Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  #lubelskiobserwator #burza #pogoda #ciekawostki

  Dokładnie 10 lat temu przez obszar Polski przemieściła się niszczycielska burza kwalifikowana jako układ derecho. Jej niezwykła siła była przyczyną ogromnych zniszczeń i śmierci 10 osób. Układ ten zrodził się nad Czechami i częściowo w obszarach Niemiec, ale swoją najdojrzalszą fazę przyjął dopiero na terenie Polski. Ze względu na liniowy charakter zjawiska z doskonale wykształconymi segmentami bow echo na rozległym obszarze notowano bardzo silne porywy wiatru dochodzące punktowo aż do 33 m/s. To wystarczyło by notować wiele strat w drzewostanie, energetyce i w infrastrukturze budowlanej. Najwięcej zniszczeń burza wyrządziła w pasie od województwa dolnośląskiego przez częściowo wielkopolskie i w kierunku centrum (łódzkie, mazowieckie).

  Na załączonej grafice widać zasięg ogromnego kowadła burzowego wraz z głównym rdzeniem ułożonym wewnątrz struktury.
  pokaż całość

  odpowiedzi (26)

 • avatar

  Ale to jest kurwa brzydkie #iphone #smartfon

  odpowiedzi (45)

 • avatar

  Witam. Przejrzałem kilka postów z Waszymi propozycjami - i wybrałem zupy. Wiem, że w tym zestawieniu nie ma wszystkich popularnych zup, ale wybrałem 10 popularnych i oto one - oczywiście głosujecie na najgorszą zupę. Do dzieła.
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Jeśli chcesz być wołany - możesz kliknąć w plusa - lub zaobserwować tag ----> #wykopowawykreslanka pokaż całość

  odpowiedzi (63)