•  

Chciałbym złożyć podziękowania wszystkim tym, którzy nie wierzą w Bitcoina. Uważają, że nie da się go używać, że Lightning Network nie rozwiązuje problemu skalowalności, że BTC upadnie i rozjebie sobie głupi ryj. Dziękuję za robienie dobrej roboty, szukanie wpisów FUD, robienie memów, wklejanie półprawd, za ciężko i wytężoną pracę fizyczną. Rozumiem, że Wasza frustracja pojawiła się w roku ubiegłym podczas spadków ceny BTC o -80%. Bardzo ubolewam nad Waszą stratą i sprzedażą w dołku. Rozumiem, że teraz musicie poświęcić wiele godzin/dni/miesięcy, aby się odkuć. Przed Wami ciężka praca Towarzysze, ale piszcie, szukajcie, siejcie zamęt. Na pewno wyjdziecie na zero. Tego Wam życzę ja i wielu innych tutaj! Powodzenia!

Przede wszystkim podziękowania należą się @theromanpolan @atari_XE @brodatylarry oraz kilku innym.
    #bitcoin

•  

@jurekogorek666 dlaczego nie wierzą w Bitcoina? Ja wierze w Bitcoina i życze mu jak najlepiej, ale wskaż mi w jakim procencie jest uzywany. Bez pierdolenia o milionie dolarów w 2020- wskaż ile procent jebanych transakcji jest używane w celu kupowania usług/ rzeczy. 1%? Może troche wiecej?

Rozumiem, że Wasza frustracja pojawiła się w roku ubiegłym podczas spadków ceny BTC o -80%
      troche mnie to śmieszy. Jestem tu od poczatku tego roku. Jeszcze bardziej śmieszy mnie to że mój "brak wiary" (co jest nieprawdą, uwielbiam króla) argumentujesz że straciłem.
      Czyli mam rozumieć że straciłes na altach ze tak ich nienawidzisz? xD

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@brodatylarry:
      Liczba transakcji dziennie https://www.blockchain.com/pl/charts/n-transactions
      Około 350tys. transakcji. Licząc ten twój nieszczęsny 1-2% mamy 3500-7000 transakcji na dzień onchain.
      To nie jest mała liczba.

Poza tym jak to ktoś powiedział "gorszy pieniądz wypiera lepszy". BTC może zostać "store of value", które jest przez wielu nielubianym terminem. IMO taką funkcję BTC będzie pełnił do czasu, aż jego wartość nie wzrośnie diametralnie do poziomów w okolicach legendarnego 1mln$. Musi się rozwodnić i nie być tak podatny na wahania kursu. Obecnie wielu graczy ma tysiące BTC (w jednych rękach). Kwestia jeszcze ponad 5-10 lat zanim się wielu wyprzeda, zanim cena BTC nie będzie już atrakcyjna, aby nawet FIATowe grubay mogły trząść tym rynkiem. Obecnie sytuacja wygląda już dużo lepiej niż 5 lat temu, ale do miliona daleko. Ja tak to widzę.

Nie wierzę że BTC stanie się walutą światową, być może stanie się na tyle ważny, że państwa będą robiły w nich swoje rezerwy tak jak w złocie. Na pewno zachowa status "store of value". Kwestia czasu, aż jakieś duże firmy odważą się akceptować BTC, aż w maku kupisz w końcu hamburgera przez LN. Gdy to się będzie działo, za jakieś 5-10 lat to będziesz tyko żałował.

•  

@jurekogorek666: @brodatylarry: ja w sumie to nie kumam tego ciśnienia na płacenie BTC w sklepie. po co? można płacić normalnie PLN czy tam EUR albo inną walutą po prostu korzystając z kart n. wirex czy co tam chcecie. BTC to takie niby wirtualne złoto a złotem już też nikt w sklepie nie płaci. Chyba, że jakieś większe transakcje >10k zł to wtedy od razu BTC on chain bo po co tracić hajs na przewalutowanie.

•  

Licząc ten twój nieszczęsny 1-2% mamy 3500-7000 transakcji na dzień onchain.
      @jurekogorek666 to liczby z dupy, nie wiem ile jest naprawde. Myślałem że jako znawca i rebeliant bitkojnowy mnie poprawisz.

Gdy to się będzie działo, za jakieś 5-10 lat to będziesz tyko żałował.
      Czego żałował?

