jeszcze opierdoli.

•  

@prohackuser: panoszą się wszędzie za Twoje pieniądze. Nie wrzucaj ty wszystkich do jednego wora bo niektórzy pracują jak pracowali do tej pory, podatki płacą tak jak ty i te "pincet" dostają choć o nie nie prosili. Mają się zrzec dobrowolnie? To byli by frajerami. Są tacy którzy za 500 plus zrobią nie wiem remont w domu, dzieci na wakacje wyślą albo zrobią coś innego pożytecznego a są i tacy którzy przepierdolą. I oni przepierdolą każde pieniądze czy zarobione czy nie. Nie każdy jest rekinem biznesu. Niektórzy żyją z dnia na dzień bo nie chcą się "ograniczać" tzn oszczędzać.
      A to, że rosną ceny to nie tylko wina 500 PLUS choć na pewno w jakimś stopniu też miało wpływ. Takie są prawa rynku. Ludzie więcej wydają, rośnie popyt rośnie cena

•  

@prohackuser: Nie martw się w PL im więcej zarabiasz tym stosunkowo mniej płacisz podatków, osoby najbogatsze płacą ich śmiesznie mało w stosunki do tych których tak zaczynasz nienawidzić.

•  

•  

@fenis: to po co pobierasz 500+? XD

•  

@prohackuser: Jedno proste rozwiazanie... Emigruj. Polecam.
      Fakt, nie rozwiazuje problemu, ale to tez opcja glosowania - nogami... Nie mowiac ze dzieki temu bedziesz sie lepiej czul, nie bedziesz dymany.. Pod warunkiem ze wybierzesz kraj, gdzie nie jest tak samo/gorzej.

•  

•  

@roszej: zgadzam się na 500 plus pod jednym warunkiem dla tych ludzi, kwota bezwględna wyniknie z bezwzględnej kwoty ich zapłaconego podatku, nie więcej

@c43amg: kto Ci o tym powiedział? :D Co jest większe, 19% od 1mln, czy 18% od 50k?
      :)

•  

@Marek1991: Bo jak ten rząd dysponuje mniejszą kwotą to dla mnie lepiej - to raz. Dwa - relatywnie dużo w porównaniu do średniej społeczeństwa oddaję w podatkach

•  

@prohackuser tak, tak, oczywiście jestem komunistą który chciałby ci wszystko zabrać bo śmiałem wytknąć populizm który uprawiasz. Jak już wyjedziesz to i tak pewnie do jakiegoś bogatego kraju z prawdziwą progresją podatkową. xD

•  

a jak juz dojdzie do katastrofy to kogo nalezy ukarac ?

@piter259: No właśnie, rzekę czy tego, co się głupio pobudował?

Niby rząd warto by ukarać, ale co z tego, skoro to nigdy nie następuje i nie da się nawet przypisać osobistej odpowiedzialności. No bo jak - pani X jest odpowiedzialna za wzrost inflacji? Przecież jest tyle czynników, które na to wpływają, że się nie da określić które w jakim stopniu. A cała reszta (włącznie z niewinnymi) już została ukarana katastrofą, i to znacznie dolegliwiej. To zwykli ludzie ponoszą większość konsekwencji nieudolnego rządu - odczuwając w portfelu zmniejszenie siły nabywczej, nie mogąc znaleźć pracy czy dostać się do lekarza. Wierchuszka sobie radzi w każdych warunkach.

Jedynymi, którzy mogą rząd efektywnie ukarać, są wyborcy, odsuwając go od władzy. I jakoś nie korzystają z tego prawa.

•  

@BrakPomysluNaNick: słuchaj, ja nie mam nic przeciwko wysokim podatkom, ale służba zdrowia zdycha, a pieniądze są bezsensownie wydawane. Zaraz powiesz, że odpowiednik 500 plus jest w każdym zachodnim kraju. Zgadzam się! W Niemczech wynosi 1/10 pensji minimalnej netto. W Polsce to 1/3 :D

+: mozaika
    •  

@piter259 a kto ich wybrał? Wlaśnie ten lud

•  

@prohackuser: 500plus nie jest obowiązkiem, nie zgadzasz się nie musisz pobierać.Nie wyobrażam sobie aby ktoś kto nie jest zwolennikiem tego programu i wgl przeciwnikiem obecnej polityki socjalnej wyciągał ręce po tą pomoc!

•  

@c43amg: za to wyobrażasz sobie, że Tobie się to 500 plus należy, ale wiesz, że ono jest finansowane z pieniędzy ludzi, którzy są przeciwni? W zasadzie są oni okradani, bo większość tych, którzy pobierają, nigdy nie sfinansuje tego swoimi podatkami? Wolę by moje podatki szły na infrastrukturę i np. służbę zdrowia, niż do Twojej prywatnej kieszeni.
      Rząd nie ma żadnych pieniędzy, wcześniej musi je ukraść, między innymi MI.

•  

@piter259: wcale nie ma przyczynowości pomiędzy narodem a rządzącymi

•  

@prohackuser: dobry prawdziwy wpis, wielu tak myśli jak Ty (✌ ゚ ∀ ゚)☞

•  

@prohackuser a ile Mordko zarabiasz? Ja mam 2 prace. Prowadzę jdg i dymam w niemieckiej fabryce. Płacę podatek z tytułu przekroczenia 2 progu. 2700. Od każdej umowy 19% dochodowego. 2 razy składka zdrowotna. Księgowa. Ręce po prostu opadają. Gardzę 500 plusami, socjalizmem i nierobami.

•  

@OsamaPepe: drugi próg, to ja płacę, ale podatku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

ty kierujesz nienawisc do ludzi, ktorzy nie maja z tym nic wspolnego

@piter259: co Ty za bajki opowiadasz? A rząd większościowy PiS utworzył dzięki komu jak nie poparciu głównie rodzin?

•  

@prohackuser hehe myślałem że Ty tak jak ja w 3 progu jesteś ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@prohackuser: A skad zalozenie ze rodziny wielodzietne to tylko patologia? Mam sporo znajomych, zdecydowanie w 1% najlepiej zarabijacych ludzi w Polsce z dziecmi 3+.

