Wpis z mikrobloga

@przemek89x
@CynicznyMarksista

Ludzie, to żart.
Czy gdyby autor posta napisał, że sędzia Niemiec mógł strzelać zamiast rzucać monetą, to byłby antygermanizm?!

Albo, napisać to samo co o Izraelczykach o Polakach (w końcu stereotyp, że kradną) to byłby antypolonizm?

O żydach nie można zażartować, ba nie można pomyśleć nawet inaczej niż pozytywnie, bo od razu antysemityzm
żydach nie można zażartować, ba nie można pomyśleć nawet inaczej niż pozytywnie, bo od razu antysemityzm


@Mapril: Generalnie nawet zabawny ten żart, ale stawiam że większość pulsujących naprawdę uważa że krew Żydowska ma w sobie elementy złodziejstwa i krętactwa.

I te stereotypy sprawiły że 6 milionów Żydów zostało brutalnie wymordowanych, czy warto zatem je powtarzać?
@CynicznyMarksista: nie, lepiej uruchomić policję myśli. Najlepiej to nie żartujmy na żaden temat, bo jeszcze ktoś kogoś zamorduje. Stereotypy były, są i będą, nic tego nie zmieni, a doszukiwanie się antysemityzmu w zwykłych żartach, czy w postak PZPN, to paranoja i to ona jest szkodliwa. Bo nakręca spiralę, nazywanie wszystkich w koło antysemitami może wywołać efekt następujący: "Skoro i tak mówią, że jestem antysemitą to co mi szkodzi kopnąć żyda w
lepiej uruchomić policję


@Mapril: Czyli na poważną dyskusję nie mam co liczyć? Czy ja gdzieś powiedziałem że chciałbym wsadzić plusujących do więzienia?

bo jeszcze ktoś kogoś zamorduje


@Mapril: No tylko Żydów z takich powodów mordowano, argument inwalida. Ja nie chce nikomu niczego zakazywać, ale z wolnością słowa idą także konsekwencje za to co się mówi.

Stereotypy były, są i będą,


@Mapril: Nie można zatem z nimi walczyć? Bezsensowny argument.
Pobierz
źródło: comment_Ny0aOwlMpz4vjEkWBuYsfmrUmTSec8Cs.jpg
Czyli na poważną dyskusję nie mam co liczyć? Czy ja gdzieś powiedziałem że chciałbym wsadzić plusujących do więzienia?


Mówiłem o policji myśli Orwella (książka "Rok 1984"), która pilnowała, żeby źle o władzy nie myśleć, tutaj akurat sam stajesz w takiej roli.

No tylko Żydów z takich powodów mordowano, argument inwalida. Ja nie chce nikomu niczego zakazywać, ale z wolnością słowa idą także konsekwencje za to co się mówi.


Nie wydaje mi się
@CynicznyMarksista: Sondaż sympatii do innych nacji robiony przez CBOS jest lekko dziwny w ostatnich kilku latach. W centrum nagonki na imigrnatów oni wykazali blisko 10% wzrosty sympatii do egzotycznych nacji i w nogdy nie uwierzę. Innych zresztą też. Nagle rekordowo skoczyło Rosji bez powodu. W kolejnym roku znowu były wysokie spadki nie wiaodmo czemu. Coś motali przy metodyce, bo w przeszłości nawet niższe wzrosty były czymnś uzasadnione i np. pomaranczowa rewolucją
CBOS jest lekko dziwny w ostatnich kilku latach. W centrum nagonki na imigrnatów oni wykazali blisko 10% wzrosty sympatii do egzotycznych nacji i w nogdy nie uwierzę


@szurszur: Kiedy pan w garniturze z organizacji w jakimś stopniu jednak rządowej się ładnie pyta o opinie o jakiejś nacji to nie wszyscy pewnie mają tyle odwagi by się przyznać. Efekt CBOS'u przy sondażach wyborczych jest mi dobrze znany.

A tu z dupy rekordowe