Eh kurwa, po pierwsze btc musi sie ustabilizować. 1mln za bitcoina to wzrost 125x (w zaokrągleniu)- biliony dolarów market capu. Czyli pomyśl sobie ile by jeszcze musieli to pompować. A kto? Instytucje finansowe i duzi inwestorzy. A jak to osiągnąć? No przez jeszcze większe regulacje bo nikt nie bedzie wrzucał dziesiątek miliardów w coś co nie ma jasnych przepisów. I tutaj następuje rozłam twojej ideologii o wolnym świecie, bo wtedy btc bedzie też używany/manipulowany przez banki (już jest ale nie w takim stopniu).

Ja licze żeby tak sie nie stało, żeby btc był dalej przeznaczony dla mniejszej ilości osób.

•  

@WhiskeyIHaze: BTC to nie jest to waluta śmieciowa typu fiat która tylko traci na wartości i ludzie chcą się jej szybko pozbywać, szybko inwestować w coś lepszego. Ludzie używają fiat bo to gowno, jak goracy kartofel szybko wydać bo po co trzymać coś co traci na wartości. Rządom to na rękę bo podatki lecą z dużej liczby transakcji tego kartofla.

•  

@jurekogorek666 ale btc jako store of value jak najbardziej, popieram. Chociaz tak czy siak potrzebujemy wiekszej stabilizacji rynku

•  

@jurekogorek666: jest jeden wielki błąd w Twoim rozumowaniu. Ty myślisz, że wszyscy mają wiedzę na temat ekonomi i finansów. nie znam środowiska, w którym się obracasz. Ale jak ja popytałem znajomych (ludzie w większości niby inteligentni i mądrzy bo mają wyższe wykształcenie i nie na jakiś gówno kierunkach w gówno szkołach) to według nich 4% na lokacie to super zarobek. I jak im tłumaczyłem, że jednak nie bo inflacja i podatek belki większość jak nie cały zarobek a nawet ponad to przejada to twierdzili, że pierdolę głupoty.
      Ludzie wydają hajs bo mają takie a nie inne potrzeby. 95% społeczeństwa gdyby zarabiało dużo więcej niż potrzebuje wydać to nie robiło by z tym hajsem nic. po porstu leżał by na koncie lub lokacie i "zarabiał" dla nich 2%-3% w skali roku.

•  

@WhiskeyIHaze: dlatego oni będą jak zawsze poszkodowani. Nie są to wg. mnie ludzie inteligentni. Na pewno nie finansowo. A jak chcą zostać biednymi lub harować jak woły w stresie na swoje kredyty to ich sprawa. To że oni nie znają się na finansach to nie znaczy że ja mam jakieś błędne rozumowanie. Wzrost ceny BTC wynika właśnie z głupoty innych i spadku wartości FIATA. Cena BTC obnaża tylko ich głupotę. I tak, będzie jeszcze dużo wyżej.

•  

dlatego oni będą jak zawsze poszkodowani. Nie są to wg. mnie ludzie inteligentni. Na pewno nie finansowo. A jak chcą zostać biednymi lub harować jak woły w stresie na swoje kredyty to ich sprawa. To że oni nie znają się na finansach to nie znaczy że ja mam jakieś błędne rozumowanie. Wzrost ceny BTC wynika właśnie z głupoty innych i spadku wartości FIATA. Cena BTC obnaża tylko ich głupotę. O tak, będzie jeszcze dużo wyżej.

@jurekogorek666 ty już sie lepiej nie wypowiadaj...

•  

@brodatylarry: wiem że ci to nie na rękę szorciarzu. Ty jesteś tu na chwile, żeby stracić pieniądze. Takich było wielu. Co myśleli że są Neo i złamią system, ograją wszystkich na rynku. Żal mi ciebie.

•  

@jurekogorek666: no z tym, że nie są inteligentni to bym się kłócił. bo jednak w swojej dziedzinie mają wiedzę i to duża. no i kumają sporo innych spraw. po prostu edukacja w PL nie kładzie nacisku na ekonomie tylko na pierdoły. Za dużo nauki o religii i pierwotniakach a za mało wiedzy przydatnej w życiu. Ja miałem to szczęście, że ojciec mnie w tej kwestii edukował. a potem sam dużo o tym czytałem i na koniec przyszedł BTC i w ogóle zacząłem się interesować tematem. Zgadzam się natomiast z tym, że BTC rośnie (a właściwie nie rośnie tylko utrzymuje wartość) przez to że fiat spada.

•  

@jurekogorek666 ale czemu? O co ci chodzi gosciu? xD

•  

@brodatylarry: Sam odpowiedz sobie na to pytanie, bo nie wiem o co chodzi tobie

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@brodatylarry: dobrze wypierdalam, powodzenia życzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@jurekogorek666
      a ty jestes kelnerem i idź sobie*

usuneli wpis

Gorące dyskusje ostatnie 12h