Sam mam swojke ale mysle o 4-5. Jesli nie wlasnych to moze adoptowanych.

•  

@OsamaPepe: mamy 3 próg? :D pewnie bym w nim był :D haha :D

•  

@prohackuser:

wyrabiam w sobie niechęć, a czasem nienawiść do rodzin wielodzietnych, które panoszą się wszędzie za moje pieniądze i impreza trwa

Błędnie adresujesz swoje negatywne odczucia. Winę ponoszą rządzący. Rodziny wielodzietne to jest jedyna szansa tego kraju, bo ktoś musi to rozdawnictwo odpracować, ale o to się władza nie martwi, bo trzeba jakoś kupić głosy ,,by żyło się lepiej".

•  

@KkaskaderMike: słuchaj, taki ludzi jest niewielu, ale jeśli 500 plus stanowi część zwrotu podatkowego, zgadzam się, to jest sprawiedliwe, ale jeśli ktoś pobiera 1500 miesięcznie, a podatków rocznie płaci 4000, to już coś nie halo jest.

•  

@Daleki_Jones: witam Pana ponownie. Czyli celem mojego bytowania jest robienie bachorów? Jeśli nie mam zamiaru mieć dzieci, to nie mam prawa żyć?
      Co zatem zrobić z ksiezmi?

I w jaki sposób pasożytuję na społeczeństwie, nie mając dzieci? Płacę podatki, od nikogo nic nie dostaję. Gdzie tu pasożytnictwo

•  

@prohackuser: dobrze ci tak, nie ma tak że ty będziesz miał a my nie

•  

@OsamaPepe: tak, ale nie dla kogoś, znajduję problem do rozwiązania, który mają inni ludzie (odpowiednio duża grupa ludzi). Robię software pod daną potrzebę i im to sprzedaję. Nie w Polsce.

•  

@prohackuser ciekawe, ciekawe. Co ciekawego napisałeś?

•  

@Bezglutenu: taki w Polsce raj podatkowy, że z roku na rok co raz więcej ludzi kombinuje jak wyprowadzić biznes do Czech lub na Wyspy. Ale no tak, przecież te kraje nie są w Europie xd

•  

@OsamaPepe: teraz robię np. tracker do keto diety na iOS ;) zapotrzebowanie jest, konkurencji też trochę sporo, ale ja wiem gdzie to reklamować po kosztach ;)
      a tak to różne rzeczy, np. bot do instagrama dla marketerów, itp.

@GoodPain: tam są większe podatki, przynajmniej w Czechach, bo w UK jest potężna kwota wolna w połączeniu ze spółką, pewnie niektórzy jeszcze gdzieś wynoszą dywidendy, łączą to w wehikuły, ale to wyższa szkoła jazdy
      Dla robaczka, w Polsce mamy raj podatkowy. Problem jest taki, że podatki są rozdawane w ramach "dystrybucji", a nie są inwestowane w dobro wspólne.

•  

@prohackuser ekstra. Powodzenia Mirku. Ja też jestem mega wkurwiony na tych darmozjadów. Bierz samochód na firmę na tym można zaoszczędzić dużo kasy jeśli jeszcze nie masz. Pozdro

•  

@prohackuser: Takich ludzi jest calkiem sporo tylko nie maja potrzeby byc glosno. Ja sie oczywiscie z toba zgadzam co do zasady ulg/zwrotow. Ale pokazuje Ci zeby samemu nie wchodzic w jednoznaczne i tym samym uproszczone wnioski bo one sila rzeczy pokazuja tylko czesc rzeczywistosci i jesli nawet jest to wieksza czesc to i tak od Ciebie czy mnie zalezy jaka bedzie nasza czesc.

•  

@prohackuser: Ogólnie się z Tobą zgadzam, jednak z jednym nie. Opodatkowie dla osób zarabiających najmniej jest zdecydowanie za wysokie. Kwota wolna od podatku 3089 zł rocznie - śmiech na sali tej kwoty nikt kto pracuje nie osiągnie. Tutaj powinna być gdzieś na poziomie 20 tys zł. Koszty uzyskania przychodu na UOP śmieszne 139 zł miesięcznie to dla osób dojeżdzających zdecydowanie za mało. Najmniej zarabiający płacą 38 % swojej pensji w przypadku UOP. To jest zdecydowanie za dużo. A do tego dochodzi VAT, koszty dojazdu do pracy, czyli łącznie jakieś 70%. Zarabiając 2500 zł brutto szef płaci 3k a człowiek dostaje 1800 zł. Za tą kwotę ciężko się utrzymać, o oszczędzaniu nie wspominając. Niestety widać, że nie miałeś styczności z takimi ludźmi, że tak piszesz. Dzięki właśnie takim wysokim podatkom wiele osób woli iść na socjal, bo z socjalu czasem może dostać tyle co minimalna i pójść do roboty na czarno. Jedynie co może pomóc to podniesienie tych kwot i uzależnienie socjalu od podjęcia pracy.

Odnośnie takich programów jak 500 + to jeśli są - a niestety nie ma partii w tej chwili, która to usunie lub ograniczy do rodzin w których np. 1 rodzic pracuje na cały etat a drugi przynajmniej na pół . Docelowo powinno działać tak, iż każdy dzieciak miałby swoją kartę z której można by zakupić np. dodatkowe usługi edukacyjne, ubrania itp. Wówczas te pieniądze szłyby naprawdę na dzieci i to byłoby korzystne.

W Twoim przypadku zaś największym problemem nie są podatki tylko urzędy w których osoby tam pracujące są tylko od tego by człowieka udupić, a nie pomóc.

