Wpis z mikrobloga

Nigdzie nie mogę stacjonarnie dostać czarno-białego papieru światłoczułego, dostałam jedynie kolorowy, ale czytałam, że kolorowy naświetli się delikatnie i przy skanowaniu nic na nim raczej widać nie będzie - blady, niewyraźny obraz. Warto zostawić kamerkę z tym kolorowym papierem, czy rzeczywiście nie ma to sensu?

Poza tym, gdzie i jaki papier kupujecie? Kodak, Foma? Poratujcie jakimiś sprawdzonymi propozycjami, linkami (do allegro i nie tylko), może ktoś się orientuje czy w Gdańsku można gdzieś zakupić stacjonarnie?

Ostatnie pytanie - powstaje ten naświetlony przez dni, tygodnie czy miesiące negatyw. Wiem, że bezsensownym jest zamoczyć go w wywoływaczu, bo w efekcie powstanie czarna plama, papier jest bowiem prześwietlony. Czyli taki negatyw na papierze po zeskanowaniu jest właściwie do wyrzucenia, nie można go jakoś wywołać, utrwalić, jakoś go wykorzystać?

#solarigrafia #fotografia #foto #fotografiaanalogowa #cameraobscura też #gdansk #trojmiasto
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MK-Ultra: 1. Papier jest łatwo dostępny w sklepach internetowych. Ja kupowałem Foma na allegro
2.papier po skanowaniu nie prześwietla się od razu. Przynajmniej w moim przypadku i mogę go skanować wielokrotnie.