Wpis z mikrobloga

A więc tak. Proszę o odpowiedzi na serio, a nie śmieszki, bo pisze na poważnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uczę się w liceum.
I za rok wyjeżdżam do Wawy.
I chce nauczyć się samodzielności, więc od razu po maturze za rok od razu się wyprowadzam, składam papiery na uczelnie, i do pracy.
I na zaoczną informatykę bo na dzienne nie stać xd
Ktoś ma podobnie? Jestem optymistą, ale... Czy da się żyć mając na wynajęciu pokój, pracować w KFC /Biedra? (Jak znasz lepsze miejsca to podziel się cumplu ( ͡º ͜ʖ͡º))
Wielu z was tu czytam, że jak się idzie na studia i chce się programować, to najlepiej znaleźć pracę w zawodzie, staż, byle dostać się do branży...
Ja skupiam się na maturze, więc za rok dopiero zacznę się uczyć języków programowania.
I jak myślicie, pyknie? Uda się przy dobrej organizacji czasu, i pracować i wyrobić się z nauką?
Potrzebuje waszej pomocy serio...

#pomocy #wykop #studbaza #studia #warszawa #informatyka #programista15k
  • 40
@Pizza1212: poszukaj pracy może w jakimś call center / contact center. Wiem jak się kojarzy ta nazwa, ale nie mam na myśli sprzedawania garnków, wciskania ubezpieczeń, chwilówek, złodziejskich pakietów ani nawet operatora komórkowego. Jest masa sklepów typu morele, x-kom, komputronik, oleole itp. Ktoś te zamówienia złożone internetowo obsługuje. Właściwie dostajesz pieniądze za te słynne klikanie w komputer #pdk a mam znajomych, którzy razem z premią (nie mając żadnego doświadczenia w cv)
@Pizza1212: > bo na dzienne nie stać xd
Człowieku.
Jak nie masz pieniędzy, to składasz na uczelni pismo o hajsy. Nie są ogromne, ale jak faktycznie się nie przelewa to zawsze coś. Plus jak będziesz się dobrze uczyć możesz mieć hajsy za osiągnięcia. (σ ͜ʖσ)
Plus nie stać Cię na dzienne ale na zaoczne tak? xD CO
Plus też zawsze jest kredyt studencki.
@mmenelica: Pracowałem w call center, i mam traume do prac biurowych po tym... Kierownik który awanturuje się, chce pobić pracownika, miał sprawę chyba za molestowanie... A za mną dwie kierowniczki, co zależą im na wynikach... 3 w miesiącu byłem w całej Polsce? Ale jak w przyszłym tygodniu pójdzie nie tak to od razu groźby zwolnienia, i mówienie jakie to one nie są kobietami sukcesu... A jak znajoma zrobiła błąd w rozmowie
@Owoc_w_kreplu: no beka w #!$%@?, no właśnie zaoczne sa dla osób, którzy mają gorszą sytuację finansową mimo że musisz za nie płacić, bo możesz iść do pracy na pełen etat. Nic w tym dziwnego, moze kiedys zrozumiesz.

Jesli chodzi o zapomogę finansową to może być maksymalnie 600 zł / miesiąc, a zazywczaj i tak dostajesz mniej.. W dużym mieście za tyle nawet pokoju nie wynajmiesz (chyba że stary schowek na miotły
@Owoc_w_kreplu: A jak to wygląda w sytuacji gdy mieszkam w domu sam...? Pozostaje jakgdyby na utrzymaniu rodziców... Którzy mieszkają w Anglii. Mama ponad 5k zł w przeliczeniu z funtów, ojciec tak samo... Jak warunków nie spełniam do chociażby kredytu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mmenelica: Studia 3k/semestr, więc nwm jakie za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chodzi mi ziomek że jestem jak każdy - człowiekiem... I czy na naukę programowania, studia, prace pełen etat, starczy mi sił i czasu?
Nie chce się przecenić ( ͡º ͜ʖ͡º)
@mmenelica: Tak... Tylko nie wiem, może mam złe wyobrażenia - ale czy np pedagogika, ekonomia nie jest łatwiejsza...? Chodzi mi o to że studia info, i nauka programowania... O specyfikę i czy to da się pogodzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pizza1212: nie planuj tak do przodu, bo ci tyłów zabraknie
fajnie, że masz plan na siebie, ale takie decyzje podejmuj po maturze

miałem 9999 znajomych, którzy też w liceum planowali wyjechanie do wawki/krakowa/za granicę na studia, w dodatku praca, w międzyczasie kurde dziewczyna i mieszkanie we własnym mieszkaniu, albo chociaż wynajętej kawalerce

a jak wyszło? w skrócie to "xD"
większość albo mieszkała w akademiku, ewentualnie pracowała i nie miała czasu na
@Pizza1212: Zawsze możesz się ogłosić jako jednoosobowe gospodarstwo domowe, podpisać umowę z rodzicami na podnajem (jakieś śmieszne pieniążki) i jedziesz z koksem. xD Jak dostajesz od rodziców jakieś pieniądze w ramach giftu to to jest nieopodatkowane.
@mmenelica: Zluzuj gumkę mirek, sama nie jestem z domu w którym się przelewało w życiu. ( ͡º ͜ʖ͡º) A zaoczne nie są dla "biednych" bo nie kosztują 5zł tylko
@Owoc_w_kreplu: 600 zł maksymalnie jeśli chodzi o stypendium socjalne wypłacane co miesiąc. Do 2 razy w roku można poprosić władze uczelni o zapomogę ze specjalnego powodu (choroba bliskiej osoby, pożar itd itp). Jeśli doszło jej do tego stypendium naukowe to mogła wyciągnąć tego tysiaka.

może życie na takich studiach nie będzie łatwe, ale jest to na pewno lepsze niż niezrobienie wykształcenia i gnicie w jakiejś gównorobocie na zawsze. tzn. mówię konkretnie
@mmenelica: Niee, na pewno nie miała naukowego.
Najgorsze w studiach to nie sama nauka a przetrwanie z głupimi prowadzącymi, systemem i gównoprzedmiotami. xD No nic, byleby przetrwał i był tym programistą15k. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Pizza1212: @Owoc_w_kreplu:

Zaoczne czy dzienne? Wg mnie lepsze dzienne. Jakieś 10 lat temu współlokator kolegi ze stypendium na Politechnice Warszawskiej był w stanie wyżyć. Pochodził ze wsi, biedny nie był, ale przeliczniki powodowały, że w papierach był biedakiem, więc dostawał 800 zł stypendium.
Jeśli masz szanse na jakieś stypendium, weźmiesz kredyt studencki i będziesz mieszkał w akademiku to powinieneś spokojnie zamknąć budżet. Przy studiach zaocznych licz się z kosztami utrzymania
@Pizza1212 Co Ty planujesz programowanie już jak jeszcze nie wiesz czym to pachnie? Zainteresuj się, poczytaj, coś porób autorskiego i dopiero myśl o tym w kwestii zarobku. Wydaje mi się, że jesteś kolejnym nastolatkiem, który to nasłuchał się bajek o #programista15k i teraz widzi kolejkę pracodawców ustawionych i czekających z otwartymi ramionami na jego CV... Tak to może było z 4-5 lat temu, w chwili obecnej konkurencja jest ogromna, bo nawet piekarz