•  

@prohackuser: doskonale rozumiem. Jestem w dokładnie tej samej sytuacji ale tylko do września, bo później wyjeżdżam na zachód (już przyklepane). A czemu od września, bo nawet nie chce myśleć co stanie się po jesiennych wyborach, hulaj dusza piekła nie ma - będą tak dymać tych wstrętnych prywaciarzy, małych przedsiębiorców aż wszyscy będą mieć po równo - czyli gówno ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powiesz, że przecież na zachodzie większe podatki niż u nas - a no prawda. Ja nie mam nic przeciwko płaceniu podatków, mogę płacić nawet większe - moim problemem jest to, że u nas te podatki są obecnie wykorzystywane do wygrywania wyborów, a nie aby zapewnić sprawiedliwy socjal dla wszystkich. Przykre jest to, że ludzie w sile wieku, którzy chcą pracować i w zasadzie nie pobierają żadnych benefitów, a płacą spore podatki (idealny podatnik, czyż nie?) są poniekąd zmuszeni wyjechać, bo ich własna ojczyzna nazywa ich złodziejami. Mam nadzieje, że jak Ci wszyscy "złodzieje" wyjadą to w Polsce wreszcie będzie dobrze (wielu pewnie tak myśli naprawdę XD)

•  

@KkaskaderMike: być może milczenie jest błędem, chociaż zdaję sobie sprawę, że nic nie zrobimy. Ludzie nie mają potrzeby realnego protestu, nawet niewiadomo jaką on miałby mieć formę. Najbardziej mnie boli, że nawet jeśli za te 10 lat będę miał górę siana, to mogę zejść, bo na SOR nie będzie lekarza, który uciekł za granicę. Nawet nie będzie komu przyjąć koperty. Moja rodzina tego nie rozumie, chciałbym, byśmy się wszyscy wynieśli np. do Szwajcarii lub na Majorkę (Hiszpania też słabo ze służbą zdrowia, ale akurat na Majorce chcą się pokazać turystom)

•  

@luqu: gdzie wyjeżdżasz, jeśli można wiedzieć? W Europie to widzę tylko Szwajcarię, Majorkę (inwestują, żeby się pokazać), Norwegię (tak, te okropne podatki, ale mówią wprost na co poszły i możesz sprawdzić w gminie).

•  

Teneryfa. Raj podatkowy i idealna pogoda.

+: Sebeje
    •  

@piter259: nienawiść należy kierować ZARÓWNO do tych, którzy tym sterują, jak i do tych, którzy ten cyrk wspierają.

•  

@Barta5: masz rację, jak sobie załatwisz te 5% ;) ponoć nie jest łatwo się wymknąć hiszpańskiej skarbówce :D

•  

@prohackuser: Kradnie wtedy jeśli finansuje cos z czego nie masz profitu? Ja np nie zgadzam się na finansowanie wojska i nie rozumiem na co to komu potrzebna, wiec też uważam ze mi kradną.

•  

@c43amg: Ja głównie nie zgadzam się z finansowaniem górnictwa. Górnictwo budżetówka to jest absurd. Wojsko jeszcze przy tym ma sens w przypadku zagrożenia wojną. Ale nie w takiej formule, że zamiast w najnowsze technologie, nowoczesny sprzęt to wywala się kasę na WOT.

•  

@piter259: nienawiść należy kierować ZARÓWNO do tych, którzy tym sterują, jak i do tych, którzy ten cyrk wspierają.
      @Pantokrator: ale niestety, takie zdanie jest tutaj w miazdzacej mniejszości, większość uważa, że winni są tylko wyborcy, polskie rządy są absolutnie wporzadku

•  

@prohackuser: Niderlandy. Podatki bardzo wysokie ale przez pierwsze 5lat masz 30% dochodu brutto całkowicie zwolnione z podatku jeżeli twoja pensja przekracza pewien dość wysoki próg - tak zachęca się specjalistów do przyjazdu do kraju, u nas widzę kierunek wprost przeciwny :)

•  

Zamiast kierowac nienawosc do ludzi ktorzy tym steruja,

@piter259: ktoś ich wybiera...

•  

@prohackuser ja mam dyche mniej, partnerke i nie planujemy gowniakow, mam jednoosobowa dzialalnosc i plakac mi sie chce jak robie przelew co miesiac i wiem ze to idzie na przejedzenie dla patoli (╥﹏╥) niestety duzych dochodow brak.

•  

jakie ulgi, jakie zwroty?

@trolljaskiniowy: <3 on nawet tego nie wie : DDDDDDDDD no ale w bozce jest lepiej

iks de

•  

Zamiast kierowac nienawosc do ludzi ktorzy tym steruja

@piter259: typie, ale ktos tych pajacy o gory wybiera. tak, spoleczenstwo. tak, beneficjenci 500 plus i ich dziadkowie itp itd

•  

@piter259: @piter259: Władza sama się jeszcze nie wybrała (na szczęście) więc można mieć zawiść do głosujących na PIS

•  

@prohackuser: i na chuj dyskutować tutaj z ludźmi? Ludźmi to za dużo powiedziane xD
      Tutaj większość to przegrywy i dzieci. Nie ma to sensu co robisz.

•  

Mimo to, widzę realny wzrost cen wszystkich produktów w sklepach, wzrost usług (fryzjer, dentysta), rachunków.

@prohackuser: Każdy normalny człowiek to widzi, oprócz oczywiście spierdolonych wykopków które potrafią wyskoczyć z wysrywem "nie stać cię? zmień pracę, hehe".

•  

a cała Europa to raczej ten sam podatkowy syf

@prohackuser: Europa != unia europejska

•  

@prohackuser: jak nie chcesz płacić zusu to załóż 2 osobową spółkę z o.o. z kimś z rodziny, zatrudnij go tam na 1/x etatu, a on podpina dodatkowo ciebie pod ten ZUS płacony od 1/x etatu

•  

@prohackuser nawet nie wiesz jak czesto patrze na ten caly syf przez identyczny pryzmat ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@prohackuser: PISiory przy poparciu tak zwanych prawicowych, konserwatywnych otworzyły puszkę socjalistycznego spierdolenia. Tego już się nie naprawi.

•  

@prohackuser: Wszystko ok, tylko kto powiedział, że rodziny wielodzietne nie mogą mieć firm i prowadzić dochodowego interesu? Owszem, patologie się zdarzają, czasem single są zjebani, czasem rodziny z 2+0, 2+1, a także te 2+4 albo więcej. Uważam, że złe założenia przyjmujesz, że single, czy para maks z jednym dzieckiem jest zajebista, a ci co mają więcej dzieci, to już patologia.

