•  

  #e3 #e32019 #nintendo #nintendoswitch #gry

  Moje małe podsumowanie dzisiejszego Directa:

  SMASH BROS: dwie nowe postacie DLC:
  - Hero z serii Dragon Quest

  Koncept ciekawy, kilka głównych postaci z serii DQ, widać piękną kreskę Akiry Toriamy (Twórca Dragon Balla). Może być ciekawe, ale z drugiej strony koleeeejna postać z mieczem...

  - Banjo Kazooee

  Jest to o tyle ważna informacja, że jest to pierwsza postać, która nie wywodzi się strice z Japonii (o czym pisałem tutaj ) także od dzisiejszego Directa grono możliwych postaci poszerza się niemiłosiernie. Tym bardziej, że Microsoft dogadało się z wielkim N. jest wyczynem.

  ANIMAL CROSSING

  Powiem szczerze, że za bardzo nie mam doświadczenia z AC. Także o ile ta gra może wśród większości fanów nintendo budzić zachwyt tak ja przyjmuje niejako obojętnie... Może jak z czasem zapoznam się z serią, to zmienię zdanie.

  NOWA CONTRA

  Mieszane uczucia. Z jednej strony - WOW, nowa Contra po jakichś, nie wiem, 10 latach!! A z drugiej strony... strzelająca panda?! Serio? I przy okazcji Anniversary Collection od Konami. Może przy okazji jakąś nową Castlevanie wydadzą? :)

  LUIGI MANSION 3

  Nie grałem w 1 i 2, ale 3 zapowiada się ciekawie. Może od tej gry rozpocznę poznawanie tejże serii.

  WIESIEK 3 na Switch

  Ponownie, z Wieśkiem nie miałem do czynienia, ale jest to o tyle ważne info, że Wiesiek 3 jest - prawdopodobnie - pierwszym polskim 3A wydanym na konsolę Nintendo. Cieszy to.

  Mario i Sonic Olympics

  Miałem kiedyś do czynienia z jedną częścią na Wii. Dziwi tylko taka wczesna premiera - gra sygnowana jest Olimpiadą w Tokyo, a mimo to 9 miesięcy przed rozpoczęciem wydają grę?

  Nowe No more Heroes

  Remake Zeldy

  Remake Resident evil 0 1 4 5 6

  Remake serii "Mana" od Square'a

  No i...

  ...NOWA ZELDA.

  Hmmm

  Raczej... "Majora Mask" symptom, czyli nowa gra na starym silniku. Mimo to cieszy ;)

  Ogólnie, szczerze, po obejrzeniu konferencji EA, Microsoft i Ubi to uważam, że Direct od Nintendo naprawdę daje radę. Co prawda zabrakło nowego Metroida, Nowej Bayonette czy gier stricte z Marianem w roli głównej, ale i tak uważam, że wyszło bardzo dobrze.