•  

  #anonimowemirkowyznania
  Wytłumaczcie mi Mirki jedną rzecz. Rolnik sprzedaje na targowisku swoje produkty w identycznej cenie jak w sklepie, a często nawet u rolnika jest drożej. Taki rolnik nie wystawi paragonu, bo lata mu to koło nosa, a przed skarbówką i mediami udaje że jak co roku ma straty z działalności rolnej. Dodatkowo tenże sam rolnik ma dziesiątki różnych przywilejów, dopłat no i przede wszystkim płaci KRUS, a nie ZUS.

  Jak to więc jest, że właściciel warzywniaka jest w stanie zarobić na siebie, na pracowników, na lokal, na podatki, na ZUS, a rolnik nie jest w stanie tego zrobić? Może w sytuacji kiedy rolnicy sprzedają ziemniaki drożej niż pomarańcze czas zlikwidować te przywileje, z KRUSem na czele?

  #rolnictwo #zus #podatki

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
  Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży

  •  

   Zaplusuj ten komentarz, aby otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach w tym wątku. Kliknij tutaj, jeśli chcesz skopiować listę obserwujących

  •  

   @AnonimoweMirkoWyznania: jest bardzo nie wielu rolników którzy sprzedają swoje produkty na targowisku miejskim, (najcześciej na wiejskim, blisko miejsca zamieszkania)
   W miastach bardzo często zwykli handlarze którzy odkupują od rolnika produkty i sprzedają jako swoje, udawać rolnika jest bardzo łatwo.

   ja ziemniaki kupuje u kolegi rolnika , w cenie dwóch kilo z Lidla kupuje u niego cały worek, obaj jesteśmy zadowoleni z ceny, on że srzedaje droga ja że kupuje tanio.

   Cena bezpośrednio w gospodarstwie to zazwyczaj 30-40% ceny sklepowej lub targowej

   Przywileje są dla osób którzy mają od 1-5 ha bo oni na tym korzystają, dla władzy jest ok bo ukrywa biede i bezrobocie.
   Rolników którzy sprzedających na zewnątrz z gospodarstwa w Polsce jest ok 400 tys, z prawie 1,5 mln wszystkich.

   Większość rolników którzy produkują chętnie przejdą na ZUS ale z przywilejami które on daje bo w KRUS nie ma kilku i to znaczących

  •  

   @AnonimoweMirkoWyznania:
   Weźmy takie truskawki na przykład. masz parę hektarów tego. wszystkie dojrzeją w ciągu 1 miesiąca. Nie jesteś w stanie sam ich zebrać, więc zatrudniasz ludzi, a teraz nawet Ukraińcy nie chcą w tak trudnych warunkach pracować, bo zrywanie truskawek to naprawdę ciężka praca. Na bazarku jak stoi rolnik, to stoi w jednym miejscu i ile przez cały dzień sprzeda tych truskawek, jak na co drugim rogu w mieście stoi taki sam rolnik? Więcej punktów, to musisz zatrudnić pracownika. Ale ile tych truskawek może sam sprzedać? resztę musi opchnąć do skupu, bo truskawka zaraz zgnije. A skupy przeważnie umawiają się co do ceny między sobą więc jest dużo niższa niż po jakiej sprzedaje na ryneczku (po 6,50 kupowałem dzisiaj). Odlicz od tego, zrywanie, opryski, pielęgnację. Dokładać do tego nie dokładają, ale nie zazdroszczę przywilejów, gdybym musiał tak pracować.
   No i cały świat finansuje swoje rolnictwo, ponieważ to jest strategiczny sektor gospodarki z uwagi na bezpieczeństwo strategiczne kraju (możliwości do samowyżywienia się kraju)

  •  

   @AnonimoweMirkoWyznania zacznijmy od tego ze 90% handlarzy na targowiskach to nie rolnicy... kiedy wy w końcu zrozumiecie ze rolnik nie ma czasu na handel detaliczny na targu na kilogramy... to handlarze ktorzy was dymają... chcesz od rolnika? Jedz na giełde i kupuj hurtowo...
   Paragonu wystawiac nie musi bo takie jesy prawo, przed skarbówka nic nie wykazuje jesli nie jestn na vacie bo nie musi...
   Te wasze mityczne przywileje i doplaty- za Kzdym jebanym razem xD

  •  

   @siodemkaxx dokładnie rolnik dosłownie NIE MA CZASU Na deal warzywami dlatego żeby mu się to jakoś opłacało cena jest wyższa , szkoda że tak trudno w tej grupie zawodowej o większą współpracę np grupy 10 rolników którzy mają wspólny skup i sprzedają towar z małym pośrednikiem , nie mówię że takie coś nie istnieje , ale bardzo malo

  •  

   @Nie_quatschen: weź 6 sąsiadów i kup auto na spółkę. Nasza natura do tego się nie nadaje

  •  

   @AnonimoweMirkoWyznania: Rolnik nie sprzedaje na targowiskach, skąd taki pogląd ? Zwyczajnie nie ma czasu na marnowanie całego dnia na handelek. Na targowiskach sprzedają janusze handlarze.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  wychowywałem się w latach 90 i 00 i nie pamiętam, żeby ktoś w Polsce tak bóldupił o to, że w POLSKIM SERIALU "Rodzina zastępcza" tak się promuje adopcje NIE-POLSKICH dzieci, RÓŻNICE KULTUROWE i to jakaś POLSKA RODZINA ma AZJATKĘ I MURZYNKĘ w rodzinie

  a dzisiaj niektórzy prawacy jak widzą osobę o ciemnym kolorze skóry, która gra w jakimś filmie to jest zgrzyt zębami, że to upadek białej rasy i chęć zniszczenia białego, heteroseksualnego mężczyzny xD

  #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #urojeniaprawakoidalne #whitegenocide
  pokaż całość

  odpowiedzi (53)

 • avatar

  Strzałeczka, Mireczki!

  Słyszeliśmy, że tęskniliście za oryginalnym smakiem? No to pyk - mówicie i macie - Wasz ulubiony smak is back!

  Pierwsza sprawa wyjaśniona, to przechodzimy do sedna: jako, że jesteśmy tutaj zupełnie nowi, czy jak mówicie ZIELONI (。◕‿‿◕。), przygotowaliśmy dla Was na dzień dobry #rozdajo!

  Co można zgarnąć? Jedyną taką #ps4pro w prawilnej wersji Mountain Dew i zapas naszego pićka, żeby nie grać na sucho!

  Jak zdobyć nagrodę? Napiszcie na swoim mikroblogu, dlaczego jara Was powrót oryginalnego smaku Mountain Dew i oznaczcie wpis tagiem #konkursmd, bo bez niego Wasza odpowiedź się nie liczy.

  Żeby wszystko było legitnie, tutaj macie regulamin. Autor najlepszego wpisu zgarnie konsolkę i 16 puszek naszego napoju, a pozostałe 200 osób nagrodzimy orzeźwiającą nagrodą pocieszenia: pakietem 4 puszek.

  Na odpowiedzi czekamy do 23:59 31.07.19 r., a wyniki podamy 05.08 o 15:00.

  A i najważniejsze: zielonki biorą udział ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Start!

  #konkursmd
  pokaż całość

  odpowiedzi (121)

 • avatar

  Ciekawe czy coś jeszcze się należy.
  #codzienndawkamadek #madka #madki #patologia #rakcontent

  odpowiedzi (71)