•  

Powiedzmy sobie szczerze, Polska nie upadnie przez jakieś 30-40 miliardów rozdawanych patusom.

@prohackuser:
      @quebec4:

nie wiem jak się potoczyła dyskusja dalej, bo nie czytałem jeszcze wszystkiego dalej, ale:

przeczytajcie ten art, jeśli go nie widzieliście

https://klubjagiellonski.pl/2019/05/28/koniec-polskiej-transformacji/?fbclid=IwAR1lXLMe4sN6JT7G3NQRcgTYuE_EWmTDstHZUmUdJ67uOOYoOIfwcapuj68

•  

Co jakiś czas ktoś z polityków straszy 30x ZUS, końcem ryczałtu, końcem liniówki, testami przedsiębiorcy.

@prohackuser: moze wreszcie skonczy sie wyciaganie łapy po cudze i zaczniecie uczciwie płacić i tak BARDZO NISKIE podatki

•  

taktycznie jak pod Studziankami

•  

@prohackuser: Ogólnie ja to nie za bardzo rozumiem politykę finansową rządu. Przedsiębiorcy płacą kilkakrotnie więcej podatku niż osoby fizyczne pozatrudniane na minimalnych albo niewiele ponad. Przecież tak jak piszesz, z jednego samozatrudnionego budżet może mieć ponad 50k podatku. Niektórzy 100k, niektórzy 150k. Tak czy siak od groma.

I teraz, zamiast zachęcić do wzrostu przedsiębiorczości, żeby wpływ z tych podatków był coraz większy... Próbują dokręcić śrubę, tak żeby nie mieć z tego nic xD Wolą mieć 0 złotych niż 100k złotych do budżetu

Oni serio myślą że obcy kapitał zatrudniający Polaków za minimalną albo niewiele ponad utrzyma takie państwo? Przecież ci sami ludzie biorą socjal, więc de facto oni nie płacą podatków bo zaraz je odbierają w socjalu i tak to się kręci

Chcą stworzyć jakieś perpetuum mobile nie przewidując że trochę chujowe są jego założenia i po prostu nie będzie to działać xD

W sumie może sam przyjąłem błędne założenie że oni myślą o czymkolwiek poza kupowaniem głosów plebsu które za 100 złotych sprzeda matkę

•  

Młodzi ludzie o zdrowym rozsądku i logicznym myśleniu

@latko: tacy już dawno wyjechali z polskiego kurwidoła i żyją szczęśliwie

•  

@prohackuser: o kurwa, dokladnie to samo co mysle ja. wow (。◕‿‿◕。)

•  

@quebec4: W jaki sposób emerytura kapitałowa zależna jest od demografii?

•  
      quebec4 via iOS

0

@Davidozz: na przykladzie rynku nieruchomosci - im mniej ludzi, tym wartosc nieruchomosci spada.

•  

Ogólnie ja to nie za bardzo rozumiem politykę finansową rządu.

@Czarzy: Bo to jest polityka nastawiona nie na dobre, długofalowe efekty tylko na utrzymać władzę. A że więcej jak dwie kadencje to i tak marna szansa, to nie ma co kombinować w dłuższej perspektywie. Wszelkie decyzje podejmowane są z uwzględnieniem skutków tu i teraz (np. kupimy trochę głosów), a nie za 20 lat (bo np. trzeba by zacisnąć pasa - a to się wybitnie kłóci z utrzymać władzę). Musielibyśmy mieć ludzi mądrych i ideowych na czele, a takich jest mało i trudno im się przebić przez miernoty bez skrupułów - siłą rzeczy tacy są skuteczniejsi w działaniu, skoro nie ograniczają ich zasady moralne.

To wszystko podlane sosem z ignorowania psychologii ludzi - wiadomo, że otrzymamy takie zachowania w społeczeństwie, jakie państwo jako system promuje. A co promuje nasze? Siedzenie na socjalu i przekazywanie licznym bąbelkom, że to się bardziej opłaca niż kształcić i pracować. A jak jesteś przedsiębiorczy, to już się twórcy maksymalnie skomplikowanego prawa i US postarają, żeby Ci przeszło.

•  

@prohackuser: Sa sprawy na ktore masz wplyw, na ktore nie masz i takie na ktore masz wplyw czesciowy. Polityka i makroekonomia dla wiekszosci z nas naleza do tej pierwszej grupy. Wiec nie warto tracic na nia czasu i sie nimi ekscytowac.

Jesli masz umiejetnosci i onteligencje wyzsza od przecietnej to jestes w stanie podejmowac lepsze od przecietnych decyzje i miec z tego lepsze od przecietnych zwroty. Zarowno w terminie krotkim jak i dlugim. Pomimo systemu ustawionego na przeciwtnych.

A jesli cos z kategori niezarzadzalnych mocno Cie uwiera to po prostu uzyj swoich umiejetnosci i intelektu by znwelowac wplyw tego na swoje zycie.

Proste.

•  

.....

źródło: 1560278136231.jpg

•  

Zamiast kierowac nienawosc do ludzi ktorzy tym steruja, ty kierujesz nienawisc do ludzi, ktorzy nie maja z tym nic wspolnego.

@piter259: nie no wcale, PiS sam się wybrał..

źródło: Screenshot_2019-06-11.png

•  

@prohackuser: Się ciesz, że w Niemczech nie mieszkasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

a nie mam nic przeciwko wysokim podatkom, ale służba zdrowia zdycha, a pieniądze są bezsensownie wydawane

@prohackuser: póki co podatki są niskie więc nic dziwnego że służba zdrowia jest słaba

Ważne, bym miał czarno na białym podane, że idzie to np. na infrastrukturę czy służbę zdrowia, tyle i tyle.

Jeśli nie umiesz czytać (tak wnioskuję skoro przeczytanie sprawozdania z wykonania ustawy budżetowej na stronie MF cię przerasta) to kto ci pisze te komentarze?

