•  

#technologia #dell #komputery #pcmasterrace #kiciochpyta Mireczki mam problem. Coś mi się procek grzeje do 92°C bez żadnego obciążenia. Wiatrak oszalał, czasem przy odpalaniu wywala screena jak na obrazku i w ogóle nie dmucha.
    Da radę naprawić?

źródło: youtube.com

•  

@hced_z_ramu: a ile stopnie masz w domu? bo wiesz upał jest :) i z automatu w kompie tez jest wiecej, albo moze sie wiatrak popsuł

•  

@Kopytko1: Za oknem 10°C w pokoju może z osiemnaście( ͡° ʖ̯ ͡°) Laptop ma raptem sześć miesięcy. Podejrzewam że to coś więcej niż głupia pasta termo-przewodząca.

•  

@hced_z_ramu: aha, nie mowiles ze laptop.. jak wiatrak szaleje to mogła sie rownie dobrze popsuc czujka temperatury na płycie albo sam wiatrak, procek robi się za gorący i komputer sie wyłacza, chyba trzeba by do jakiegos serwisu zaniesc, a jak 6 miesiecy tno to chyba gwarancja

•  

@Kopytko1: Nie mam gwarancji bo RODO( ͡° ʖ̯ ͡°) Kupiłem z komisu i przez #rodo nie mogę przenieść gwarancji na stronie #dell trzeba wklepać dane poprzedniego użytkownika i adres.
      W sumie masz rację. Niezbyt dokładnie opisałem co się dzieje.
      Screena wywala przy włączaniu( rzadko)
      Wiatrak czasami dmucha tak jak powinien, jednostajnie. Aż do zbicia temperatury.
      Dziś wiatrak szaleje nawet przy oglądaniu Youtube.
      Taki śmiech przez łzy(mój wiatrak jest upośledzony albo czujnik temperatury)

•  

@hced_z_ramu: Chłodzenie wymień, żywota dokonuje.

•  

@NyanNyan: Rozkręciłem dziada. W środku stan fabrycznie nowy, wiatrak nie ma żadnych uszkodzeń mechanicznych. Jakiś gamoń wsadził ram w slot B, pewnie to nie ma znaczenia ale przepoiłem w slot A. Teraz jest tak

źródło: Zrzut ekranu (10).png

•  

@hced_z_ramu: Toż te sloty tam są koło siebie, to bez znaczenia. Jak przełożenie kości miałoby obniżyć temperatury o 50 stopni, tego nie jestem w stanie pojąć... Zobaczysz w ciągu dnia, jak będzie. Jeśli się sytuacja zacznie powtarzać, to raczej rozważ wymianę układu chłodzenia (bo samego wiatraka nie wymienisz).

•  

@NyanNyan: @Kopytko1: Dziś "poprawilem" rezultaty procek dobił do 98°C Cały czas wywalało fan malfunction. Zdjąłem dolny panel i temperatura spadła o 12°C. Tylko strach z tym pracować tak rozbebeszonym. Zadałem ustawieniom systemowym maksymalne chłodzenie dostępne co zbiło temperaturę do niespotykanych 70°C
      A Laptok to muł i gruz. #dell Firma gorsza ot Xiaomi Tam przynajmniej wiesz że tanie gówno. A w dellu na odwrót. W *huj drogo a i tak nie działa¯\_(ツ)_/¯ A i jeszcze jedna ciekawostka. Na oficjalnej stronie firmy części zamienne nie są dostępne. Miut. #foxconn zamiata. Bebechy w środku wszystko prawie brandowane Foxconn

•  

@hced_z_ramu: Nie pierwszy raz się spotykam z tym, że w Dellu trzeba wymieniać chłodzenie, bo zwyczajnie klęka.
      Nawet w takie upały temperatury tego typu to absurd. Dla porównania - mam podkręcony, 45W CPU w moim laptopie i jak niewiele robię, to ma 62 stopnie. Tylko że te 62 stopnie są na chłodzeniu pasywnym (tak sobie ustawiłem). No i ja mam 3740QM, a nie 8350U (15W TDP). Ergo - masz coś wybitnie spieprzone. Gdybyś rezydował w okolicach GOP-u, to całkiem chętnie bym okiem rzucił na to, co się tu odjaniepawla.

•  

@NyanNyan: Tak się składa że za "dwa tygodnie" wylatuję do polandu i mam trochę wolnego czasu. Siedzę przy otwartym okienku. Temp powietrza jakieś 15°C. Znalazłem firmę w Kielcach która i tak mnie odeśle do Wa-wy pewnie. Jak chcesz to wpadnę na kawę lub coś.
      P.S. Mam jeszcze Acera "który nie chce umrzeć" Bez względu na katowanie jemu zadane 5750 i5 2350m

•  

@hced_z_ramu: Zależy gdzie to będziesz. Z Kielc do stolicy Śląska jest jakieś 150km. Niespecjalnie blisko.
      A jak przy 15 stopniach masz na cpu blisko stówę, to w upały ten laptop się będzie wyłączał.

•  

@NyanNyan: XD To w sumie bardzo blisko najpierw się przelecę 2k a potem to nie ma problemu. Mam sentyment do Śląska( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak chcesz możesz go sprawdzić, przyjadę. 28-30.06.2019. Te terminy mam wolne.

•  

@hced_z_ramu: Ok. W tych terminach powinienem być na miejscu, więc jak coś, to śmiało pisz pw ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Ten moment kiedy wewnętrzny #janusze postanawia zrobić #chwalesie ale wystawienie pudełka na klatkę ogranicza zasięg tylko do kilku #somsiad ow

odpowiedzi (61)

Urlop wychowawczy do 2021, matka zwolniona w związku z likwidacją miejsca pracy, pozostali pracownicy natomiast przeniesieni na inne stanowiska. Są jakiekolwiek szanse w sądzie pracy? Zna ktoś rozstrzygnięcia podobnych sytuacji, orzeczenia, w których sąd wypowiada się bezpośrednio na ten temat? Nie wiem, czy poradzić jej, żeby wzięła prawnika, czy to raczej kasa w błoto. #prawo #pracbaza #pytaniedoeksperta pokaż całość

odpowiedzi (127)

Zdobyłam nowego ziomka na dzielni:)
    Wychodząc z bloku przytrzymałam drzwi wchodzącemu dziadziowi.
    "Tylko niech sąsiadka uważa, bo strasznie dzisiaj wieje, proszę uważać, żeby panią wiatr nie porwał"
    Odpowiadam: "Dobrze, będę się więc trzymać blisko ziemi"
    Dziadzia: "Wie pani co, od razu po oczach wiedziałem że będzie się można z panią powygłupiać". I wyciąga pięść do sklejenia żółwika i mówi "No to cześć!"
    Jakie to miłe było! ʕ•ᴥ•ʔ #niewiemjaktootagowac
    pokaż całość

odpowiedzi (47)