Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  75 lat temu...

  16 czerwca 1944 roku w mieście Columbia (w Karolinie Południowej) wykonano egzekucję na 14-letnim czarnoskórym chłopcu. George Junius Stinney został skazany na krzesło elektryczne za domniemane zabójstwo dwóch białych dziewczynek: 11-letniej Betty June Binnicker i 8-letniej Mary Emmy Thames.

  Po procesie trwającym 3 godziny, George'a skazano na karę śmierci. Zarówno werdykt, jak i przebieg procesu wzbudził spore kontrowersje. Dziewczynki zmarły w wyniku uderzenia ciężką belką. Wiele osób miało wątpliwości, czy mizerny, ważący 40 kg, chłopak byłby w stanie w ogóle ją podnieść. Sekcja zwłok wykazała co najmniej sześć uderzeń u Mary i siedem u Betty.

  Jedynym dowodem w procesie były zeznania George'a (prawdopodobnie wymuszone torturami). Stinney zeznał, że dziewczynki spytały go, gdzie mogą zerwać kwiaty, zaczęły go bić, przez co młodsza spadła do rowu, drugą natomiast uderzył w obronie własnej.

  12 białym mężczyznom z ławy przysięgłych wydanie werdyktu zajęło niespełna 10 minut. Chłopiec był tak mały, że aby móc przeprowadzić egzekucję na krześle elektrycznym posadzono go na grubej książce. W egzekucji brało udział czterdziestu świadków, w tym ojcowie zabitych dziewcząt. Stinney szedł na egzekucję ściskając w ręku Biblię. Świadkowie uznali egzekucję za makabryczną, bo po pierwszym włączeniu prądu opadła zbyt duża maska mająca oszczędzić im widoku przerażonej twarzy.

  18 grudnia 2014 roku sąd w Karolinie Południowej uznał, że Stinney został skazany niesłusznie oraz nie miał zapewnionych podstawowych praw gwarantowanych przez konstytucję.

  Na zdjęciu:
  14-letni George Junius Stinney po aresztowaniu.

  #wmrokuhistorii #swiat #usa #ciekawostki #egzekucja #ciekawostkihistoryczne #gruparatowaniapoziomu #morderstwo #dzieci
  pokaż całość

  odpowiedzi (21)

 • avatar

  Jak rozumiem ci ludzie myśleli że gieje i lesbijki chcą wtargnąć siłą i zająć klasztor i dlatego go "bronili"? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  #bekazkatoli #bekazprawakow #neuropa

  odpowiedzi (31)

 • avatar

  Wszystkich plusujących ten wpis zawołam w pierwszy dzień nowej edycji programu.

  #bigbrother

  odpowiedzi (4)