•  

@prohackuser
      …jak tylko was może jebać PiS…

źródło: 20563041_1945366749073688_1013475007_n_1945366749073688.png

•  

@piter259: nic wspolnego? A kto kurwa głosował na rozdawnictwo na bombelki?
      Miliarderzy filantropii

+: Pangia
    •  

ty kierujesz nienawisc do ludzi, ktorzy nie maja z tym nic wspolnego.

@piter259: A wiesz może kto wybiera tych ludzi u władzy?

•  

Ja tylko w kwestii formalnej, bo przebiegłem wątek wzrokiem i zauważyłem kilka dziwnych twierdzeń m.in.:
      - że przedsiębiorca płaci minimalny zus - a płaci od średniej krajowej
      - że jest podatek liniowy - a już nie ma, bo pow 1 mln przychodu płaci się już 23% ("danina solidarnościowa")
      - przypomnę, że przedsiębiorcy nie korzystają z prawa pracy, faktury może im klient nie zapłacić, za to oni MUSZĄ zapłacić od niej VAT i PIT i nikogo nie obchodzi - taka jest jedna z cen liniowego (z zaznaczeniem że do 1 mln)

•  

@prohackuser: Ja myślę tak samo, tylko mnie nic w PL nie trzyma i dlatego spierdalam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

duże dochody, do których doszedłem własną pracą

@prohackuser: dalej nie czytałem xD

•  

@prohackuser: ja wiem, że w Polsce pieniądze z podatków idą nie tam gdzie trzeba, ale nie rozśmieszaj mnie z wysokimi podatkami xD płacisz liniowy 19% i minimalny ZUS, wrzucasz sobie laptopa, paliwo, auto w koszty i jeszcze marudzisz, co mają powiedzieć ludzie na UoP, z dochodami wpadającymi w drugi próg, którzy nie zawsze mają możliwość przejścia na B2B. Oddzielmy te dwie rzeczy - wysokość podatków to jedna sprawa (te są w Polsce śmiesznie niskie, zwłaszcza dla przedsiębiorców), zaś ich chujowy sposób wydatkowania przez rządzących to druga sprawa.

•  

@jacieniemog28: no pytam się jakie. Bo z tego co wiem singiel na up nie ma. Może z baba jak wyzebrzesz w urzędzie. Lol

•  

@prohackuser: cumplu, mimo, że pracuję na etacie i mam dziecko to myślę dokładnie tak jak Ty. Gdyby zasrane 500+ było ulgą podatkową to PiS nie wygrałby nic, bo ludzie nie rozumieją, że płacą podatki ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

Z dnia na dzień, wyrabiam w sobie niechęć, a czasem nienawiść do rodzin wielodzietnych, które panoszą się wszędzie za moje pieniądze i impreza trwa. Czuję się ruchany na kasę ze wszystkich stron, bo państwo nie daje nic w zamian.
      Czyli jednoznacznie państwo jest winne, bo to one stworzyło rozpasanie socjalne.
      @prohackuser:

•  

@GajuPrzegryw: Ile ? A od kosztu pracodawcy liczyłeś ?

•  

@piter259: jak to nie mają nic wspólnego - a na kogo głosowali w wyborach! Jasne, nie wszyscy, ale większość.

•  

@spere: ło panie
      jaki maksymalnie tendencyjny artykuł xD
      taki mocno "republikański" xD

•  

no pytam się jakie. Bo z tego co wiem singiel na up nie ma. Może z baba jak wyzebrzesz w urzędzie. Lol

@trolljaskiniowy: poczytaj niemieckie prawo podatkowe i info dla przedsiębiorców, może ci się rozjaśni bezczelny chrz...niony kłamco

kolejny troll który próbuje bronić absurdalnych polskich podatków i kolejny co propaguje 'abo na zachodzie wcale nie jest tak dobrze, u nas lepiej'

AŻ MNIE KURRR...CA BIERZE

•  

@VoivoD-PNS Ale mnie nie interesują koszty pracodawcy. A moje koszty i pracodawcy.

•  

@piter259 ale ogłupieni ludzie pójdą głosować za takimi, bo dajo pinćset plus

•  

100tys € pozostałe z podatku w niemczech ZAWSZE >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> polskie 100/200tys zł

•  

głównie ze względu na o wiele niższe koszta plus lepszy kurs wymiany na yeny/dolara/złote przez co inwestując w kapitał masz więcej pieniędzy

do tego masz więcej ludzi i większą siłę nabywczą na twoje usługi

•  

zarabiając w złotym TRACISZ bo waluta jest słaba, do tego zabierają ci więcej jak na nasze warunki i do tego urząd skarbowy może się dowalić o duperele bo prawo u nas jest jakieś zje...ne

•  

@GajuPrzegryw: No przecież koszt pracodawcy to początek Twojej wypłaty.

•  

sorry ludzie ale to są fakty, a napisałem mu by się zapoznał bo jest taki hop do przodu, kiedy warunki są obeiktywnie lepsze jak na tamten rynek, to wychodzi taniej biorąc pod uwagę absolutnie wszystkie podatki, progi, ulgi, zwroty w tym kosztów za import itd.

euro to lepsza waluta i pewniejszy rynek w tym jak wspomniałem oszczędności w yenach

•  

plus rynek jest większy, TAŃSZY z lepszymi perspektywami zarobku [pisałem, typowy hans ma do dyspozycji 10€ na usługę x kilkadziesiąt/set/tys./mln+ zagranica, wychodzisz na plus]

•  

20€ za usługę x 100tys i już jesteś na plus, dajmy i nawet głupie 50€ co jest standardem i już jesteś w lepszej sytuacji niż w polsce, a na złotówkach jak coś z euro na pln wychodzisz korzystniej

•  

wiem że spamuję ale jednak ludzie mają prawo znać prawdę

do tego z miesięcznych obrotów jesteś w stanie zapewnić pracownikom w polsce 4000zł brutto, co też napędza gospodarkę u nas

•  

@fenis: ziomek i myslisz ze to poszlo by na szczytny cel? tusk by sie z merkel po polowie podzielil i tyle by bylo z tego twojego zwrotu.

•  

@VoivoD-PNS Tylko ja na tą wypłatę pracuję i pracuję zarówno na podatek, jak i na to co płaci pracodawca.

Inaczej pracodawca by nie zarabiał, a posiadanie pracownika nie miałoby sensu. C'nie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Bezglutenu: taki w Polsce raj podatkowy, że z roku na rok co raz więcej ludzi kombinuje jak wyprowadzić biznes do Czech lub na Wyspy. Ale no tak, przecież te kraje nie są w Europie xd

@GoodPain: Chyba tylko szmaciarze z gównianymi przychodami, co ich urabia kwota wolna

Nie rozumiesz jak to działa.

W UK jak prowadzisz DG to masz progi podatkowe i szybko wpadasz w wysokie opodatkowanie. Kwota wolna tylko troszke Ci ulży. Mówimy o RYNKU UK

A szmaciarze od nas kombinują, że mieszkają u nas, pracują u nas ( z polskimi przychodami) ale kwote wolną brytyjską łykną.

•  

Ja na szczęście odbiorę sobie przynajmniej część składek na ZUS, bo bombelek przyjdzie na swiat w państwowym szpitalu - ostatnio z państwowego lekarza korzystałam ponad 20 lat temu, a co roku place kilka tys składek...

•  

@prohackuser: myślę tak samo jak Ty. Ten kraj nas rucha równo. Z tą różnicą, że ja nie mam zamiaru płacić na bombelki i patologie, dlatego emigruje wkrótce za Europę. Rodziców możesz wspierać pieniędzmi (lub nawet ich wziąć ze sobą), a emigracja będzie najlepszym co możesz zrobić

•  

Za to jestem dymany podatkami, galopującym ZUSem (1 osobowa DG)

@prohackuser: no akurat będąc na b2b zamiast na uop to ty dymasz państwo i duda się weźmie za takich xD

•  

@prohackuser: Ja mam trójkę dzieci i żona ija działalność. Żona za to że opłaca składki od lat dostała 1100 macierzyńskiego podczas gdy bezrobotni dostają 1000 zł plus pewnie jakieś zasiłki.
      Nie chcę 500+, nie chcę kasy od państwa. Chcę żeby mi nie zabierali, mam podobne myślenie co ty.

•  

wyrabiam w sobie niechęć, a czasem nienawiść do rodzin wielodzietnych

@prohackuser

"W miarę postępów w budowie socjalizmu walka klas zaostrza się".
      Józef Stalin

•  

@piter259: Tych sterujących ktoś do steru wybiera. I raczej nie ci, którzy jak OP na tym tracą. Chyba nie wierzysz, że socjal w stylu 500+ dają politycy z miłości do wielodzietnych rodzin, co?

•  

@prohackuser:

Ceny rosną, to fakt, nie zaprzeczam.
      Czy przypominasz sobie żeby kiedykolwiek w życiu coś staniało i tak zostało? Za jakiegokolwiek rządu?

Póki jest inflacja i czas biegnie do przodu a nie wstecz, to własny rozsądek podpowiada mi, że rzeczy i usługi zawsze będą drożały a nigdy taniały. Pytanie czy promilowo czy lawinowo i których potrzebujemy do życia/zdrowia/przetrwania a których do luksusu i rozpieszczania?

Też nie pobieram żadnych socjali, witamy w klubie.

Nie wiem w jaki sposób rodziny wielodzietne, często zwykłych, przeciętnych Polaków "panoszą się". Zaczęli jeździć Lexusami? mają 60 calowe 4K w każdym pokoju łącznie z kuchnią i ubikacją?
      Myślę, że milionom tych średnich i przeciętnych Polaków te pińcet plusy trochę pomagają, trochę być może odciążają (np. idą na ratę kredytu). Ktoś wyliczał, że przez inflację od startu programu to jest już realnie 470 plus. Nie wiem czy to taka impreza.

Co państwo mogło by dać Tobie w zamian? Czego oczekujesz?

W trzecim zdaniu od końca przyznajesz, że "cała Europa to raczej ten sam podatkowy syf." Czyli w końcu jest Ci tak źle i taka ta Polska "be" czy wszędzie tak samo ale akurat w ojczyźnie Cię to boli?

Pewnie jest wielu myślących jak Ty, ale zauważ, że ten naród to właśnie my. Jeśli dzietność spadnie to prędzej czy później zasiedlą nas nacje, które się liczniej i szybciej rozmnożą. Wolałbyś aby w sąsiedztwie mieszkał Hans lub Sasza albo Ahmed i Mokabe? Ci to dopiero potrafią pasożytować, żreć i cieszyć się z socjalu.

Pozdro Mirku.

•  

@quebec4:

Przy czym wszyscy twierdzą że lepiej wychowają moje dzieci. Ksiądz, lewacy, szkoła, telewizja, internet.

Z dnia na dzień, wyrabiam w sobie niechęć, a czasem nienawiść do singli, którzy uważają się za panów czasu, jeżdżąc na drogie wczasy za granice, jednocześnie żyjąc na kredyt zupełnie nie rozumiejąc skąd się będzie brała ich emerytura

A ja chciałbym, żeby wszyscy przestali myśleć o mojej emeryturze. Sam wiem najlepiej jak sobie odłożyć na przyszłość. Nie potrzebuję do tego cudzych bombelków

@prohackuser
      Szanuję za ten wpis

•  

•  

@jaksiepatrzy: degresję masz pod czaszką, w liczbach bezwględnych klasa średnia płaci największe podatki, a etatowcy z takich biedronek jakieś grosze

@prohackuser: matko co za buc, i jeszcze tyle plusików dostał, ten reprezentant uciemiężonej klasy średniej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
      Płacisz relatywnie mało podatków, a Twoje obciążenie fiskalne jest dużo niższe niż osób zarabiających poniżej średniej krajowej na UoP. Wyprowadź się za granicę i pochwal się jak tam się pracuje, żyje i realizuje zyski. Nie zapomnij wspomnieć jak to nowy rząd wspaniale dysponuje pobranymi podatkami - a zatęsknisz za Polską, JDG i możliwościami płacenia realnie 15% od dochodu zamiast 28-40%

•  

@jacieniemog28: ach ty przedsiębiorco. Ja mówię o up. DG mnie nie interesuje, mam życie.

Dalej twierdzę że u nas lepiej z podatkami.

•  

@trolljaskiniowy: bo nic nie wiesz, w tym kraju jest mniej pieniędzy i waluta też robi swoje

jprdl co za ignorant

•  

@lukaszzz: ej, ale zdajesz sobie sprawę z tego że u nas opodatkowanie będzie już tylko rosnąć co nie?

•  

@lukaszzz:

@jacieniemog28: i @jaksiepatrzy to jakaś gimbaza co za granicą była na wycieczce i myśli że tak tak każdy ma a wiedzę czerpią od szwagra. Nie mają pojęcia o podatkach jak widzą kwotę wolną 10k to już im się oczy świeca, ch... Że potem jest próg 40-50%. Ch... że tam mają jeszcze więcej zasiłków, min. Na mieszkanie gdzie całe rodziny żyją i jeżdżą mercami a nikt nie pracuje ;) tam jest świat.

Jak ktoś ma DG i i płacisz ZUS mniejszy niż większość na up to czego chce ? 5k na macierzyńskim. Lol odłóż sobie.

•  

@prohackuser: uwierz mi, ze dużo osób myśli podobnie, ale to wciąż za mało, aby coś zmienić, bo większość narodu, choć kurwuje na obecna władze, w czasie wyborów zachowują się jak pobite żony i ciagle głosują na tych samych. a oni się cieszą, bo są przy korycie i dowalają coraz to wyższe zasiłki, które kosztują nas o wiele więcej niż powinny.

•  

@prohackuser: mam tak samo jak Tyyyyyyyyy xD

•  

@trolljaskiniowy: w polsce od kwoty 100tys zł masz większe opodatkowanie niż w niemczech od kwoty 200tys € którą jest ŁATWIEJ uzyskać a utrzymanie jest nieporównywalnie mniejsze, także diluj się z faktami oszuście, piszesz że jest 19 i 32 a ignorujesz całą resztę tego syfu co zwiększa koszta

•  

@prohackuser: no niestety, tak już jest na tym świecie, że głupia większość rządzi też mądrą mniejszością. No ale nic nie zrobisz. Chociaż w sumie Stonoga powiedział co trzeba czynić z debilami

pokaż spoiler Trzeba was je*ać, r*chać i na was zarabiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS. odblokuj PW bo mam sprawę

•  

@piter259: jak nie maja nic wspólnego? A kto ich wybral, bo na dzieci dali?

•  

@prohackuser no to pudło bo jestem przeciwnikiem 500+ i też wolałbym jakby te pieniądze poszły na co innego. xD

•  

@prohackuser słabą księgowość masz. Przenieś firmę, zmień siedzibę i masz spokój z podatkami

•  

@prohackuser mam 29 lat i jestem w podobnej sytuacji... Ile można dawać się tak dymać? W listopadzie kończy mi się 2 lata od założenia DG, wchodzę na pełny ZUS i będę dymany jeszcze bardziej. ¯\(ツ)

•  

@piter259: to jest stara zasada "dziel i rządź" znana na długo przed sowietami :)

•  

@Greebqu: niby jak dymany bardziej? Placac wciaz polowe podatkow w porownaniu do UoP? To wlasnie takie pseudo formy unikania zatrudnienia sa dymaniem calej klasy sredniej i nizszych

•  

@piter259: to jest stara zasada "dziel i rządź" znana na długo przed sowietami :)
      @Mappet: dokładnie, i wszyscy tutaj co winia tylko wyborców zamiast rządu poprostu dali się odszukać

+: Mappet
    •  

@prohackuser: Ojezu jak bardzo cię dojeżdża wielki zus z dużymi dochodami na jednoosobowej DG.
      Dalej nie czytam.

•  

Najzabawniejszym a zarazem najsmutniejszym jest fakt, iz autor watku tak naprawde sam dyma panstwo oraz cala prawdziwa klase sredni i nizsza orzechodzac na uprzywilejowane formy opodatkowania jakie sa oferowane na DG a ta klasa nizsza i srednia go jeszcze broni i mu przyklaskuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ile realnie placisz zusu i dochodowego? Ile bys placil bedac na uop?

•  

Idac dalej... ktory dziennikarz czy felietonista jest na uop? Czemu daliscie sobie wmowic ze podatki regresywne to najlepsza rzecz jaka mogla sie trafic w Polsce skoro w wiekszosci przypadkow tylko na tym tracicie i dajecie pole do popisu wszelkim rewizjonistom klasowym ala PiS? Czemu widzicie tylko koniec wlasnego nosa? Czemu nie popieracie walki z pseudo firmami i umowami o dzielo? Chcecie by osoba fizycznie pracujaca, wzorem UK, mogla sobie pozwolic na wakacje raz w roku a przyklaskujecie kiedy podatki sa w tej grupie najwyzsze „bo mogli sie uczyc”?

•  

@prohackuser: Jak zarabiasz takie pieniądze że jesteś grubo ponad progiem podatkowym to prawdopodobnie luźno stać Cię na jeżdżenie Bentleyem i dom z basenem. Po chuj Ci ta górka która idzie w podatek? Żebyś se kupił tygrysa albo piąty jacht?
      Pytam uczciwie, nie jestem jakimś zwolennikiem rozdawnictwa, ale obiady dla bogu ducha winnych dzieci z patologii są bardziej istotne niż zabawki ludzi ponad progiem

•  

@prohackuser: Nie tylko ty tak myślisz. Dodatkowo na DG, jesteś w stanie jeszcze coś robić. Dupa boli dopiero bardzo jak jesteś na umowie o prace. Łącze się w bólu.

•  

@vikingbrigand: Ponad progiem jesteś jak zarabiasz 7k netto miesięcznie. Czy to dużo, odpowiedz sobie patrząc na ceny mieszkań chociażby. W Warszawie za 1 pensje, nie jesteś w stanie kupić nawet 1 metra. I tak oddajesz większy podatek a powyżej progu jest jeszcze 32%. Bentleya to można sobie kupić jak masz zarobki na poziomie 100k netto na miesiąc ale nie 7k.

•  

#zajebanezreddita

źródło: 9B17A519-18AD-47A6-882B-1FAA4E64463C.jpeg

•  

@Purple: Nie o to mi chodzi. Mówisz że zarabiasz DUŻE pieniądze więc zakładam że trochę więcej niż te minimum drugiego progu. Po drugie rozumiem że głównym elementem który Cię irytuje jest 32% PIT bo to najcięższe pojedyncze obciążenie dla bogola.
      ZUSy jak w ciągu roku wypłacisz obowiązkowe to już nie trzeba więcej? Chyba tylko chorobe albo wypadkowe jest bez limitu ale to jest przecież jakaś tam stówka miesięcznie skoro jesteś p-bcą

•  

imo...

problem polega na tym że dla tego chorego państwa 32% jest przy 85tys rocznie+ to jest dużo za dużo zwłaszcza że rozliczenie jest miesięczne co kompletnie pozbawia cię pieniędzy w przypadku vatu i innych, do tego podatki w tym kraju są zwyczajnie nieczytelne i niejasne

według nich 1.2mln€ max to mały płatnik... ale to jak się rozlicza podatek pod tego typu dochody na czysto też jest jakieś dziwne, tak samo to jak się odlicza koszta... do tego skarbówka się dowala o to jak to liczysz i nakłada kary

ten kraj nie ma systemu podatkowego ani prawa

do tego znowu w niemczech mimo potencjalnego podatku 45% wychodzisz na tym lepiej bo możesz więcej odliczyć i zarządać zwrotu większych kwót o czym propagandziści bolzgi nie wspomną, zresztą nawet kij tam niemcy, wiele krajów UE ma o wiele lepsze warunki mimo wysokich podatków w porównaniu do tego syfu gdzie koszta pln zależą od siły waluty

•  

@prohackuser: Jest nas wielu ale dalej z mało.

•  

@piter259: Jak nie mają? Skąd ta pozycja PiS w głosowaniu? Przez kupione rodziny.

•  

@fenis: Jasne jasne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@piter259

Zamiast kierowac nienawosc do ludzi ktorzy tym steruja, ty kierujesz nienawisc do ludzi, ktorzy nie maja z tym nic wspolnego.
      A PiS to się sam wybrał?

•  

@prohackuser: Wyobraź sobie ze rodziny tez płaca podatki także przestań już płakać. Sam płace w chuj podatku i żyje, mam rodzine, dajemy rade bez problemu.

•  

@vikingbrigand: Nigdzie nie powiedziałem, że zarobiłem dużo większe pieniądze, ani nic na temat moich zarobków. Pomyliłeś mnie z OPem. Ogólnie strasznie czyta się twoja wypowiedź ale odpowiem jak już zabrnąłem. Nie masz zielonego pojęcia jak to wygląda, polecam poczytać.

•  

@Purple: Bardzo chętnie. Co Ty czytałeś?

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Krótka piłka Mirki. Za tydzień jest dzień ojca. Wszędzie jak zawsze cisza, gdy był dzień matki w radiu już zaczynały się reklamy i audycje na ten temat, więc ode mnie dwie rzeczy:

- 25% na cały asortyment w moim sklepie z rękodziełem do końca tygodnia (wystarczy wpisać kupon "dzień ojca") Może jakiś ojczulek będzie zadowolony z niebanalnego prezentu :)
    - #rozdajo breloka o wartości 40zł wśród plusujących (biorę pod uwagę wszystkich i tak żadna zielonka się nie trafi xD)

Losowanie jeszcze dzisiaj, żeby paczka zdążyła dojść. Mam nadzieję, że trafi w ojcowskie ręce, albo wygrany okłamie mnie że właśnie tam trafiło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czym się zajmuję chyba wiecie, ale gdyby jednak nie - w komentarzu gif prezentujące niektóre moje prace.

Miłego i powodzenia :)

#rozkminkrzaka #rozdajo #dzienojca #gownowpis #500plusnachorybrelok #taktoswieci
    pokaż całość

odpowiedzi (32)

O Panie Jezusie tak Cię kocham Dziękuję za te Boskie objawienie wiem, że nie jestem godna Cię nosić na swej łydce

odpowiedzi (49)

Kurde ale jajca u lekarza xD. Poszedłem sobie do lekarza bo mnie brzuch boli od 4 dni i jakieś skierowania potrzebuje. To se wchodze mowie, że mam legitymacje zasłużonego honorowego dawcy krwi i wchodzę bez kolejki xD Baby przy recepcji sie pytają siebie nawzajem czy tak mozna w końcu wyszło, że tak. No dobra mówią, że Pan nastepny wchodzi po pacjencie, który zaraz wyjdzie, mówię spoko. Za chwile jakaś babka zaczęła krzyczeć, że przed nią nie wejdę i chuj bo ja jestem młody i moge poczekać. Zaczęła wykrzykiwać na całą przychodnie aż Panie z recepcji się przeraziły i mówiły żebym ustąpił xD ale ja twardo się trzymałem, że nie i chuj i wchodzę następny. Wychodzi koleś od lekarki i się wbijam ja razem z tą #p0lka i ta krzyczy, do niej ze jak to tak można i w ogole. Lekarka ją wyśmiała i kazała jej wyjść i powiedziała, że ja mam pierwszeństwo. Kurwa pierwszy raz widziałem takie zło w oczach kobiety xD ale wyszła. Jak już wychodziłem od lekarza to tylko rzuciłem do Pań recepcjonistek i do niej do widzenia to coś tam powiedziała, że jestem bezczelny i w ogóle. Wkurwienie p0lki niemiłosierne i już dzień stał się lepszy xD.

#heheszki #wygryw #zdrowie #honorowidawcykrwi
    pokaż całość

odpowiedzi (98)